Efektyviausia saugumo priemonė tamsiu paros metu - atšvaitas

2020-10-16

Šaltuoju metų laiku, kuomet rytai išaušta vėliau, o ir vakaras atslenka gerokai anksčiau, pėstieji turi būti labai atsargūs.

Pareigūnai ragina tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui pėstiesiems prisisegti atšvaitus arba neštis šviečiantį žibintą, dviratininkams - vilkėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, ant dviračių naudoti žibintus.

Atminkite, kad net ir apšviestose miesto gatvėse ir perėjose tamsiu paros metu pėstieji ne visada matomi vairuotojams.

Atšvaitus dėvėti reikėtų taisyklingai – juostinį atšvaitą reikia dėvėti ant dešinės rankos ar kojos, o pakabinamą atšvaitą kabinti ant dešinės kišenės. Turint daugiau nei vieną atšvaitą ar dėvint ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, ženkliai didėja tikimybė būti pastebėtam. Net ir dėvint atšvaitą perėjose ir sankryžose būtina įsitikinti, kad atvažiuojančio automobilio vairuotojas mato ir praleidžia pėstįjį.

Nepamirškite, kad asmenį su atšvaitu vairuotojas įjungęs artimąsias šviesas pastebės iš 140 metrų atstumo, o įjungęs ilgąsias – net iš 400 metrų atstumo.

Atsižvelgdami į tai ir siekdami, kad eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau pėsčiųjų, bei norėdami atkreipti dėmesį į šių eismo dalyvių netinkamą elgesį kelyje, pareigūnai vykdys prevencines priemones kaimo vietovėse, miesteliuose, užmiesčių keliuose, taip pat ir miestuose, kur

neapšviestos gatvės.

Neslėpkite atšvaitų kišenėse ar rankinėse, nes jie padeda vairuotojams jus pastebėti ir jus apsaugoti.

Būkite saugūs ir matomi kelyje!


Straipsnio komentarai

..2020-10-17
nu čia tik geras pavyzdys kaip garbinami netikri sustabarėję pranašai sutapatinant saugumo priemones su saugumu. Saugumas neturi priemonių. Visos priemonės yra saugumiečių. Nu čia va saugumiečiai aiškina kad jūs ąsilų banda kuri kažkodėl nesupranta net savaime suprantamų dalykų. Kodėl tie saugumiečiai nepaaiškina kaip jie supranta tai ko jūs nesuprantate. Dabar jie susigalvojo kažkokią brangiai kainuojančią viešųjų ryšių aferą ir informuoja kad bus vagiami biudžeto pinigai. Jeigu jūs neprieštaraujate vadinasi jūs leidžiate. Jūs akli, jums reikalingos lazdos kad galėtumėte judėti, motyvacijai irgi reikalingos lazdos, rykštės, bizūnai, tt. Visų pirma kelyje kur vyksta eismas yra nesaugu bet kokiu paros metu, nesvarbu kokias tu priemones naudosi. Atšvaitas tai tik šiaudas kurio galima griebtis jeigu nusprendėte pasivaikščioti ar perbristi per tą sustingusios smalos upę. Jeigu važiuos keliu koks girtas ar labai giriamas pvz šnekasi telefonu tai tas jūsų atšvaitas bus lygiai taip pat nematomas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?