Po tyrimo pamario krašto politikui ir jo sūnui gresia kalėjimas

2020-11-01, M. Krancevičiūtė, Siena.lt

Prokuratūra pareiškė įtarimus Kęstui ir Algirdui Komskiams dėl turto iššvaistymo ir nusikalstamo bankroto. Pagėgių politikui ir jo sūnui įtarimai pareikšti atliekant ikiteisminį tyrimą, paremtą „Sienos“ publikacijomis.

Tai „Sienai“ patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė. Pagal baudžiamąjį kodeksą, turto iššvaistymas užtraukia laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų, o nusikalstamas bankrotas – iki trejų metų. 

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl K. Komskio įmonės „Agrolira“ bankroto. Iki netikėto įmonės kracho K. Komskis buvo jos vienintelis akcininkas, o jo sūnus ėjo įmonės direktoriaus pareigas.

Pernai, prieš pat bankroto bylos iškėlimą, didžioji dalis įmonės akcijų perleista apie tai nieko nežinojusiems darbininkams iš Pagėgių. Visi trys vyrai darbo santykiais susiję su K. Komskio verslais. 

Kai žurnalistai susisiekė su naujausiais „Agroliros“ akcininkais, visi trys vyrai teigė jokių akcijų niekada nepirkę. Vienas vėliau neva prisiminė pirkęs ant bankroto ribos svyravusios įmonės akcijų paketą. Tačiau už kiek ir kodėl – paaiškinti negalėjo.

Primename, kad K. Komskio įmonė „Agrolira“ į bankrotą grimzti pradėjo po to, kai Klaipėdos apygardos teismas priteisė įmonei išmokėti solidžią kompensaciją dėl jos darbuotojo kaltės žuvusio vyro artimiesiems. Tačiau nukentėjusią šeimą pasiekė tik labai maža priteistų pinigų dalis. 

Kol „Agrolira“ garmėjo bankroto link, nauja K. Komskio įmonė „Kalibrus“ augo ir vystė tą pačią veiklą, kuria iki kracho vertėsi „Agrolira“. „Kalibrus“ darbuotojų skaičius augti pradėjo pernai balandį – maždaug tuo metu, kai „Agrolira“ nustojo mokėti „Sodrai“.

„Kalibrus“ greitai tapo didžiausia darbų tiekėja Pagėgių savivaldybės viešuosiuose pirkimuose. Kaip paaiškėjo po dar vieno „Sienos“ tyrimo – pateikiant informaciją apie niekada neatliktus darbus Lentvario dvare. 

Dėl šios istorijos šiuo metu atliekamas dar vienas ikiteisminis tyrimas.

Su Komskių šeima santykius aiškinasi ir bankrutuojanti „Agrolira“. Žlungančio K. Komskio verslo bankroto administratorius politiko sūnui reiškia pretenzijas dėl beveik 100 tūkst. eurų. K. Komskio sūnus Algirdas, buvęs „Agroliros“ direktorius, pasiūlė susitarti taikiai, sumokant penktadalį reikalaujamos sumos.

Siena.lt


Straipsnio komentarai

.. @ Patyręs2020-11-02
Antraštė sukonstruota taip kad sudaryti vienokį ar kitokį įspūdį apie šlapias kojas nuo geltono lietaus. Politikui ir jo sūnui negresia joks kalėjimas, tol kol nebus atliktas kažkoks tyrimas "po". Tai yra arba atskaitos taškas laike arba vektorius rodantis kryptį žemyn, pogrindines sroves, žemaitiškas downing street lobių kasyklas, etc.. Nepamirškit kad kalėjimas nelygu kalėjimui. Šiais laikais kalėjimas gali būti ir jūsų pačių namai ir jūsų pačių kaimynai ir bendruomenė. Uždedamas ant kojos elektroninis prietaisas lietuviškai vadinamas "apykoja", su kuriuo bausmę nusikaltėlis atlieka "įkalintas" savo namuose, stebimas nuotoliniu būdu. Ar kalėjimų departamentas sudaro kažkokią panaudos sutartį kai naudojasi nusikaltėlio nekilnojamu turtu kad vykdyti laisvės atėmimo bausmę? Greičiausiai ne, nebent kalbama apie sistemas kurios išeina iš krašto apsaugos departamento krašto. Tai yra sistemas kurios sukasi užsienos ir sienlaikraštininkų. Dėl to jie tokie "drąsūs" su tomis galingomis plunksnomis, nes jiems niekada čia niekas negresia. Tai yra jūs jau esate kalėjime tik to dar nežinote. Nu įsivaizduoji gyveni šalia kokio nors recidyvistinio komskiečio, kuris vieną dieną pasikapsčius po tyrimų pamazgas pagaliau nuteisiamas ne žodine bausme bet žygine bausme. Nu tame ir esmė kad pasirodo geriausia bausmė yra "savų" bendruomenė, kurie recidyvistą ves į doros kelią šaudydami kaip į savą. Tame ir esmė kad lietuvoje lietuvių kalba nėra valstybinė kalba, valstybinė kalba yra kažkokios valstybės kalba, kur ta kalba ir vadinasi valstybinė. Pati lietuvių kalba tai kažkokia drapalai, škarmalai, apkerpėjęs ir apipelijęs tinkas ant akmeninių širdžių sienos. Jūs jau esate kalėjime, brexitinė kolonija kurio pavadinimas ir yra lietuva. Matai lietuvių kalboje tai yra "respublika" (viešas reikalas), bet anglių karalystės kalboje tai yra "republic". Raidelė "s" pabėgusi kažkur ir gaunasi priešdėlis "re" arba kitaip tariant repopuliacija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2020-11-01
Pezalai, kodėl pradedate nuo max., o ne nuo minimum - baudos? Skambios antrastes veza?.. Komskiui blogiausiu atveju- pasibaigs elementaria bauda. Ne pirmas ir ne paskutinis kartas.
184 straipsnis. Turto iššvaistymas

1. Tas, kas iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį svetimą turtą ar turtinę teisę,

baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

2. Tas, kas iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes,

baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.

KEISTA:

2007 06 28 įstatymu Nr. X-1233 (nuo 2007 07 21)

(Žin., 2007, Nr. 81-3309)3. Tas, kas iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį nedidelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir

baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu.

4. Šio straipsnio 1 ir 2 dalyse numatytos veikos yra nusikalstamos ir tais atvejais, kai jos padarytos dėl neatsargumo.

5. Už šio straipsnio 1 ir 3 dalyse numatytas veikas asmuo atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, ar prokuroro reikalavimas.

6. Už šio straipsnio 1 ir 2 dalyse numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

KEISTA:

2007 06 28 įstatymu Nr. X-1233 (nuo 2007 07 21)

(Žin., 2007, Nr. 81-3309)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vien2020-11-01
I snuki paziurejus komskio antras pavlo ecabaro kontrobandos baronas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pasaka - ne pasaka2020-11-01
apie vieno sandėliuko lentynas...
Iš vienos lentynos daiktus perkėlė į kitą lentyną...ištuštėjusi lentyna ale bankrutuoja...Ir teisėsauga turi ale darbo...
Koks skirtumas, kurioje lentynoje daiktai sudėti...sandėliuko savininkas tai tas pats.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-11-01
ikiteisminis tyrimas paramstytas kažkokiomis publikacijomis kažkokių patvorinių sienlaikraštyje? Nu tai kas čia bandoma parodyti? Kad va yra ir triumfuoja tvarkingas teisingumas, nors jeigu būtų teisingumas tai tas teisingumas nešlitinėtų ramstydamasis patvorinių pezalais. Būtų prokuratūra pati be raguočių "raginimų" užtikrinusi įstatymų vykdymą ir laikymasi. Dabar prokuratūra kaip tas filmas MIB kur jie pasiskaito bulvarinės spaudos, pasipresuoja geltono lietaus sau ant kojų ir bėga į garbės paradus pasikabinę prieš akis morkos formos vaivorykštes. Nu tame ir esmė kad šita byla fiktyvi. Įstaiga nėra atsakinga už vairuotojo padaryta avariją. Čia beraščiai žurnalistai bando suplakti atsakingumą kai būna bylos apie straipsnius dėl garbės ir orumo problemas. Tad čia tik lakmuso popierėlis iki kokio lygio lietuvoje jau yra įdiegta visuotinė vergovė, kur nebėra asmeninės atsakomybės. Tad čia tie žurnalistai patys sau prieštarauja su tomis akcijomis. Jeigu įmonė atsakinga už darbuotojo darbą atliekant barankos skylės sukinėjima, tai kodėl įstaiga negali padaryti sprendimų už savo darbuotojo kažkokių popierių pirkimus? Įmonė geriau žino kaip reikalinga barankas sukinėti ar kaip reikalinga popierius pirkinėti. Ar įstaiga tikrai žino kad negalima sėstis girtam už vairo ir žudyti žmones keliuose? Jugi regitra tos įstaigos nėra praegzaminavusi. Tai komskio įstaigai nėra išduotos teisės vairuoti tokią ar anokią transporto priemonę. Tad šita byla yra įdomi nes žvanga žvanga rezonansinių bylų kankinimo kaklės. Tai yra precedentinė vergovinės santvarkos byla. Na o prokuratūra tai tik baubiančių raguotų buožių gauja. Stato visiems ragus - tau ragai, tau ragai, tau ragai.. Saugumiečių šaika. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?