Būsimieji čempionai nukalami treniruotėse

2020-10-30, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai, šauniai startavę Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionatuose Panevėžyje (iš kairės): treneris Liudas Čičirka, Manfredas Burzdžius, Erikas Saudargas, čempionas Osvaldas Mamčenkovas, Rapolas Martinkus, Lorenas Matevičius, Mantas Lelėnas ir treneris Laimis Li Čin Chai.  Eglės Grišinaitės nuotr.
Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai, šauniai startavę Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionatuose Panevėžyje (iš kairės): treneris Liudas Čičirka, Manfredas Burzdžius, Erikas Saudargas, čempionas Osvaldas Mamčenkovas, Rapolas Martinkus, Lorenas Matevičius, Mantas Lelėnas ir treneris Laimis Li Čin Chai. Eglės Grišinaitės nuotr.

Lietuvos sunkiosios atletikos jaunių (iki 17 m.) ir jaunimo (iki 20 m.) čempionatuose Panevėžyje gerai pasirodė Šilutės sporto mokyklos trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai auklėtiniai. Čempiono titulą iškovojo septyniolikmetis Osvaldas Mamčenkovas, pripažintas geriausiu sunkiaatlečiu tarp visų savo svorio kategorijų sportininkų, o dar keturi šilutiškiai tapo prizininkais. Šie laimėjimai – ne fortūnos mirktelėjimas, bet reguliarių treniruočių triūso vaisius. Į šalies čempionus be prakaito neprasimušama.

Du čempionatai vienu metu surengti spalio 10 dieną Panevėžyje, Aukštaitijos sporto rūmų mažojoje salėje. Jėgas išbandė Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus miesto ir rajono, Anykščių, Gargždų, Kretingos, Plungės, Rokiškio, Šilutės ir Telšių sunkiosios atletikos žiedas. Konkurentų nestigo. Šilutiškiai, turintys senas sunkiosios atletikos tradicijas, moka išugdyti čempionus ir prizininkus. Varžybos Panevėžyje eilinį kartą tai patvirtino.

Kaip nukalamos pergalės? Tik sunkiu, kantriu darbu treniruotėse. Tai lemiamas faktorius. Žinoma, svarbu ir atleto būdo savybės, jo genetinis paveldas. Geležies kilnojimas reikalauja geležinės valios, drausmės. Osvaldas Mamčenkovas (svorio kategorija 81 kg) labai kruopščiai ruošėsi septyniolikmečių čempionatui. Užtat ir nugalėjo užtikrintai. Jis 100 procentų išnaudojo visus bandymus, kaskart pakeldamas vis sunkesnį svorį. Rovimo veiksmų serija – 95, 100, 103 kg, stūmimo – 120, 128, 133 kg. Dvikovės suma – 236 kg.

II-III vietas užėmė Alytaus miesto ir rajono atletai Edgaras Zinkevičius ir Deividas Zmejauskas (treneris J. Nevecka). Pirmojo dvikovės rezultatas – 205 kg (90+115), antrojo – 193 kg (86+107). O. Mamčenkovas, anot mūsų trenerių, perspektyvus sunkiaatletis. Beje, sunkiosios atletikos trenruotes lanko ir jo brolis Deividas (sv. kt. 61 kg). Osvaldas ir Deividas – dvyniai. Deividas liko aštuntas tarp 23 dalyvių. Jo dvikovės rezultatas – 115 kg (50+65). Pirmą vietą užėmė alytiškis Anicetas Čeponis, įveikęs 154 kg (67+87).

Panevėžyje sidabro medalius pelnė šilutiškiai Mantas Lelėnas (sv. kt. 50 kg) ir Manfredas Burzdžius (sv. kt. 67 kg). Abu jie – penkiolikamečiai. Mantas taip pat sėkmingai išnaudojo visus bandymus gerindamas rezultatą. Rovimo veiksmą pradėjo nuo 30 kg, po to įveikė 35 ir 38 kg. Stūmimo veiksmo serija – 35, 40, 46 kg. Dvikovės rezultatas – 84 kg. M. Burzdžius rovė 75, 80, 83 kg, pirmu veiksmu stūmė 95 kg. Manfredas pabandė iškelti ir 100 kg, deja, tą kartą nepavyko. Jo dvikovės rezultatas – 178 kg. Tarp šios svorio kategorijos atstovų nugalėjo septyniolikmetis vilnietis Daniel Macecovič (treneris M. Janulis), iškėlęs 191 kg (89+102).

Pažymėtina, kad trečią vietą užėmė penkiolikametis šilutiškis Lorenas Matevičius, dvikovėje surinkęs 145 kg (65+80). Ir Manfredas, ir Lorenas turi laiko šturmuoti naujas aukštumas ir tapti sunkiosios atletikos meistrais. Jų bendraamžis Nedas Jurkevičius liko aštuntas. Nedas dviem veiksmais įveikė 120 kg (55+65). Nedas, Lorenas, Manfredas – treniruočių draugai ir varžovai, galintys siekti daugiau. Sveika konkurencija skatina augti asmeninius rezultatus.

Tarp dvidešimtmečių bronzos medalį iškovojo aštuoniolikametis šilutiškis Erikas Saudargas (sv. kt. 73 kg). Rovimo veiksmu Erikas iškėlė 70 kg, išstūmė – 95 kg. Dvikovės suma – 165 kg. Buvo ir daugiau konkurentų į trečią vietą, bet E. Saudargas jų nepabūgo, sugebėjo įrodyti esąs stipresnis. Atkaklumas, valia – geras pamatas būsimiems rezultatams. Svorio kategorijoje iki 89 kg Rapolas Martinkus užėmė penktą vietą. Rapolas – sunkiosios atletikos klubo „Lokys“ naujokas, treniruotes lanko metus laiko. Jei neges noras treniruotis, aišku, rezultatai augs. Panevėžyje jis iškėlė 130 kg (55+75).


Straipsnio komentarai

..2020-10-30
vėl mažutizmas apgirtęs nuo pagyrų svaičioja savo kliedesius. kodėl tokios baisios priklausomybės nuo gyrimosi? Kodėl visiems taip svarbu būti nuolatos girtiems? Kodėl nenori gyventi blaiviai net šiuolaikiniame "išmaniame" pasaulyje? Jugi visi mato ir supranta kad labai jau kvailai atrodote. Net mažiems vaikams aišku kad čia kažkokie nuogi žmogėdros žydrabarzdžiai papuasai apsimetantys karaliais. Paimtų telefoną nufilmuotų tas varžybas įdėtų į youtube ir galėtų visi kam įdomu pasižiūrėti. Dabar jis už visus pažiūri tarsi visi akli būtų. Kam tos nieko vertos blevyzgos ir ugningi vendenėlio pilstymai iš tuščio į kiaurą? Turbūt todėl visada kai rodo filmus ar tv serialus apie kalėjimus ir kolonijas ten visi čempionai taip kala kalėdami tasydamiesi su tomis geležimis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?