Šilutėje didėja skaičius sergančių koronavirusu, tarp jų ir politikas

2020-10-14, Sergėjus Gvildys
Z. Merliūnas pirmuosius ligos simptomus pajuto dalyvaudamas politinių debatų renginyje.
Z. Merliūnas pirmuosius ligos simptomus pajuto dalyvaudamas politinių debatų renginyje.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, atstovaujantis Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) Zigmantas Merliūnas susirgo koronavirusu. COVID-19 teigiamas testas Tarybos nariui buvo patvirtintas po to, kai šis pats pasitikrino dėl darbe koronavirusu susirgusio kolegos.

Politikas susirgo Kaune

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Z. Merliūnas teigė, kad pirmus ligos simptomus pajuto praėjusį šeštadienį dalyvaudamas politikų debatuose, kurie vyko Šilutėje, Meno mokyklos salėje. Politiko žodžiais tariant, tai buvo įprastas peršalimo simptomas - pakilusi temperatūra. Jos pokytį pajuto dar būdamas debatuose.

„Prastai pasijutau dar debatuose, – teigė Z. Merliūnas. - Grįžęs namo pamatavau temperatūrą, termometras rodė 37,6 laipsnio. Kadangi tai buvo paprastas peršalimo simptomas, išgėriau arbatų ir simptomai išnyko. Darbe (Kaune, - red. pastaba) sužinojau, kad kolegai nustatytas COVID-19, tai testą pasidariau ir aš. Atsakymas buvo teigiamas, todėl dabar saviizoliuojuosi“.

Z. Merliūnas pripažino, kad perspėjo partiečius, su kuriais kontaktavo, kurie taip pat saviizoliuojasi ir atliko testų tyrimus. Šiuo metu Z. Merliūnas jaučiasi gerai. Po šeštadieninio renginio jis daugiau niekur rinkimų renginiuose nedalyvavo ir su rinkėjais nesusitikinėjo.

Džiaugiasi, kad nieko „nepasėjo“

TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė ir dar 5 jos bendražygiai taip pat atliko COVID-19 tyrimo testus. Atsakymai gauti neigiami. Politikė ir dalis jos komandos saviizoliuojasi. „Džiaugiuosi, kad pasidarėme pirmieji, saviizoliavomės ir toliau saviizoliuojamės saugiai, džiugu pranešti tokią naujieną, kad viskas su mumis gerai ir nieko čia „nepasėjome“, – sakė Šilutės konservatorių lyderė.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis teigė, kad žino tai, jog Z. Merliūnas serga. V. Pozingis sakė, kad girdėjo apie tai, jog savaitgalį Z. Merliūnas turėjo kontaktą su nemažai žmonių, nes dalyvavo debatuose, į kuriuos buvo atvykę visi aštuoni Šilutės krašto kandidatai į LR Seimą, bendruomenės nariai, Švėkšnos krašto gyventojai. „Stengiamės švėkšniškius, su kuriais sergantis asmuo bendravo, ir kurie mums yra žinomi, perspėti, kad kontaktavo su sergančiu asmeniu ir kviečiame atlikti tyrimų“, - kalbėjo direktorius.

Sąlytį turėję asmenys privalo išsitirti

Teigti, kad nieko „nepasėjo“ susirgęs politikas Z. Merliūnas, dar būtų ankstoka. Mokslininkai yra nustatę COVID-19 viruso keturiolikos dienų inkubacinį periodą. Taigi, net ir gavus neigiamus atsakymus kol kas pernelyg džiaugtis nereikėtų, nes liga gali pasireikšti vėliau.

Na, o asmenys, dalyvavę praėjusio savaitgalio renginiuose su TS-LKD kandidatais, turėtų vadovautis šiomis rekomendacijomis. Šilutės visuomenės sveikatos biuras (VSB) gyventojams primena, kad siekdami užtikrinti, kad būtų kuo greičiau identifikuojami ir informuojami sąlytį turėję asmenys ir atliekamas jų rizikos vertinimas, kviečia visus, bendravusius su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, ir tuos, kurie lankėsi susirgusiųjų nurodytose buvimo vietose, užpildyti anketą. Pateikus duomenis, būtina laukti NVSC specialisto skambučio, kuris įvertins riziką ir taikys reikalingas priemones.

Sąlytį turėjęs asmuo – tai asmuo, bendravęs su COVID-19 sergančiu asmeniu 3 dienas iki pastarajam  pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo. Jeigu COVID-19 susirgusiam asmeniui  ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiais asmenimis laikomi visi, kontaktavę su juo 72 val. iki tepinėlio paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo. Asmuo, turėjęs sąlytį su asmeniu, turėjusiu sąlytį su sergančiuoju COVID-19 („kontakto kontaktas“), rizikos neturi.

Liga puola ir teismą

Nuo vakar dienos Šilutės rajono apylinkės teisme posėdžiai nevyksta. Šios įstaigos darbas buvo paralyžuotas po to, kai vienam darbuotojui buvo diagnozuota COVID-19 liga. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės filialo duomenimis, dėl ligos atvejo saviizoliacijoje yra 17 Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų darbuotojų. Tikėtina, kad priežastinio ryšio tarpusavyje šie COVID-19 atvejai neturi.

Pastarųjų dienų įvykiai parodo, kad pasaulinė šio koronaviruso pandemija rudeniop nelinkusi aplenkti ir Šilutės. Šiuo metu Šilutės rajono savivaldybėje COVID-19 infekcija serga 2 gyventojai ir vienas Kauno rajono gyventojas - Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys. Sprendžiant iš susirgusiųjų skaičiaus augimo Lietuvoje pastaruoju metu akivaizdu, kad rudeniop COVID-19 darosi aktyvesnis nei pavasarį, greičiausiai didesnės jo grėsmės neaplenks ir pamario krašto. Skaudesnių padarinių padės išvengti tik gyventojų sąmoningumas ir sveikatos specialistų nurodymų vykdymas.

Bus papildomai perkami testai

Į situaciją sureagavo ir Šilutės rajono ekstremalių situacijų operacijų centras. Spalio 9 dieną skubiai sušauktas posėdis, kuriame aptarta situacija dėl COVID-19 Šilutės rajone. Posėdžio metu buvo nuspręsta Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžius organizuoti nuotoliniu būdu. Taip pat nuspręsta papildomai nusipirkti greitųjų serologionių testų „AMP Rapid Test SARS-CoV-2 IgG/IgM, pagal poreikį. Pavesta Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės biurui nustatyti visus sergančiųjų COVID-19 infekcijos liga kontaktus su gyventojais ir darbuotojais, informuojant juos apie privalomą saviizoliaciją.


Straipsnio komentarai

.. @ w2020-10-16
tau reikėjo kažką patvirtinti? dreba kinkos virš drąsių kelėnų? prasisuka šriūbai makaulėje? netvirtai stovi trobelė ant vištos kojelės? Nors dabar lietuvoje raganos pasistatė tokią trobelė iš tikrųjų kaip "turizmo" objektą, nors skandinavijoje tokių trobelių pilna ant kiekvieno kampo tarsi ten būtų kažkoks baubiančių raganų kraštas. Kas iš tų tavo žodžių? Kodėl mūsiškiai sako kad žygiais, o ne žodžiais "mes" kažkokią nutylėtą tėvynę mylim? Ar jie turi omenyje kažkokią vyninę, kur jiems duoda vyno: te vyno? Karčiamą? Nu jie ir duoda suprasti kad jų žodžiais tikėti negalima. Jie meluoja. Ir iš karto jeigu suprantate kad jie meluoja, vadinasi nebegalioja ir apskritai ta jų deklaruojama taisyklė apie meilę tėvynei, nes tai kažkoks viliojimas į spąstus, kur jeigu norite suprasti kokią tėvynę jie turi omenyje turite sekti jų žygius. Jie žodžiais tėvynės nekenčia, bet kompensuoja meile. Love trumps hate. Patys muša patys rėkia. O jūs neturite jokių priemonių kad sekti kažką tik gausiai tarsi nuo lawonų numazgotas pamazgas pilamus žodžius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
w to ..2020-10-16
va ką ir reikėjo patvirtinti, tą tu ir patvirtinai. Apgailėtinas tu ir šlykštus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ w2020-10-16
O kokia laki vaizduotė, matyt nuo to besaikio ugningai pilstomo vandenėlio įsivaizduojamų promilių lakimo, kur pagyrūnai profesionaliai giria visus. Čia negalima suprasti kažką kad peikimas tai ne gyrimas. Matematiškai tai neigiamas gyrimas. Tai lygiai tokia pati energija. Nu įsivaizduojate loco-motyvas ne traukia gyvulinius vagonus, bet stumia nes prikabintas iš užpakalio. Viešuosiuose ryšiuose nebūna blogo viešumo. Va čia ir yra išsiduodama kažkas apie "viešumą". Dirbtinai sukurtas viešinimas nesvarbu ar teigiamas ar neigiamas tai nėra viešumas. Tai kortų namelis. Nu ir kas kad kažkoks ostapininkgas gerai moka žaisti savo išgalvotus žaidimus. Šachmatų lentose nebėgiojama krosų. Tu kažkaip nesupranti kažko apie kryžiuočių teismus ir kalimus. Jeigu nori kalti tam kad kalėtų kažkas atidavinėdamas kažkokiai tavo visuomenei duoklę tu turi pirmiausia atskleisti iš kokios tu visuomenės čia esi atsibrexitinęs. Ribos egzistuoja tiktai dvimatėse atskaitos sistemose, ten kur žemė plokščia... Vienas dalykas yra teorija, kur viskas blizga tavo nupoliruotoje vaizduotėje, kitas reikalas yra praktika. Kai lazda dar būna ant medžio jinai būna su vienu galu, va kai nusipjausi tą šaką tai tada ir galėsi kalbėti apie portretus. Žinai man merliūnavozas pats nėra tiek įdomus kiek tas kitas jo atseit šlykštynės "viršininkai" lanzbėrpalaikis ir anūkpalaikis, kurie abu irgi atgimėliai gražulio kelnininkai neaišku iš kurjie yra atsibastę į lietuvą. Matai baltoslavų kalboje "riba" tai ir yra žodis kuris verčiasi į lietuvių kalbą kaip "žuvis". Žuvėjų krašte teka žuvėjų grabų upės. Tame ir esmė kad švėkšna ir macikai tai tik du šito gestapinio talibano strateginiai karinių operacijų objektai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
w to ..2020-10-16
įsivaizduoju tavo portretą: apšepęs, perkreiptu snukiu senis, nesiprausęs, nesiskutęs, pastoviai alkanas (tą byloje komentarai), patriopanu kompu, tinkančiu tik šūdiniems komentams rašyti, nes pozityvių nepriima, šalia kibiras, reikalams atlikti, nes nėra kada, kad tik nepavėluotum, ir iš viso, pasikartosiu, kas tu per mėšlo krūva, tur būt pirštai nudžiūtų, jei parašytum nors vieną - nors vieną teigiamą komentarą. Nesu didesnio degrado ir šūdmalio kaip tu sutikęs. O vietoj Merliūno kalčiau tave į teismą, nes peržengei ribą.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ w2020-10-16
Nu kaip tu gali kažką spręsti apie tai ko tu nesupranti? Pvz tu nueitum į vištidę ir visos vištos ir gaidžiai kudakuoja kažką ko tu nesupranti. Iš tavo pusės žiūrint tai kliedesiai kažkokie, nors vištos kudakavimą naudojasi suprantamai. Jos turbūt ir kudakuoja viena kitai kad va atėjo svetimas, kažkoks lapė, tt. Tu jeigu visai neglušas gali kažką suprasti iš kudakavimo intonacijos, tembro, skardumo, tt.. Pas vištas kalboje nėra žodyno. Yra tik vienas žodis. Ar kai višta viena būna jinai kudakuoja? Ar gaidys kai būna vienas gieda sau? Nežinosi. Tad apie tai ir eina kalba kad pati pavardė merliūnas iš karto skamba kaip kažkoks kudakavimas sklindantis iš lapės nasrų. Tad karališkų čiužinių kiekis yra visiškai neįtakoja miego kokybės jeigu kalba eina apie gyvulių fermos suporuotų gyvulių baltų krašto kūlimus tarsi žirnius. Nu nesvarbu kiek pleistriukų uždėsi ant atviro kaukolės lūžio. Turėk omenyje kad jeigu tikėti visokiomis legendomis ir pasakomis atseit net paprastuose veidrodžiuose kai kurios fizionomijos neatsispindi, ką jau bekalbėti apie išmaniuosius veidrodukus aplipintus galingomis kameromis ne ką didesnėmis nei triusikų sagomis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
w to ..2020-10-16
O tu savo fizionomiją esi veidrodyje matęs? Jei spręsti pagal tavo rašliavos kliedesius, tai tu iš viso neturėtum būt gimęs, tu turėjai būti pradėtas ir baigtas kelnėse, gal netgi tose pačiose vaivorykštinėse. Kas tu per kliedesių rinkinys esi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-16
nu man ir be testų vien iš tos jo fizionomijos aišku kad jis nešioja kažkokias vaivorykštes gražulio kelnėse. Jugi rinkimų deklaracijoje užrašęs kad gimimo vieta švėkšna. Ar švėkšnoje kada nors buvo gimdymo namai, tuo labiau 1991 metais? Tad visi tie politikai kurie užsirašę visokius kaimus savo rinkiminėse deklaracijose nelabai supranta kažko kaip buvo organizuota tie reikalai. Nu kitas variantas tai jie teisūs nes jie uoliai buvo slepiami ir slapstėsi už kažkokių uolų. Gal ir gimė kažkokiame tvarte ar podvale. Gal yra pasaulyje ne viena švėkšna. Jugi toje anketoje neprašoma nurodyti valstybės, kontinento, planetos, tt. Tos pačios problemos ir su "sandrute", kuri atseit gimusi kaime kurio aš niekados nebuvau girdėjęs. Bet tame ir esmė kad čia tik detalės, kurios gali būti naudojamos kaip kažkokios įsivaizduojamos lazdos kad nusišnekėti. Tai nieko nekeičia su kamikadzių gyvulinių vagonų sąstatų karavanais. Jie rieda ir dunda kažkokiais bėgiais. Tik jie va važiuoja prašmatniuose oriental express 666 žvaigždučių kupe vagonuose, jūs dardate ant gyvulinio vagono stogo. Nu kaip tas filmas "jėzus iš lietuvos". Bet tai nėra "the" filmas. Tai vienas iš siužetų kurį duodama pasirinkti vietoj pasirinkimo. Jeigu tu nežydi vienybėje su "ein reich" talibano gestapiniu aparteidu, vadinasi tu esi atstumtasis kažkokiame šiukšlyne, savartyne, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka