Buvęs meras liko be buto ir namo

2020-11-20, D. Čiužauskas, Respublika.lt
Antstolės kontoroje dvi vykdomosios bylos dėl A. Jako įsiskolinimų užvestos 2017 metų pavasarį. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Antstolės kontoroje dvi vykdomosios bylos dėl A. Jako įsiskolinimų užvestos 2017 metų pavasarį. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.

Buvusiam ilgamečiam Šilutės rajono merui ir Savivaldybės tarybos nariui Arvydui Jakui nepavyko įrodyti, kad jo butas iš varžytinių parduotas neteisėtai. Kaip ir neteisėtai kredito unijai perduotas žemės sklypas su pastarajame pastatytu namu ir pirtimi. Tačiau laiku pinigų už paskolą nemokėjęs žinomas pamario krašto politikas pasiduoti nesiruošia ir nepalankų teismo sprendimą skųs.

Klaipėdos apygardos teismas atmetė 53 metų A. Jako ieškinį antstolei Astai Pliuškevičienei ir kooperatinei bendrovei Šilutės kredito unija. Šilutiškis prašė, kad teismas pripažintų negaliojančiais buto pardavimo iš varžytinių bei žemės sklypo, gyvenamojo namo ir pirties perdavimo aktus. Šio nekilnojamojo turto šeimininko teises ir pareigas prašė perduoti trečiajam asmeniui, kuris šioje civilinėje byloje savarankiškų reikalavimų nepareiškė.

A. Jakui priklausęs butas privačiam asmeniui parduotas praėjusių metų liepos 5 d., žemės sklypas su jame stovinčiu namu ir pirtimi Šilutės kredito unijai perduotas keturiomis dienomis vėliau. Tai padaryta dėl negrąžintų skolų.

Antstolės kontoroje dvi vykdomosios bylos dėl A. Jako įsiskolinimų užvestos 2017 metų pavasarį. Tuo metu jis ėjo Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas.

Pirmoji - dėl beveik 25 095 eurų skolos ir beveik 459 eurų palūkanų išieškojimo iš hipoteka įkeisto buto ir žemės sklypo. Antroji - dėl beveik 151 436 eurų skolos ir beveik 2 774 eurų palūkanų išieškojimo iš hipoteka įkeistos namų valdos. Antstolė butą pardavė iš varžytinių, o kitas įkeistas turtas (0,3 ha žemės sklypas, gyvenamasis namas ir pirtis), kuriems pirkėjo varžytinėse taip ir neatsirado, perduotas skolos išieškotojui, Šilutės kredito unijai.

A. Jakas teismą bandė įtikinti, jog visa tai padaryta neteisėtai, nesudarius jam pačiam sąlygų pasiūlyti turto pirkėją. Tiek antstolė A. Pliuškevičienė, tiek Šilutės kredito unijos atstovai tai paneigė. Jų teigimu, skolininkas ne kartą informuotas apie galimybę pasiūlyti savo pirkėją, tačiau tuo nepasinaudojo. Kad nekilnojamąjį turtą savo rankose išsaugoti siekęs A. Jakas buvo aktyvus proceso dalyvis, įrodė jo prašymai paskirti ekspertizes areštuoto turto vertei nustatyti, atšaukti varžytines bei teismams apskųsti antstolės veiksmai. Visi pastarieji skundai atmesti.

Teismas konstatavo, kad A. Jako reikalavimas perkelti pirkėjo teises trečiajam asmeniui yra deklaratyvus ir nepagrįstas. Pastarasis buvo išreiškęs pageidavimą įsigyti butą, tačiau už jį pasiūlė daugiau nei dviem tūkstančiais eurų mažiau nei siekė skola (kartu su palūkanomis ir vykdymo išlaidomis).

Klaipėdos apygardos teismas ne tik atmetė A. Jako ieškinį, bet ir priteisė iš jo bylinėjimosi išlaidas. Jos siekia 1 960 eurų. Šį teismo sprendimą galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Apie nepalankų teismo verdiktą iš „Vakaro žinių“ sužinojęs A. Jakas sakė, jog apskundimo galimybe tikrai pasinaudos. Plačiau komentuoti šios civilinės bylos aplinkybių jis nepanoro.

„Esu privatus asmuo, tad nieko daugiau nesakysiu“, - baigė pokalbį net pyktelėjęs šilutiškis.

Šilutės rajono mero pareigas A. Jakas ėjo nuo 2001 iki 2007 metų. Keturias kadencijas rinktas į Savivaldybės tarybą. 2018 metų rugpjūtį Valstybinei mokesčių inspekcijai paviešinus politikų turto deklaracijas, A. Jakas atsidūrė turtingiausiųjų šalies politikų dešimtuke.

Respublika.lt

P.S. „Šilokarčemos“ duomenimis, buvęs meras sprendimą apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Kada skundas bus nagrinėjamas, dar nėra aišku.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

I domu jaka wujek kij :-#2020-11-25
Citizen 2.0 Buda dzen Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Įdomu2020-11-09
Įdomu kas dabar turtingesnis - Jakas ar jo dėdė benamis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Algis2020-10-26
visos tos skolos tai ne skolos. Ir tas džipas ne jo. Tai kažkas panašaus į karinę techniką išduotą misijai atlikti. Nu įsivaizduok koks nors admirolas apipavidalintų ir užmaskuotų karinį laivą kaip prabangią jachtą. Taip ir sugalvota visos tos jachtos. Tuose laukuose bėdos nevaikšto po viena. Net ir su tuo jo džipu. Jam reikalinga nuolatinė priežiūra, keisti detales, remontuoti, pilti degalus, padangas, filtrus, tepalus, tt. Tad baisiausios skolos yra ne toks apie kurias "žinai", bet tos kurių nežinai ar vaidini kad nežinai bandydamas sudaryti tokį įspūdį. Genys margas, bet jako laiptinės pasaulio genutės dar margesnės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis2020-10-26
skolingas daug ir visiems, o važinėja prabangiu BMW džipu. Genys margas, pasaulis dar margesnis........ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Chi chi 2020-10-26
Vos atsiėmiau iš Jako 5000 usd . Teko pavargti .Bet tas buvo senai , prieš 20 metų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-20
Nežinau kodėl bet toje nuotraukoje to medalinskiečio fizionomija tokia keista. Jis taip lupytes sudėjes, tie žandukai išpūsti, tarsi būtų dar vienas antaninis obuolys kurs nuriedėjęs iš tos pačios vietos kaip ir nedzinskas ir koroblis ir matyt daugelis kitų vienybės žydėtojų, kurie žydi tik patys su savo pačių vienybe. Nu ir sudėtinga suprasti kas kur įkinkytas. Nu jeigu jis tik kaip burlioko "jėga", kuri traukia kažkokį vežimą nesvarbu ar su ratais ar su rogėmis ar net iš viso letučij korabl, kur olandai skraido virš vandens? Tą mūsų blokinį namą pastatė ir pridavė ir įkraustė žmonės tai turbūt 1981 gale ar net 1982. O kur buvo Jakas prieš tai aš tai nežinau. Gal ganėsi tibete gal vokietijoje.. Patys pagalvokit Tarybų Sąjunga išleido naują konstituciją 1977 metais, kur paaiškino kad visi reikalingi proletariato diktatūros tikslai jau pasiekti. Kad laikas užleisti kėdes naujiems šerifams įsteigiant naują klasę žmonių - inteligentija. Iš kokio amžino įšalo žemės buvo atšildytas mamontovas ir iš kokios ateities tie ateitininkai čia pradėjo savo viešnagę pamiršę kad svečiuose? Jugi mamontovas pradėjo "inteligentintis" su savo tylos gadinimais kaip tik tuo metu 1982-1983. Jie abu vienmečiai su Jaku.. Galbut ne žibaitienė švyti tamstoj, o tamsta žibaitienėje? Tad čia viskas yra labai sudėtinga kad kažką nagrinėti. Ką bepaimsi nagrinėjimui būti išlupęs kažką iš konteksto. Nes nėra jokio "pagrindo" kur atsistoti. Čia tas pats kas kliptatos visą gyvenimą pragyvenę konclageryje pagaliau "susiprastų" kad kažkas čia yra ne taip. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kumelys žvengiančiai2020-10-20
pažvenkime kartu...kolega Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Toleikytė2020-10-20
nėra svarbu tie kolumbeikiai. Jie nieko nėra atradę ar suradę ko jau neturėjo susigalvoję pas save kažkokiose sistemose. Nu su tais modeliais yra didžiausios patyčios iš žmonių. Ta toleikytė iš priekio dar gali kažką "modelinti", bet iš profilio tai kažkas jau labiau tinkamo prie tvorų ir mietų. Nu pati sąvoka "modelis" kaip darbas, profesija, tuo labiau "etatai" yra nesamonių nesamonė. Pats pagalvok vos tik atsiranda "modelių" etatai tada reikalinga žmonės kurie galėtų tą etatą "nešioti". Atsiranda iš karto modelio modelis, inception, aferų aferos, žiedai tarp žiedų. Ir čia visas tas vargas vien tik tam kad galėtų kažkokie siuvėjai profesionalai užmauti ir pademonstruoti triusikus ar kelnes kitiems siuvėjams profesionalams, kuriems ir be tų demonstracijų ir podiumų turėtų būti viskas aišku apie tuos triusikus vien tik užmetus į tuos triusikus akį. Jie gi profesionalai. Nu kažkas panašaus kaip dabar yra lietuvoje susigalvoję pedofilų klano aferistai našlaičių priežiūrą. Žmogus apiforminamas, et jam nereikalinga prižiūrėti jokių našlaičių. Tu "modeliuoji" našlaičių priežiūrą, budinčiu režimu. Atseit savivaldybė apsidraudžia kad kai atsiras našlaičių tai jie turės kur kreiptis. Tad visa ta madų industrija ir su tuo susietas milžiniškas "modelių" aparatas yra dvigubų technologijų bėgiai, kur praeinama atranka į kažkokius raudonai ne tik rankas žibančias kvartalus. Tai stogas ir priedanga. Nu kodėl tas kitas žymus šilutiškis nuėjo vadovauti tokiam įdomiam prekybos centrui pavadinimu "MADA" ir dar negana to kai nugriovė niujorke dvynius dangoraižius tas paėmė ir pastatė vilniaus jėruzalėje raudų sienos teritorijoje (verkiuose)? Vat ir įdomu kaip tie alibabos ir boratai skaito "mūsų" raštą kai jie įpratę atbulai skaityti. Turbūt užmeta akį į "mada" ir jiems atrodo kad adam. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Toleikytė2020-10-20
Žvengiu garsu iš Jūsų komentarų ???????????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ tai čia2020-10-20
kur siūlai jį sodinti? Ant tavo drąsos prifarširuotų kelių? Tame ir esmė kad yra labai kvaila teisti ar nagrinėti "valdžios" nusikaltimus ir bausmes. Visų pirma tai yra naudojama kad sudaryti įspūdį kad jūs nesėdite. Nu įsivaizduokite konclagerį, nesvarbu šindlerio sąrašas ar panašiai, kur visi uždarytieji skirstomi į kalinčius ir kalinančiuosius. Kalinantieji turi ir kažkokią laisvę kai baigiasi darbas kalinant jie turi "laisvo" laiko, atostogas, tt. Juos gina profsąjungos, tt. Kalinamieji nors ir visi lygus šindlerovozų yra skirstomi į visokias kastas ir klases. Nu jeigu šindlerovozas prasižengė kažkaip tai visos bausmės tokiems šindlerovozams yra sugalvotos pačių šindlerovozų. Tai jeigu jaką sodinti kažkur nebent jakui to reikia. Nu kaip kokiam chodorkovskiui kad putinas padarė paslaugą, nes matyt reikėjo tokio stogo ir tokių apsaugos priemonių. Patys pagalvokit lietuvos kalėjimuose "barbora" buvo žymiai anksčiau negu "laisviesiems". Kiek daktariūkštis (šilutiškis) fotografuoja čekius lygindamas kainas kad va kokie antkainiai, kokios nešviežūs kopūstai, nes matyt todėl ten vaikų neranda, tt.. Aš kaip suprantu tuose kalėjimuose tenais kaip Pragariškos beatos visus mitus griaunanti virtuvė. Sėdi jie ir visą dieną kulinarinasi. Jokių tenais telefoninių sukčių nėra nei kvapo. Va tame ir esmė kad yra sąskaitos. O kaip suvaikšto pinigai yra visiškai nesuprantama, bet jeigu imsi kiekvieną atvejį atskirai viskas bus "paaiškinta" taip kad liktum su nulaužtom kojom ir ragais. Taip ir su skolomis kurias nusineša į kapus. Jugi skola ne rona. Kapuose irgi negyja tos žaizdos. Pats pažiūrėk kaip tie šilutės "gražintojai" susigražino ne tik šilutės bet ir visos lietuvos turtą su suklastotais popieriais. Va tokia žydėjimo vienybės kaina. Jūsų gyvybė. Nes jūs nesirūpinate savo saugumu. Nugi aš vis dar priregistruotas prie savivaldybės. 15 Metų kaip benamis. Jugi keičiasi ir merai ir veidai nuo tarybinių laikų, bet niekas iš esmės nesikeičia. Vis tas pats talibano gestapo aparteidas, kuris išsirietęs giriasi ir teigiamai ir neigiamai tam kad atrodytų kad girtas. Taip ir su šita byla. Čia pagyros. Nu ir reikalinga ypač ypač atkreipti dėmesį į jakanavozienę. Nes tenais irgi kažkokie kyšo kažkokios įdomios taborų patvorių petelnių rankenos kaip su sandrute, anūkiene, pociūniene, kaušpėdiene, tt. Na ir tą ypač jaunosios kartos įdomybę kur jinai atsibasčiusi neaišku iš kur įsikraustę ne tik į buvusį jako butą bet ir važinėjo su automobiliu apklijuotu zuoko reklamomis. Va kas įdomiausia tai "paveldas" kai iš karto kraujo putomis nuplaukė po tiltu šilutės prekybos akcininko lawonai. Atseit jos "tėvas". Nu šitos skolos tai tik ledkalnio viršūnėje aptirpusioss duobelės nuo žuvėdrų prikakotos šilto mėšlo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai čia,2020-10-20
tik dvi skolelės, o kur tie iš buvusių "savų" pasiskolinti pinigai, jokios vilties atgauti, o teptis rankų į tokį mėšlą nesinori. Žinau bent du asmenis kurie solidžias Jako skolos sumas nusinešė į kapus. Sodint suskį, bent tokia paguoda. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Deja vu:Cit Y dzen 0.2 2020-10-20
Na mat, Ajak centre palei MaXiM įprastai regi tūlas. Matom: MG pasirinkimas gaunas. Ajau juok centristui reikia laikytis Centre arčiau Laisvės. Juk čia jau dabar nesi gi įkaitas plūduriuot an chalevo Gyvenschysh Bazarinių Shrekinės VietosVeiklosGrupės slipo, kai ant pečiaus tupi ŠKU Lyzingo polipas.
P.S.Vienok (anot MeloByČiadabaro:) bitkuinų kasyklos vertam veteranui gyvent čia nėr paprasta, dabar dejaVUS unaras lipa Art Deco: -A čių čia T.S.prot.s. cad dabar dar esat satelito Liolexexely ŠKPC pramogadienių ŠKakės PMaCė Burbuliatrotriūtriūrotoriaus malonumui...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Joo2020-10-20
žodis "liberalas" nei joks kitas žodis dar nieko neapgavo. Jeigu kažkas apsigauna tai dėl viltingo tikėjimo kad va kažkas stovi už žodžių. Visos aferos taip ir būna sukonstruotos kad liktų kaltas tas kas kaltina, nes jiems "matosi" kažkas. Jie turi paaiškinti aferos esmę, bet jiems neįmanoma nei apžioti nei tuo labiau sukramtyti tai. Jei gali tik pasiskūsti kad jų kišenės palengvėjo, kur jie nieko neverčiami jas patys ir iškraustė. Tad čia reikalinga atkreipti dėmesį ne tik į tą aplinkybę kad Jakas kreipėsi ne į teismo rūmus, bet į gardų teismą, kur teisiami gardai. Nors va žodis gardus yra dviprasmiškas. Tai ir kažkas skanaus (pyragas) ir aptvaras tvarte kiaulėms. Kita aplinkybė tai pati "antstolė" ir jos įdomi pavardė, kur atseit susieta su skęstančiais, kurie kol gelbėjasi atrodo kaip pliuškenantys. Čia gali būti ir tarnybinė pavardė. Jugi anstolių niekas neruošia, nei viena ne tik lietuvos bet ir pasaulio aukštoji mokykla. Iš kur jie atsiranda? Į visas antstolių etatus, padėjėjus ir kontoras turėtų būti žiūrima kaip į "mūsiškių" karinės žvalgybos bazes. Pamenate tą kontorą kur po prokuratūros stogu veikė? Tenais eini pro šalį ir tarsi spinduliuoja iš vidaus inteligentiškumo bendruomenės žydėjimo vienybė (intelligence community). Aš pamenu senoviniais tarybiniais laikais kai dar negyvenom su jaku vienoje laiptinėje, nes tas namas buvo dar nepastatytas, buvo tokie vokiečiai kurie gyveno ant minijos kranto šalia aukštumalos pelkės. Tai jie kažkaip susitvarkėsi popierius ir išvažiavo į vokietiją. Nežinau kodėl bet mano "tėvai" tenais kažkaip figūravo su jais. Padėjo "tėvas" važiuoti tvarkyti dokumentų į maskvą, nes anie nemokėjo nei lietuviškai nei rusiškai. Nors va kas įdomu kad tada tas mano "tėvas" turėjo mokėti vokiškai arba gal jie kitaip kažkaip susikalbėdavo. Po to ilgai jie rašydavo laiškus ir siuntinius siūsdavo, nors nebuvo jokie giminės. Ta viena dukra nuvažiavo iš karto ištekėjo už milijardierių kažkokių su žirgais ir hipodromais, nors čia vargo bakūžėje samanotoje. Jų pavardė ir buvo tokia "pliušinė". Dabar žiūriu šilutėje nemažai tų pliušinių pavardžių variantų. Na ir "jakas" tai tokie raguoti gyvūnai kur būna kalnuose tibetuose, pakistanuose, tt. Nu man Jako sesuo tokia dar turbūt įdomesnė nei pats jakas. Tokia gražuolė. Tokia kažkokia. Ką jinai toje vokietijoje veikia? Turbūt Yakety Sax jakinasi? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo 2020-10-20
Viskas paprasta, pardavei turtą ir gautais pinigais padengi turėtą skolą. Tai nepadaryta, vadinasi sukčiauja kas yra įprasta visiems liberalams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-20
Tik nepulkite barstyti po gardus užuojautos. Nukris po šiaudiniais čiužiniais, o kiaulės kaip graibė šiaudus taip ir tegraibys. Nėra ką daugiau garduose kiaulėms veikti, skęstant srutinėse grabų upėse. Geriau pabarstykit kriuksiam rūpybos. Tai yra negalima galvoti kad nešventoji trejybė šitą bylą nelipdo smaluotų biudžetų katillus ne kartu be bendrai iš anksto susitarę koordinuodami savo veiksmus: antstolis, jakas, kredito unija, teismas, advokatai, tt. Trejybė ne todėl kad trys, bet tam kad pašaliniams trejintusi akyse. Nu kas iš to buto ir to sklypo? Gal tai vienas iš tūkstančio butų ir sklypų kuriuos valdo bendrininkų gauja. Tad čia visų pirma akys turėtų kryptį į Čiužauskavozinius "bad news messengerius", kurie "aiškina" kažką.. Aš pamenu gyvenau su va šituo Jaku vienoje laiptinėje tarybiniais laikais daug metų. Tai jokių nusiskundimų neturiu net jokių pastabų negaliu pasakyti. Jo sesuo ir brolis gyveno ir vėliau, net kai jis buvo meru ir toliau. Atseit va kokie varguoliai. Nors va po to prakuto ir namus pasistatė ir ta gražuolė iš viso sparnus užsiaugino. Po to gyveno jau kažkokia nauja karta jaunų atsibrexitinusių "giminių" kurie jau pėsti nevaikšto. Dabar į tą jų butą įsikraustė gyvena kažkokie "įdomybės". Bet čia visokie pliotkai, paskalos, tt kurios nieko nereiškia. Tame ir esmė kiek butų tiesiogiai ir netiesiogiai valdo Jakas įskaičiuojant visus žinybinius, operatyvinius, karinius, socialiniuis, tt.? Va kodėl jakas nepasirūpino ar atvirkščiai pasirūpino situacija taip kad aš neturėčiau kur gyventi? Jugi jam būnant meru aš prisiregistravau prie savivaldybės, kaip benamis. Negi jis galvoja kad jeigu užsikabins medalį tai tas medalis tarsi amuletas kažkaip apsaugos nuo pikto nematančios akies? Respublika kaip žiniasklaidos priemonė yra kažkas labai įdomaus. Pradedant tuo dekanidzės spektaliu. Tai jau buvo vaidinamas drąsos kelias. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02020-10-20
Vieną dieną tu gali būti miesto valdovas, kitą jau ranką ištiesus sėdėti prie IKI prekybos centro. Gyvenimas yra nenuspėjamas, čia jo žavingumas ir slypi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka