Žvejybos Kauno mariose ir Atmatoje kaina – dvi guminės valtys ir apie 7100 eurų

2020-10-26, aad.lrv.lt

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams įkliuvo brakonieriai, tinklais Kauno mariose ir Atmatos upėje pagavę 54 karšius, 2 sterkus ir 1,5 kg kuojų. Iš jų aplinkosaugininkai paėmė tinklus ir gumines valtis, o susimokėti jiems teks 7100 eurų.

Praėjusį ketvirtadienį, spalio 22 d., Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami mėgėjų žūklės kontrolę Kauno mariose, organizavo reidą.

Kaišiadorių rajone pastebėję du asmenis, kurių veiksmai sukėlė įtarimą, aplinkosaugininkai surengė pasalą. Paaiškėjo, kad du asmenys žvejojo ne mėgėjų žvejybos įrankiais – 3 statomaisiais tinklais iš valo (bendras ilgis 220 m).

Jais brakonieriai sugavo 33 karšius, 2 sterkus, 1,5 kg kuojų. Žala, padaryta žuvų ištekliams, – 3802,5 Eur. Iš asmenų buvo paimta guminė valtis, 3 tinklai ir neteisėtai sugauta žuvis. Taip pat kiekvienam teks susimokėti baudą nuo 120 iki 300 eurų.

Tą patį ketvirtadienį Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du asmenis, nusprendusius neteisėtai pažvejoti draudžiamu įrankiu – plukdomuoju tinklu (ilgis 60 m, aukštis 2 m, akytumas  70 mm).

Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje Atmatos upėje brakonieriai sugavo 21 karšį. Kiekvienas asmuo turės susimokėti baudą nuo 120 iki 300 eurų ir atlyginti gamtai padarytą žalą – 2100 eurų. Taip pat iš jų paimta guminė pripučiama valtis ir tinklas.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ir prašo apie aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.


Straipsnio komentarai

Pasekme2020-10-27
to aplinkosaugininkų aplaidumo ir korupcijos, kai įstatymai verslinei žvejybai buvo ir isliko žemiau plintuso. Tik jie pamaryje nekontroliuojamai siaubdavo vidaus telkinius tinklais vidury baltos dienos. Tuo tarpu tik retas mėgėjas isdrysdavo surizikuoti ir mokėti drastiškas baudas. Tikėtina kad sie ,,nusikaltėliai,, pasisakojo ir neturi stogo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-27
čia įdomiausia tai ne pati naujiena bet naujienos pateikimas naudojantis mažutizmą. Nu straipsnis parašytas tarsi "raportas" tarsi karinės operacijos ataskaita. Mes sužinome kad yra pareigūnai kurie "vykdo mėgėjų žūklės kontrolę". Nu brakonieriai tai atseit irgi žvejai kurie žvejoja, bet jie nėra "mėgėjai", nes jie naudoja žūklei įrankius kurių nemėgsta tie kontroliuotojai. Ir aš kaip suprantu naudotis tais įrankiais reikalinga atitinkamas "profesionalumas". Jugi nėra tokios raganystės, kad spragteli pelės mygtuką ir arklys pavirsta į pelę, o karietą į moliūgą. Jugi dabar informacinėje visuomenėje vien pelės visur. Ir tie išmanūs įrenginiai kur jūsų ranka jau pati bėgioja po ekraną, tai nėra "persilaužimas". Jūs iš kažkokio akinančio "centro" pusės visi esate tik pelės gyvenančios krematoriumo pelenų pasaulyje, kūrenantys pelenes.. Bet įdomiausia yra pati brakonieriavimo motyvacija. Ką žmonės daro su tais maišais karšių? Tuo labiau kad va lampetra pardavinėja tuos karšius labai nebrangiai, keli centai už kilogramą. Ar jie tuos karšius priduoda kažkam? Rusnėje gi pilna turbūt tokių "skylių". Aš pamenu žvejodavau su savo klasioku vis pavasarį jis didelis daktaras, tai jis va pasiimdavo tuos maišus karšių išsirūkydavo ir veždavosi į kauną. Išdalindavo savo kolegoms daktarų grupuotei ir giminėms, kurie atseit uždirbdami dešimtis tūkstančių litų per mėnesį vis tiek negalėdavo atsisakyti nemokamo šviežios žuvytės kasnio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nominantai,2020-10-26
uz drasa ir netradicniu technologiju isisavinima, apdovanoti I laipsnio Riterio kryziais ir itraukti i Garbes pilieciu sarasus pamaryje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?