Namuose kūrendami atliekomis, labiausiai kenkiate savo sveikatai

2020-10-27, aad.lrv.lt

Artinantis šalčiams, Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad individualius namus galima šildyti tik aplinkos neteršiančiu ir pavojaus žmogaus sveikatai nekeliančiu kuru. Kartu pareigūnai įspėja: jei kūrenamos atliekos – draudžiamos medžiagos, gresia bauda.

Kūrenamos atliekos labai teršia orą, tad žmonės, degindami draudžiamas medžiagas, ypač kenkia savo sveikatai. Be to, aplinkiniai jaučia nemalonų kvapą, galintį sukelti ir kosulį. Taigi jokiu būdu negalima deginti pramoninių ir buitinių atliekų, tarkim, drabužių, avalynės, baldų, langų rėmų, plastikinių daiktų, atliekų, apdorotų lakais, klijais, dažais, impregnuojamosiomis medžiagomis, ir pan.

Reikia nepamiršti, kad  aplinką gali teršti ir likę pelenai. Vis dėlto yra žmonių, pelenus išbarstančių prie savo namų, sode, darže. Departamento pareigūnai atkreipia dėmesį, kad pelenuose, likusiuose sudeginus draudžiamas medžiagas, yra degant išsiskyrusių žmogui ir aplinkai kenksmingų junginių. Pelenus išbarsčius, šie junginiai įsiskverbia į dirvožemį, iš ten gali patekti į gruntinius vandenis.

Didžiausia žala aplinkai ir žmonių sveikatai daroma deginant alyvą – deja, šio draudimo nepaiso kai kurios komercine veikla užsiimančios įmonės, pvz., automobilių remonto dirbtuvės. Deginant alyvos atliekas, į orą patenka sunkiųjų metalų, kurių didelė koncentracija gali sukelti kvėpavimo ir odos ligas. Nusėdusios ant žemės sunkiųjų metalų dalelės užteršia dirvą, paskui ir gruntinį vandenį.

Aplinkosaugininkai informuoja, kad už atliekų deginimą, kai teršiamas oras, asmenims taikoma bauda nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

Pakartotinai padaryti nusižengimai užtraukia baudą asmenims nuo 270 iki 1200 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 500 iki 3000 eurų.


Straipsnio komentarai

..2020-10-27
nu keista švietėjiška veikla.. šviečia su žodžiais, bet ne su žygiais. Nors va toks nieko nereiškiančių žodžių kupinas straipsnis kažkokiose PR is ON sistemose skaitosi kaip kažkoks brangiai apmokamas žygis, už kurį niekas nėra atsakingas, nors grobė dalijasi kažkokia aferistų grupuotė įsitaisiusi kažkokioje ministerijoje. nors gal čia kažkas kas galioja talibaninio aparteido gestapininkams? Nu jeigu buožės sumedžioja kokį klipatą ir nori to sužuvinto žuvėjo atliekas utilizuoti panaudodami krematorinį pečių, tai turbūt negalima kūno deginti su drabužiais ir batais. Reikia klipatos kūną nurengti nuogai. Nu kai raganos susirinkusios turgaus aikštėje verda žuvienę iš žuvėjų tai tos raganos žuvėjų žvynus nurengia. Nebent kai naudojami pūgžliai. Tų kažkodėl neskuta, taip kaip to šieno raganos neravi. Kai raganos renka pievoje žoleles ir žiedus joms reikalinga gyvi egzemplioriai. Jeigu raganai atvešite kupetą šieno ir sakysit va čia yra visko ko tik reikalinga pasidaryti geriausią užpiltinę tik netingėk pasinaudoti išrinktųjų ekonomikos principais pabūk rinkėja, prabalsuok. Tai ragana tuojau tave į durnyną uždarys. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?