Šiauliuose šilutiškiai, turėdami žaidėju mažiau, išplėšė lygiąsias prieš prizininką

2020-10-30, Romualdas Danielius MAŽUTIS
S. Gvildžio nuotr.
Šalies futbolo pirmenybių II lygos Vakarų zonos paskutines 16-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žaidė spalio 17 dieną Šiauliuose su SG-FA „Šiauliai B“ (treneris R. Vestertas). Lygiosios – 1:1 (1:0). Pamariškiai išlygino rezultatą antrame kėlinyje, turėdami  vienu žaidėju mažiau. Paskutinį sezono įvartį įmušė gynėjas Z. Butkus. „Šilutė“ tarp 12 lygos komandų užėmė penktą vietą.

Į Šiaulius vykta ne be nuotykių. Vartininkas A. Normantas važiavo savo automobiliu kartu su šeima, bet, sugedus mašinai, Saulės miesto nepasiekė. Nori nenori vartus ginti teko rezultatyviausiam komandos žaidėjui, puolėjui R. Šmitui. „Šilutei“ Šiauliuose vadovavo treneris B. Mackevičius, antrą kartą pakeitęs vyr. trenerį S. Česnulį.

Toks prologas. Aišku, komanda jaudinosi, tačiau įprasto kovingumo neprarado, žadėjo mūšį šiauliečiams. Pastarieji irgi buvo nusiteikę tik pergalei. 29-ą rungtynių minutę aikštės šeimininkų futbolininkas D. Dovydaitis pelnė įvartį – 1:0. Atrodė, reikalai krypsta jaunos Šiaulių komandos naudai. Besibaigiant pirmajam kėliniui šilutiškiai M. Golubovskis ir T. Čeliauskas užsidirba įspėjimus. Aikštės teisėjas jiems parodo geltonas korteles. Antras įspėjimas gresia pašalinimu iš vejos. Įspėtiesiems kietai sužaisti prieš varžovą jau rizikinga. Pamariškių treneris B. Mackevičius 46-ą rungtynių minutę keičia žaidėjus: vietoje M. Golubovskio išbėga Z. Butkus. Šis keitimas pasiteisins. Tačiau šilutiškių dar laukia bėda: 50-ą žaidimo minutę raudona kortelę užsidirba puolėjas A. Marcinkevičius.

Bet komanda, likusi dešimtyje, nepalūžta, tęsia kovą. Į mūšį metamas T. Kazlauskas, pakeitęs A. Bagdoną. 68-ą rungtynių minutę FK „Šilutė“ nuskina valios ir ryžto pastangų subrandintą vaisių: išlygina rezultatą. Pasižymi gynėjas Z. Butkus – 1:1. Ar pavyks išsaugoti ir išsivežti iš Šiaulių lygiąsias ir prisidurti tašką turnyrinėje lentelėje. Paskutinės sezono rungtynės, pamariškiai nori grįžti į namus bent nepralaimėję. 81-ą rungtynių minutę puolėją V. Giedraitį keičia A. Činauskas. Trenerio ir komandos siekis suprantamas: griauti varžovų atakas, apsiginti. Tai pavyksta, tačiau ne be vargo. Per teisėjo pridėtą laiką geltonos kortelės iškeliamos šilutiškių vartininkui R. Šmitui ir gynėjui A. Mikloviui. Bet SG-FA „Šiauliai B“ gauna tenkintis lygiosiomis – 1:1. Svečiai važiuoja namo geros nuotaikos. Pastangos atsipirko.

Spalio 17 dieną turėjo būti žaidžiamos ketverios rungtynės. Dėl COVID-19 protrūkio Plungėje neįvyko FK „Babrungas“ ir Klaipėdos FK „Atlantas“ rungtynės. O Gargždų „Banga B“ svečiuose nugalėjo FC „Neptūnas“ (Klaipėda) – 1:2. Išvardytos komandos kovoja dėl 1-6 vietų. Tarp komandų, kovojančių dėl 7-12 vietų, neįvyko rungtynės tarp Šiaulių „Juventa-99“ ir Joniškio FK „Saned“. Šiauliečiai turnyrinėje lentelėje žengia septinti (26 taškai), joniškiečiai – autsaideriai (1 tšk.).

Pirmojo šešetuko komandos, nors „Babrungui“ ir „Atlantui“ liko 16-ojo turo rungtynės, rikiuojasi tokia tvarka: „Banga B“ – 1 v., 34 tšk., įmušta-praleista įvarčių – 56-22, FC „Neptūnas“ – 2 v., 34 tšk., įvarčiai 45-11,  SG-FA „Šiauliai B“ – 3 v., 31 tšk., įvarčiai 45-18,  FK „Atlantas“ – 4 v., 26 tšk., įvarčiai 34-22, FK „Šilutė“ – 5 v., 26 tšk., įvarčiai – 25-18, FK „Babrungas“ – 6 v., 21 tšk., įvarčiai 31-21.

„Banga B“ ir „Neptūnas“ žais papildomas rungtynes dėl pirmos vietos. „Atlantas“, dar galintis prisidurti taškų ir įvarčių, aukščiau nebepakils ir žemiau nenukris, aplenkė „Šilutę“ dėl geresnio įmuštų-praleistų įvarčių santykio. Antrojo šešetuko klubai, išskyrus Tauragės „Taurą“, kuris jau sužaidė 16 rungtynių ir surinko 19 tšk. (9 vieta), tęs kovas. Pernykštis čempionas „Radviliškis“ po 14 rungtynių turi 18 tšk. ir slenka dešimtas.

..2020-10-30
vėl mažutizmas apgirtęs nuo pagyrų svaičioja savo kliedesius. kodėl tokios baisios priklausomybės nuo gyrimosi? Kodėl visiems taip svarbu būti nuolatos girtiems? Kodėl nenori gyventi blaiviai net šiuolaikiniame "išmaniame" pasaulyje? Jugi visi mato ir supranta kad labai jau kvailai atrodote. Net mažiems vaikams aišku kad čia kažkokie nuogi žmogėdros žydrabarzdžiai papuasai apsimetantys karaliais. Paimtų telefoną nufilmuotų tas varžybas įdėtų į youtube ir galėtų visi kam įdomu pasižiūrėti. Dabar jis už visus pažiūri tarsi visi akli būtų. Kam tos nieko vertos blevyzgos ir ugningi vendenėlio pilstymai iš tuščio į kiaurą? Komentaras patinka Komentaras nepatinka