Į vartus – puolėjas...

2020-10-21
Po T. Vitkausko smūgio, kamuolį atšokusį nuo virpsto, į vartus nukreipė V. Giedraitis.
Spalio 10 dieną FK „Šilutė“ (treneris S. Česnulis) savo vejoje po permainingos kovos įveikė Plungės FK „Babrungą“ (treneris K. Petkus) – 1:0 (0:0). Pergalingą įvartį po pertraukos įmušė puolėjas V. Giedraitis. Pirmojo kėlinio pabaigoje po skaudaus susidūrimo ant žolės griuvo šilutiškių vartininkas A. Šteinys ir svečių legionierius, brazilas gynėjas A. R. Silva. Pastarasis pats nebeatsikėlė, prireikė greitosios medicininės pagalbos.

Nebegalėjo tęsti kovos ir mūsų vartininkas, kurio pareigas perėmė puolėjas R. Šmitas. Įvarčio pirmame kėlinyje jis neįmušė, bet vartus apgynė. Žiūrovams nuobodu nebuvo.

Rungtynės vėlavo 1 valandą ir 20 minučių. Laukta teisėjų brigados (aikštės teisėjas V. Vasiliauskas, asistentai A. Banys, R. Glutkinas). Reti žiūrovai sukiužusioje Vakarų tribūnoje buvo kantrūs, neišsiskirstė. Dėl to nepasigailėjo: rungtynės buvo įdomios, įvartis gražus, „Šilutė“ atsirevanšavo už pralaimėjimą Plungėje pirmajame rate tokiu pačiu rezultatu.

Pamariškiai aktyviai pradėjo rungtynes, bet ir žemaičiai nesnūduriavo, ieškojo kelių prie aikštės šeimininkų vartų. Šilutės ir Plungės vartininkams A. Šteiniui ir E. Žymantui ne po kartą teko atremti stiprius varžovų smūgius. Buvo epizodas, kai po „Babrungo“ išpuolio jų žaidėjo spirtas kamuolys, atsitrenkęs į virpstą, riedėjo „Šilutės“ vartų linija, kol A. Šteinys aną sugriebė, nes šalia atsidūręs gynėjas dvejojo, ką daryti.

Šilutiškių atsakas – J. Užkuraitis galva smūgiuoja skersuotą kamuolį ir pataiko į skersinį. Netrukus svečių žaidėjas suklysta perduodamas kamuolį atgal, kuris netikėtai tenka puolėjui R. Šmitui. Deja, „iš dangaus nukritusi“ proga lieka neišnaudota. Pirmasis kėlinys baigiasi skaudžiai šilutiškių vartininkui Augustinui Šteiniui ir „Babrungo“ žaidėjui Alex Rhuann Silvai. Brazilas įsibėgėjęs susiduria su iš vartų iššokusiu A. Šteiniu. Abu skubėjo prie kamuolio. Beje, brazilas buvo atsidūręs aiškioje nuošalėje, tačiau teisėjo švilpukas šiek tiek pavėlavo. Po kontakto abu susidūrę žaidėjai nugriuvo. Pasigirdo dejonių. A. Šteinys atsikėlė su draugų pagalba, bet tęsti rungtynių nebegalėjo. A. R. Silva išneštas iš aikštės neštuvais. Atvažiavo greitoji. Brazilas, matyt, patyrė kojos traumą.

Antrame kėlinyje „Šilutės“ vartus sėkmingai gynė R. Šmitas, atrėmęs kelis pavojingus svečių smūgius. Kadangi jis gerai žaidžia ir krepšinį, kamuolį gaudo užtikrintai, moka pasirinkti poziciją. O 52-ą rungtynių minutę šilutiškiai surengė greitą ataką, pasibaigusią tiksliu perdavimu ir T. Vitkausko smūgiu. Jo kirstas kamuolys pataikė į vartų virpstą, bet pakartotinu smūgiu V. Giedraitis iš eigos, vienu lietimu nukreipė oru į tinklą. „Babrungo“ vartininkas, likęs šone, buvo bejėgis ką nors bepadaryti, tik stebėti.

Svečiai dėjo pastangas išlyginti rezultatą, bet šilutiškiai apsigynė. Tam padėjo ir žaidėjų keitimai. Antrame kėlinyje Z. Butkus pakeitė A. Marcinkevičių, P. Kriščiūnas – M. Vekterį, D. Česnulis – J. Užkuraitį, A. Činauskas – V. Giedraitį.

Po 15 rungtynių „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje žengia penkta: 25 taškai. Pirmauja FC „Neptūnas“ – 34 tšk. Pamariškiams liko rungtynės svečiuose su SG-FA „Šiauliai B“ ekipa (trečia vieta, 30 tšk.).