Koronavirusas plinta Šilutėje

2020-10-21, „Šilokarčemos“ informacija
Šilutėje sergančių koronavirusu gretos didėja. Asociatyvi nuotr.
Šilutėje sergančių koronavirusu gretos didėja. Asociatyvi nuotr.

Dėl padidėjusio koronaviruso infekcijos atvejų skaičiaus nuo spalio 19 d. atšaukiami ar vėlesniam laikui atidedami visi Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje atvirose ir uždarose erdvėse suplanuoti sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kiti renginiai. Šilutės savivaldybė pirmoji šalyje žengė tokį žingsnį ir priėmė tokį sprendimą.

Spalio 19 d. duomenimis, Šilutės rajone yra 21 asmuo, kuriems nustatyta klastinga liga. Spalio 18 d. ji diagnozuota Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje darbuotojai.

Šeštadienį nustatyti du koronaviruso atvejai – Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos mokytojai ir Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mokiniui. Nuo spalio 19 d. pamokos minėtose švietimo įstaigose nevyks, paankstintos atostogos.

Tądien virusas nustatytas ir Saugose gyvenančiam vyrui, ir šilutiškei, kuri yra reabilitacijoje Palangoje bei klinikoje įstaigoje MB „MJ“  dirbančiai darbuotojai.

Savo pranešimą spalio 19 d. išpublikavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis: „Atėjo laikas padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime.

Koronavirusas ir toliau plinta Lietuvoje. Ypač grėsminga situacija keliose savivaldybėse. Raseinių rajone užsikrėtusiųjų skaičius viršija 850 skaičiuojant 100 000 gyventojų. Kelmėje – 314, Šiaulių rajone – 200. Įtempta situacija ir Šiaulių mieste, Joniškyje, Švenčionyse, Plungėje, Radviliškyje.

COVID-19 ligoniams gydyti jau naudojama 57 proc. taip vadinamų „kovidinių“ lovų. Pasiekę 70 proc. būsime priversti stabdyti tam tikrų planinių paslaugų teikimą, kad mūsų medikai galėtų nukreipti resursus koronavirusui gydyti.

Medikai ir epidemiologai išlieka svarbiausi žmonės mūsų kovoje su COVID-19. Turime tausoti juos, sudaryti jiems geriausias sąlygas ir gerbti jų darbą. Todėl šiandien priėmėme sprendimą mokėti priedus 5-ių tiesiogiai su virusu dirbančių ligoninių medikams ir skirti papildomų išteklių sustiprinti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir motyvuoti jo darbuotojus.

Padėti mūsų medikams turime visi, nes vien jų pastangomis klastingo viruso neįveiksime. Todėl artimiausiu metu į pavojingiausią situaciją patekusioms savivaldybėms bus duotos griežtos rekomendacijos viruso valdymui. Labai prašau visų laikytis šių taisyklių. Trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes. Kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu.

Jeigu šios priemonės nepadės, būsime priversti įvesti lokalius karantinus atskirose savivaldybėse.

Dar kartą noriu pabrėžti, kad balsuoti Seimo rinkimuose yra saugu. Rinkimų komisijos yra pasiruošusios darbui pandemijos akivaizdoje. Todėl visus raginu saugiai atlikti pilietinę pareigą.

Kitą savaitę prasideda mokinių rudens atostogos. Vaikai neis į mokyklas. Tada bus pats laikas ir suaugusiems padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime, taip apsaugant save ir kitus nuo viruso plitimo.

Metas prisiminti pavasario šūkį „Likime namuose”. Atsisakyti nebūtinų renginių. Eiti tik ten, kur užtikrinamas saugumas ir reikalavimų laikymasis.

Tikiu, kad kaip ir pavasarį, NVSC specialistams į pagalbą prireikus vėl ateis savanoriai.“


Straipsnio komentarai

.. @ veidrodėli, veidrodėli2020-10-23
nu pats žodis nėra šlykštynė, nesvarbu koks šlykštus bebūtų žmogus kuris dangstytusi tuo žodžiu. Tuo labiau kad dabar yra aparteidinis svieto lygynimo lygybės režimas kur net karas lygus taikai, vergovė lygi laisvei, tt.. Negi nematei kad aš parašiau tą žodį kabutėse. Nu čia panašūs aferistai kurie paskambina ir prisistatę žodžiu "policija", "banko saugumo tarnyba", tt. aiškina kad va jūsų vaikas ar anūkas papuolė į bėdą. Tik šiuo atveju vaikui aferistai nuo pat kūdikystės reikalauja kad juos vadintų tais žodžiais "mama", nors už akių ir už nugaros daro viską atvirkščiai. Kalba eina apie žmogaus psichiatrinius simptomus kuriuos aferistai gali skaityti kaip kalėdines knygas. Nu pvz tupi prezidentūroje mikimausėda, kurio atseit negalima sekti, nes jisai lygesni negu kiti vien todėl kad dangstosi žodžiu "prezidentas". Bet tame ir esmė kad vienas mikimausėda nėra karys, nesvarbu ką jis berytų. Ką rys drakonas pietums šiandien? Jeigu seksite vieną drakono galvą tai tas drakonas paės naudodamasis kitomis galvomis. Jugi prezidentūros kanceliarija yra milžiniškas biurokratinis aparatas, kuris sulipdytas panašiai kaip žalioji zona bagdade. Tenais nei vieno vietinio. Tame ir esmė kad nebūtina sekti drakono galvos, jeigu mokate sekti pasakas taip kad drakono galva sektų tomis pasakomis. Tada jums bus aišku ką darys drakonas net nesekant to drakono. Pvz aklas žmogus orientacijai aplinkoje naudoja savo lietimo pojūčius, kažkas panašaus kaip labai primityvus šikšnosparnis kuris naudojasi echolokacija. Bet kaip aklas žmogus nusivalo savo šikną? Kaip tokiam žmogui suprasti kiek kartų reikalinga perbraukti per pasturgalį? Jugi jam nesvarbu kiek kartų bebrauksi vis tiek taip pat matosi "rezultatas"? Taip ir su "korona" makaronystėmis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
veidrodėli, veidrodeli2020-10-23
jei tau motina slykstyne, tai pats irgi velnio sėkla... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ dumkof2020-10-23
matai tavo patarimai tai labai klastingi, kur tu patarinėji skaldymas žmogų į dalis: kūnas be sielos tai tik lawonas, kurį gydyk negydęs neišgysi. Siela be kūno tai tik tuščias žodis. Todėl ir sakoma "sveikame kūne sveika siela". Nu čia irgi kryžiuočių patyčios. Nu žodis "sveikas" turima omenyje nesuskaldytas. Nu kitas pavyzdys tik sveika (nesudaužyta) antikvarinė vaza turi vertę. Kas liečia abortus kaip aukojimus ir apeigas tai aš nieko nežinau. Mano šlykštynė "motina" man irgi taip yra ne vieną sykį man užmetus atseit tu aborto liekana. Bet koks skirtumas tie žodžiai. Negalima tikėti nei vienu saugumiečių žodžiu. Nes jeigu patikėsi tai kaip su ta pasaka apie gėrimus iš ožių įmintų pėdučių. Va čia ir yra problema kad leidžiama visokiems raguotiems auginti vaikus. Nors "leidžiama" yra turbūt labai jau švelniai išsireikšta. Visa visuomenė sukonstruota ir sukasi aplink pedofilų klaną kaip kažkokią daktarų grupuotės blogio ašį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dumkopf2020-10-22
gydykis kūną, gelbėk siela. Skreples komentaruose trenkia myzalu išako. Esi aborto auka, tupek ir neamsek. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ dfgdf2020-10-22
joks jis ne komunistas. nu gal komedistas. dar ir su gražulio kelnėmis. dabar jis visas atseit taip gražiai pražilo, toks seneliukas, bet po nosies šnervėmis tie ūsai vis dar tamsūs. Atrodo kaip koks adolfytis hitlerytis. Vien ką reiškia tas jo rinkimų lozungas: pasaulio pamačiau, laikas atlikti pareigą gimtajai šilutei. Nu kokie keisti prioritetai. Bastėsi nežinia kur ir dabar kai prisigastroliavo ir išsidūko atseit jis atlikinės pareigą. Ką reiškia "pareiga"? Nu kažkoks judėjimas..., kur jis matyt toliau eis savo eiga, pareis, ilgai laukę dar palaukit... Ir toje programoje vien dvikalbystės patyčios. Jeigu specializuojasi kažkas šlykštynėse tai aalima disertaciją rašyti. Nu tame ir esmė kad aš tokio šilutėje nepamenu tarybiniais laikais. Ir tas jo "darbo" stažas tai jau tikrai ne ką ne mažiau nesuprantamas negu raudonai žibančios dalybos. mano tos šlykštynės "sesers" klasėje atrodo buvo kažkoks balčytis, bet iš visai kitos operos. Tad su tais visais rinkimais yra sugalvotos labai baisios patyčios, kur jūs patys ne tik sau prieštaraujate, bet ir prieštaraujate visokiems savo (dievo) įsakymams kur negalima teisti, tt, su rinkimais jūs aiškinate kad žmonės nėra sutverti kaip lygus. Jūs va statomi į dievų vietą, kur jūs "išsirenkate" išrinktuosius. Tų dievų kaip medžių miškuose. Kuo giliau į mišką tuo daugiau dievų. Patys pagalvokit va jis kai bolotiruojasi į EP tai kandidatuoja kaip LSDP narys, bet vos tik nusibriuselina tenais iš karto skūra išverčiama, nes visi "išrinktieji" tarsi proletarai meta savo partijas į šiukšlių dėžes ir vienyjasi vienas su kitu į kažkokias niekam negirdėtas europines partijas. Cirkų cirkas. Tad su korona tai panašūs makaronai kaip su ta usėnų bomba kur vaikai beardydami susisprogdino. Kas čia per "pareigos" su tais spoksojimais į bombas, nesvarbu koronos, komunistines ar fašistines? Ar iš saugaus atstumo tada spoksojo? Ar iš saugaus atstumo spokso dabar? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dfgdf2020-10-21
Manau,kad visi kurie balsuos už komunistą balčyti susirg korona...amen Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-21
mūsiškiai mūsiškinasi ir čia reikalinga atkreipti dėmesį į kažkokias saulės mūšio transporto sistemas kur važinėja į koronų ir kronų šalį. Matot tos šalies herbe yra trys karūnos, bet kariniame jų herbe jau keturios. Ir ta ketvirta tokia didelė kad didesnė negu visos trys kartu sudėjus. Nu čia turint omenyje žydėjimus vienybėje, kur reikalinga žiurėti kad tie visur besibrexinantys musiškiai po tokio sėkmingo lietuvos žemių sau pasižadėjimo ir susigražinimo operacijos yra nusitaikę ir į egipto piramides, faraonus, sarkofagus, tt. Jugi aiškina kad tose piramidėse ten pilna ne tik aukso, bet ir medaus pilnos puodynės, kuris nors ir tūkstančio metų, bet skonis tarsi šviežus. Pataisykit jeigu aš klystu, bet ar tas saulėtas transportininkas savo "dukrą" neištekino tiktais į egiptą? Nu patys pagalvokit nepabūgę jokių pandemijų picerijos dygsta viena po kitos šilutėje. Va dar viena atsidarė gluosnių gatvėje. Ir svetainė, ir viešinimo kompanijos socialiniuose tinkluose, tt. Bet kas įdomiausia kad jų svetainėje viskas angliška, visa reklama angliškai, tarsi jų tikslinė auditorija šilutės krašte yra kažkokie anglakalbiai ar angliakasiai. Tarsi lietuvių čia ir nebeliko. Va tie kurie gamina šitą reikalamą irgi ne lietuviai, bet kažkokie "mūsiškiai". Jiems tai ne užsakymas, ne verslas, bet projektas. Jei atlieka ir vykdo įsakymus. Tad čia kalba eina apie sukurtą "verslo aplinką" ir tos aplinkos apsaugą. Ir kas įdomu kad ir pats pavadinimas ne tik angliškas, bet ir dviprasmiškas. Anglų kalboje toks išsireiškimas tai vulgarus patvorinių žargonas, kur pasiunčiamas kažkas toliau. Mano ir "sesuo" ir klasiokė dirbo pas tą transportininką. Va kas įdomu tai ne kiekviena atskirai, bet abi. Nes mano "sesuo" nuėjo dirbti į sodrą. Ta klasiokė atseit su kažkokiais terbakrauskiais įkūrė "savo" logistikos firmą. Nu jinai tokia irgi iš tų pačių kažkokių taborų petelnių kaip ir sandrutė, anūkienė, pociūnienė, tt. Nu jo buvom nuo pirmos klasės. Buvo atseit gabi muzikai ir čia aš jau negaliu nieko nei patvirtinti nei paneigti. Gražiai dainuodavo. Mano "sesuo" aiškino kad jinai atseit nuvažiavo į švediją paskinti braškes kelias savaites ir išmoko švediškai. Gali būti kad tokie "stebuklai" yra visai kitų petelnių rankenų visai kitokie reikalai. Tad su korona yra visai kiti daktarų grupuotės reikalai. Matot išsireiškimas "likime namuose" irgi yra dvikalbyste, jeigu čia neprašoma kad liktumėte namuose, bet kreipiamasi į likimą, šauksmininko linksniu. Kur mano namai? Kur mano dantys? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?