Šilutiškiai – „Gintarinės jūrmylės“ varžybų prizininkai

2020-10-21
„Gintarinės jūrmylės“ varžybų prizininkai šilutiškiai: Goda Šiaudvytytė, Danielius Grikšas ir Justas Budrikas.
Tarptautinėse „Gintarinės jūrmylės“ XX bėgimo varžybose spalio 10 dieną Smiltynėje Šilutės sporto mokyklos trenerės Linos Leikuvienės auklėtiniai (16 dalyvių) iškovojo tris prizines vietas. Nugalėtoja tapo jaunutė Goda Šiaudvytytė, antrą vietą užėmė Justas Budrikas, o septynmetis debiutantas Danielius Grikšas finišavo trečias.

Sporto ir sveikatingumo varžybose jėgas išbandė daugiau kaip 500 dalyvių. Atvyko Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos sportininkai, o vienas dalyvis buvo iš Kenijos (Afrika). Jūrmylė – matas, naudojamas laivyboje ir aviacijoje. 1 jūrmylė lygi 1 852 metrams. Vyrai bėga 6 jūrmyles, moterys – 3. Distancija pasirenkama pagal dalyvio amžių, jėgas. Startas skelbiamas jūros varpu ir senovinės patrankos šūviu. Ilgiausių distancijų rekordininkų pavardės iškalamos ant 6 tonas sveriančio akmens, ištraukto iš Kuršių marių dugno.

1 jūrmylės bėgimą laimėjo šilutiškė Goda Šiaudvytytė, įveikusi distanciją per 8:10 min. Justas Budrikas finišavo antras. Jo laikas – 6:32 min. Pirmas – Justas Sažinas iš Švenčionių: 6:24 min. Tik šiemet pradėjęs lankyti sporto mokyklą septynmetis Danielius Grikšas džiaugėsi trečios vietos apdovanojimais. Jam tai buvo pirmos varžybos. Danielius bėgo pusę jūrmylės. Distancija įveikta per 4:40 min. Prizininkai pelnė taures, medalius, piniginius bei kitus rėmėjų prizus.