Kokių problemų galima tikėtis perkant senos statybos sodybą ar nuosavą namą?

2020-10-21, Pranešimas spaudai

Jeigu nusprendėte savo santaupas investuoti į nekilnojamą turtą, norime už jus pasidžiaugti. Šaunu, kad nepabijojote investuoti ir įsigijote, galbūt svajonių būstą, o galbūt objektą, kuris neš džiaugsmą ar pajamas ateityje. Tačiau norime ir priminti, tiek naujai iškeptiems savininkams, tiek tiems, kurie svarsto apie galimybę įsigyti senos statybos sodybą ar namą apie tykančius pavojus bei rūpesčius. Kaip visada, senesnis daiktas reikalauja daugiau priežiūros, nesvarbu apie kurią sritį bekalbėsime. Tačiau namų eksploatacijoje yra tam tikros, dažniausiai pasitaikančios problemos, kurių gali tikėtis kiekvienas savininkas.

Vandentiekio problemos

Vandentiekio vamzdynai, ypač sovietmetį menančiose užmiesčio sodybose dažniausiai jau yra atgyvenę savo tarnavimo laiką ir maldaute maldauja pokyčių bei išleidimo į užtarnautą poilsį. Jeigu vanduo paduodamas iš šulinio arba su hidroforo pagalba, reikėtų atidžiai peržiūrėti visą vandentiekį, kad ir kaip brangu tai galėtų būti. Tikrai nesinori jau renovavus visą namą arba į jį įsikėlus sužinoti, kad viduryje trūkusi vandentiekio trasa, visiškai paseno vandens filtras arba hidroforas nebesukelia reikiamo slėgio. Taip, tai ilgas ir ganėtinai nemažai laiko bei pinigų kainuosiantis darbas, bet ką įmanoma – reikėtų patikrinti. Tiesa, kapitalinių remontų tikriausiai neprireiks, bet, jeigu įranga jau paseno – naują hidroforą ar kitą santechnikos įrangą galima nebrangiai įsigyti Varle internetinėje parduotuvėje.

Drėgmė bei pelėsis

Pelėsis yra toks „svečias“, kuris pirmą kartą atėjęs į jūsų namus, visam laikui, tikriausiai nebeišeis. Aišku, jeigu bus atlikti kapitaliniai pakeitimai, situacija gali pasikeisti, bet senos statybos namuose sienos, grindys bei lubos jau yra sugėrę labai daug drėgmės, pamatai bei įvairūs tarpai praradę sandarumą, medžiagos susidėvėję dėl ko atsiranda tinkamos sąlygos atsirasti pelėsiui.

Nuo pelėsio ir drėgmės pertekliaus sukurtų problemų saugo: gera ventiliacija, optimali temperatūra, sandarios sienos, sandarūs langai bei gerai apšiltintas fasadas. Taip pat svarbi ir grindų būklė. Turėkite omenyje tai, kad pelėsis byloja apie jūsų organizmui nepalankias sąlygas. Ne tik pačias pelėsio dėmes, bet ir sąlygas jam atsirasti būtina kuo greičiau eliminuoti.

Šildymo sistemos neefektyvumas

Seno ir energetine prasme neefektyvaus namo savininkai kartais net nesuvokia kiek daug pinigų jie galėtų sutaupyti (o taip pat ir laiko), jeigu modernizuotų namo šildymo sprendimus. Problema dažniausiai slypi susidėvėjusiose namo fasado detalėse bei atsiradusiuose tarpuose. Visgi renovuoti namo išorę nepakanka. Būtina ir įrengti optimalų ir energetiškai efektyvų šildymo sprendimą. Dabartiniame pasaulyje prioritetą žmonės teikia grindiniam šildymui arba radiatorinio ir grindinio šildymo hibridui. Tam jums namuose tikriausiai labiausiai tiks boileris arba šilumos siurblys, tačiau egzistuoja ir alternatyvos. Galvojate apie boilerį? Spauskite ant nuorodos ir išsirinkite.

Morališkai ir fiziškai atgyvenęs interjeras

Gerai, galbūt apie morališkai atgyvenusį interjerą diskutuoti galima, nes kiekvieno iš mūsų skoniai yra subjektyvūs, bet tikrai galima teigti, kad senuose namuose yra daug didesnė tikimybė, kad baldai bei interjeras bus fiziškai atgyvenęs ir nebekomfortiškas. Nors gyventi tokiomis sąlygomis tikrai įmanoma, bet manome, kad niekas nenori matyti aptriušusių tapetų, sėdėti ant girgždančios sofos, valgyti ant siūbuojančio stalo ar saugotis, kad neužkliūtų už išklypusių grindlenčių. Taigi, prieš pirkdami tokius namus paskaičiuokite, kiek kainuotų atnaujinti interjerą taip, kad būstas būtų modernus.

Betvarkė aplinkoje ir išorėje

Dar viena problema, kuri gaji šalia senos statybos namų – visiškai neprižiūrėta kiemo ir lauko aplinka. Nors seniesiems (originaliesiems) šeimininkams, kurie prie to priprato, galbūt mažai kliudo išblukusi namo spalva arba ištryptas takelis ir nuvytę krūmai, tačiau pirkėjams tai labai krenta į akis. Namo aplinka turėtų būti tvarkinga, nepriklausomai nuo to, kiek jam metų ar kokioje jis vietoje stovi.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?