Parama padės vykdyti įvairesnes veiklas

2020-10-20, Violeta Vilniškytė

Dar rugsėjo mėnesį septynios Pagėgių krašto bendruomenės pasirašė paramos sutartis su UAB „LT Energija“. Kasmet bendrovės skiriama 58 000 eurų suma bus išdalinama Pagėgių, Natkiškių, Kentrių, Piktupėnų, Vilkyškių, Lumpėnų „Strazdas“ ir Lumpėnų kaimo bendruomenėms. Tokią paramą skyrė stambus investuotojas Pagėgiuose. Lėšos organizacijas pasieks, kuomet Pagėgių krašte bus pradėtas plėtoti naujas vėjo jėgainių parkas, tačiau vadovų jau dabar pasiteiravome, kiek svarbi parama bendruomenėms ir kur planuoja gautas lėšas panaudoti.

Rugpjūčio mėnesį rašėme, kad  Pagėgių savivaldybėje lankėsi naujieji investuotojai – UAB „Renerga“. O pastarajai yra pavaldi įmonė UAB „LT Energija“, kuri ir plėtoja naują vėjo jėgainių parką šiame krašte. 

Be minėtos paramos bendruomenėms investuotojai Pagėgių savivaldybėje ketina pastatyti vieną aukščiausių ir moderniausių Lietuvoje apžvalgos bokštą, skirtą ir edukaciniams bei pažintiniams tikslams.

Taigi, Pagėgių kraštas galės džiaugtis padidėjusiu turistų kiekiu, o bendruomenės galės lengviau įgyvendinti savo planus. Pavyzdžiui, Natkiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Nida Bušniauskienė sakė: „Tikrai žinosime, kur išleisti pinigus. Pirmiausia – projektinėje veikloje. Teikiant paraišką erdvių sutvarkymui reikia turėti savo 10 procentų. Reikia lėšų ir bendruomenės materialinei bazei sustiprinti, renginiams, edukacinėms kelionėms. Tikrai turėsime, kur gautas lėšas tikslingai panaudoti“.

Pirmininkė N. Bušniauskienė skaičiuoja, kad per metus už komunalines paslaugas bendruomenė sumoka mažiausiai 400 eurų, kas jiems yra dideli pinigai, tad papildomos lėšos praverstų net atsiskaitant su komunalinių paslaugų teikėjais.

Pagėgių bendruomenės pirmininkas Edmundas Incius tikino, kad pagėgiškiai laukia paramos. Pasak jo, norų yra daug. Kur panaudos lėšas, dar tiksliai nežino, bet paramos svarba ir reikšme vietos bendruomenei neabejoja.

„Kai paramą gausime, kur ją panaudoti, spręs bendruomenės valdyba“, – tvirtino pašnekovas.

E. Incius neabejoja, kad investuotojo žadama parama tiek Pagėgių, tiek kitoms bendruomenėms padės vykdyti įvairesnes veiklas. Parama bendruomenėms turėtų būti mokama tol, kol bus eksploatuojamos vėjo jėgainės, t. y. apie 30 metų.

Primename, kad šiuo metu iš vėjo jėgainių parkų Savivaldybė surenka apie 600 tūkstančių eurų nekilnojamo turto mokesčių. Ateityje, išplėtus vėjo jėgainių parką, prognozuojama, kad mokestis turėtų siekti iki milijono eurų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?