Pakelta lysvė Klasika Garden: kokius augalus sodinti ir kaip šiuos išdėlioti?

2020-10-27, Pranešimas spaudai

Pakelta lysvė „Klasika Garden“ bei kiti šio tipo lysvių modeliai sulaukia vis daugiau pirkėjų dėmesio. Kai bebūtų, mes – lietuviai esame kažkelinta karta nuo žagrės, tad daržo bei sodo darbai dažnam mūsų teikia teigiamas emocijas bei galimybę „atsijungti“ nuo įprastos veiklos. Džiugu, jog pakeltų lysvių populiarėjimas šią galimybę suteikia ir žmonėms, iki šiol turėjusiems savo prigimtinį daržininko „instinktą“ slopinti dėl noro džiaugtis estetiška aplinka. Priešingai nei įprastos, pakeltos lysvės ne tik negadina, bet priešingai, gali tapti harmoninga aplinkos puošybos detale. Aišku, naivu tikėtis, jog vienoje ar keliose pakeltose lysvėje užauginto derliaus užteks patenkinti šeimos daržovių poreikį iki kito sezono. Kaip minėjome, tai – greičiau maloni veikla, eksperimentavimas su įvairiomis augalų rūšimis bei išbandymas, ar esi sutvertas daržininkystei.

Derlių nulemti gali tinkama „kaimynystė“

Turintys didelio ploto daržus bei norintys juose užauginti gausų derlių, su sėjomainos sąvoka neabejotinai susiduria. Kaip žinia, vienos rūšies augalų augimui reikalingų medžiagų kiekis yra mažesnis, kitiems – didesnis, o dalis, augdami, į dirvą išskiria azotą. Daržovių rūšių keitimas, tai yra sėjomaina, padeda išsaugoti dirvos derlingumą, taip pat mažina įvarių ligų bei kenkėjų atsiradimo tikimybę.Tiesa, pakelta lysvė  – per mažas projektas, jog būtų reikalinga sėjomaina, Išsaugoti derlingumą galima reguliariai žemę papildant naudingųjų medžiagų gausiu kompostu, daržoves tręšiant organinėmis trąšomis bei nepamirštant skirti dėmesio greta augančių augalų kaimynystei.

Pateiksime kelis populiarius derinius, garantuojančius geresnį derlių bei efektyvesnę apsaugą nuo galimo kenkėjų pavojaus.

·         Agurkai, ridikėliai;

·         Morkos, svogūnai,

·         Salotos, ridikėliai;

·         Pupelės, česnakai;

·         Porai, salierai;

·         Pomidorai, kopūstai;

·         Ridikėliai, žirniai ir panašiai.

Kadangi, kaip minėjome, pakelta lysvė dažniausiai pasirenkama mėgėjų daržininkų, o ne plantacijas auginti ketinančių, kiekvieną sezoną galima išbandyti skirtingus pageidaujamų daržovių derinius. Taip įsitikinsite, ar rekomendacijos, jog tam tikros rūšys augalų „draugauja“ labiau, iš tiesų yra teisingos.

Kaip sukomponuoti pakeltą „svajonių“ lysvę?

Pakelta lysvė, atsižvelgiant į gaunamą saulės kiekį, gali būti „įkurdinama“  sodo kampe, centre ar prie pastato sienos. Kitas dėmesio variantas – šios prišliejimas prie terasos. Pavyzdžiui, taip auginamos prieskoninės žolelės ne tik papuoš aplinką: kai šių prireiks grilio patiekalams gardinti, pasiskinti bus labai paprasta!

Nusprendus, kurią vietą skirti pakeltai lysvei bei ką joje auginti, reikia apsispręsti, kaip augalai bus sėjami ar sodinami. Skersai, išilgai ar, kaip šiuo metu itin madinga – improvizuotai, nepaisant griežtų eilučių: tai – tik jūsų fantazijos reikalas. Pastarasis variantas – daržas, primenantis natūralią pievą – aplinką gali iš tiesų papuošti, tačiau tokiu atveju tampa gana sudėtinga parinkti „kaimynus“ vienam ar kitam augalui.

Tinkamai apsodinta pakelta lysvė gali atstoti...gėlių kompoziją! Jei lysvė yra prišlieta prie pastato, toje pusėje, kurioje yra siena, galite sodinti vijoklines, aukštyn besistiebiančias daržoves, pavyzdžiui, agurkus, žirnius ir panašiai. Priešingame lysvės šone – krentančias, šliaužiančias daržoves, pavyzdžiui, cukinijas, moliūgus. Tarp šių sodinkite kitas norimas daržoves, išdėliodami šias pagal aukštį. Toks sodinimas sudarys ne tik tinkamas sąlygas augalų vegetacijai, bet ir primins savotišką kompoziciją. Įdomiai atrodo ir skersinių bei išilginių eilučių derinimas tarpusavyje.

Bene didžiausia pradedančiųjų daržininkų klaida – augalų sodinimas per tankiai. Taip, norint daug, gaunamas priešingas rezultatas: augalai, pritrūkę vietos, stypsta į viršų, o laukiamo derliaus neatneša.

Metalinė pakelta lysvė „Klasika Garden“ (Meistro kodas) – idealus variantas norintiems suderinti naudą bei estetiką. Aišku, lysvę galima pasigaminti ir namų sąlygoms, bet kam gaišti laiką, kai darže darbų ir taip apstu!


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?