Vyriškiui bulviakasis papildomai kainavo 2 500 eurų

2020-10-22, Vidas Kalinauskis
Savo kaltę dėl padaryto nusikaltimo teisiamasis pripažino visiškai. Asociatyvi nuotr.
Savo kaltę dėl padaryto nusikaltimo teisiamasis pripažino visiškai. Asociatyvi nuotr.

Rugsėjo 12 d., apie 12 val. 30 min., D. G. vairavo traktorių MTZ ,,Belarus-50“, bet netikėtai sustabdę policijos pareigūnai jam nustatė truputį didesnį nei leidžiamą – 1,5 promilės – girtumą. Alkoholio matuoklis parodė vos 1.57 promiles.

Užteko ir tiek, kad D. G. atsidurtų teisiamųjų suole. Savo kaltę dėl padaryto nusikaltimo jis pripažino visiškai. Paaiškino, kad tuo metu vairavo mamai  priklausantį traktorių. Tos dienos rytą, apie 8 val., būdamas dar blaivus, traktorių išsivarė iš mamos kiemo, nes važiavo pas kaimyną  kasti bulves. Pas jį atsigėrė alaus ir važiavo atgal pas mamą į Lumpėnų kaimą.

Su pareigūnų jam nustatytu girtumu nesutiko. Šiandien pats nežino, kodėl taip pasielgė, nors pilnai suvokė, kad yra vartojęs alkoholinių gėrimų. Nesijautė labai apgirtęs, kad negalėtų vairuoti traktoriaus. Pareigūnams pateikė savo traktorininko pažymėjimą. Mama tik vėliau, kai jau buvo sulaikytas pareigūnų, sužinojo, kad jos traktorių vairavo girtas sūnus. Pasak jos, šiuo traktoriumi naudojasi tiek jis, tiek jo brolis. Mama leidžia traktorių pasiimti kada tik jam reikia. Bet ji ne kartą yra įspėjusi, kad traktoriaus neimtų, kai yra girtas.

Be D. G. visiško prisipažinimo jo kaltė įrodyta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato tyrėjo A. D. tarnybiniu pranešimu, kad rugsėjo 12 d., apie 12 val. 30 min., patruliavę pareigūnai pastebėjo po kelią įtartinai manevruojantį traktorių MTZ ,,Belarus-50“. Jo vairuotojui D. G.  nustatytas 1,65 prom., o pakartotinio tikrinimo metu – 1,57 prom. girtumas. 

Traktoriuje už vairuotojo sėdynės, atviroje daiktadėžėje, tarp įrankių rastas pilnas 0,5 l butelis su 5,2 stiprumo alumi.

Rugsėjo 15-ąją traktorius buvo grąžintas savininkei, kaltinamojo mamai.

Šioje byloje liudytoja buvusi traktoriaus savininkė paaiškino, kad sūnus  gyvena su savo šeima, o ji gyvena atskirai. Sūnus yra mėgėjas išgerti... Jam ne kartą aiškiai pasakyta, jog kai yra apsvaigęs nuo alkoholio, negali imti jai priklausančios technikos. Rugsėjo 12-osios rytą ji girdėjo, kaip kieme buvo užkurtas jos traktoriaus variklis. Pro langą pamatė, kad už traktoriaus vairo sėdi sūnus. Jis traktoriumi išvažiavo iš kiemo. Prie traktoriaus buvo prikabinta bulvių kasamoji. Galvojo, kad sūnus išvažiavo kasti sau bulvių. Nieko jam nespėjo pasakyti, ar ko paklausti. Jis dažnai pasiima traktorių jos neklausęs. Nematė, ar sūnus buvo apsvaigęs nuo alkoholio, ar ne. Traktorių ji buvo pirkusi 1995 metais už 7 000 litų. Iki šiol jį yra remontavusi daug kartų –  keitusi variklį ir kitas detales. Traktorius yra techniškai tvarkingas, draustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Šiuo metu  traktorių įvertina 500 eurų.

Tauragės apylinkės teismo teisėjas Egidijus Mockaitis paskyrė D. G. 2 000 eurų dydžio baudą. Nustatyti, kad bauda turi būti sumokėta per keturis mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – dvejiems metams uždrausta naudotis teise vairuoti visų rūšių transporto priemones. Taip pat nuspręsta išieškoti iš D. G.  konfiskuotino turto – traktoriaus MTZ ,,Belarus-50“ – vertę atitinkančią pinigų sumą – 500 eurų.

Teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo ir yra nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

..2020-10-23
straipsnyje daug klaidų, tarsi būtų rašytas viršyjant leistiną girtumo normą. Jugi lietuvoje vairuotojams leidžiama ne 1.5 promilės, bet 0.4 promilės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?