Padangų montavimo įmonėje įgyvendinamos naujovės

2020-11-03

Kiekvienas vairuotojas žino, kad norint tvarkingai ir saugiai važinėti automobiliu, reikia laiku ir deramai jį prižiūrėti, taip pat pasirūpinti padangomis. Patyrę vairuotojai iš patirties žino, koks yra svarbus šis automobilio elementas. Šilutėje padangų ir ratų priežiūros paslaugas teikia įmonė, įsikūrusi Tilžės gatvėje 48, Šilutėje, pavadinta „Padangų pasaulis“. Dažnai liaudyje šios įmonės adresas įvardinamas kaip „drobėje“. Ir neatsitiktinai.

Ratus balansuoja lazeriu

Kęstučio ir Editos Auškalnių šeimyninis verslas prieš vienuolika metų įsikūrė toje teritorijoje, kur sovietiniais metais veikė „Drobės“ audimo fabriko filialas Šilutėje. Per šį laikotarpį darbšti ir energinga šeima savo veiklą išplėtė ir šiuo metu siūlo visas paslaugas, susijusias su ratų priežiūra ir eksploatacija, nors pagrindine kryptimi išlieka padangų pardavimas ir montavimas.

Pasikeitė ir patalpos – buvo pastatytos naujos, kurios įrengtos pačių rankomis. Gerinant paslaugos kokybę, buvo nemažai investuota į darbo įrankius ir stakles. „Padangų pasaulyje“ balansuojami ne tik automobilių, bet ir motociklų ratai.

Vienas iš paskutiniųjų pirkinių, tai ratų disbalansavimo staklės lazeriu. Šių staklių pagalba be problemų ir tiksliai galima subalansuoti bet kokio tipo lengvųjų automobilių ratus.

Pranašesnis ratų balansavimas granulėmis

Čia galima išmėginti ir populiarėjantį pasaulyje ratų balansavimą svorio granulėmis. Į padangos vidų įdedami miniatiūriniai šratukai nuo 0,5 mm diametro. Tokie šratukai paprastai gaminami iš keramikos ar plastiko ir padengiami silikonu. Šis metodas dar vadinamas automatiniu balansavimu, nes rato balansavimas vyksta judėjimo metu, automatiškai.

Ratų balansavimas granulėmis pranašesnis tuo, kad jis iš savo esmės yra kokybiškesnis. Taip pat sumažinamas taip vadinamas „klajojantis“ disbalansas, kuris gali atsirasti pakitus automobilio svoriui. Be to, šis būdas yra ekonomiškesnis ir paprastesnis. Dylant padangoms jau nereikia keisti svarelių ir iš naujo balansuoti ratų, nebėra rizikos pamesti svarelius.

Įmonės savininkė Edita pastebi, kad prieš trejetą metų, pradėjus registruoti klientus aptarnavimui internetu, pavyko sumažinti gyvą eilę sezono metu.

Turi didžiausią paklausą

Žmonės registruojasi iš anksto, nebereikia gaišti laiką eilėje. Per metus parduodama apie 1 500 padangų. Edita sakė girdėjusi iš padangų tiekėjų atsiliepimų, kad esantys bene daugiausiai parduodantys naujų padangų pardavėjai. Kalbant apie žmonių polinkį rinktis naudotas ar dėvėtas padangas, vienareikšmiškai nurungia naujos. Per metus naudotų padangų poreikis sudaro tik apie 10 procentų nuo visų pardavimų. Ir dažniausiai naudotas padangas renkasi trumpais atstumais važinėjantys žmonės.

Kas liečia universalias padangas, žymimas raidėmis „MS“, padangų specialistas Kęstutis kategoriškas: „Batus juk perkame atskirus žiemai ir vasarai. Tas pats ir su padangomis. Norint kokybiško ir, svarbiausia, saugaus važiavimo automobiliu, reikia keisti padangas aktualiu sezonu“. O padangų pasiūla dabar yra didelė, jų kaina priklausi nuo diametro, išmatavimų ir gamintojo.

Kęstutis siekia, kad kiekvienas jo klientas gautų visas paslaugas, susijusias su ratų eksploatavimu, neapsiribojant padangų montavimu ir balansavimu.

Remontuojami ir ratlankiai

Todėl „Padangų pasaulyje“ yra remontuojami ratlankiai, net ir stipriai sulankstyti. Netgi pačiam teko nugirsti pokalbį Klaipėdoje, kaip viename servise sakė: „Važiuok į Šilutę, į „drobę“, ten sutvarkys“. Tokios smulkmenos skatina ieškoti naujovių ir plėsti paslaugų spektrą.

Netolimoje ateityje bus teikiama ratlankių platinimo ir tekinimo su CNC staklėmis paslauga. Kuo skiriasi įprastas lyginimas ir valcavimas? Tai yra visai skirtingos metodikos: lyginimas vyksta tik atspaudžiant pažeistą ratlankio vietą, o valcavimas yra viso ratlankio „pratempimas“ iki taisyklingai apvalios formos. Na, o dabar, artėjant šaltajam metų periodui, vairuotojams primenama, kad laikas pasikeisti padangas, jei tai dar nepadaryta.


Straipsnio komentarai

Tadas2021-11-17
Laikas būtu pakratyt šiuos veikėjus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
. 2020-11-05
Vaikinukas nelabai suprantantis kaip padangas dėti. :) galu varomas auto, dedu gale platesnias padangas, užmontavo platesnes ant priekio. :)
Po viso montavimo reikėjo reguliariai kas 2 sav važiuoti dasipusti oro į padangas. :)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Stasys2020-11-04
Montavau pas ju motociklo padangas daugiau nebemontuosiu subraižė ratlankius kad perdažymas nepadeda. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tomas2020-11-04
Geriausia vieta keistis padangas Šilutėje! Greitai, kokybiškai ir svarbiausia jog nebrangiai! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2020-11-03
Pirkau iš jų restauruotas žieminės aišku kaina buvo 27 e. Vietoj sumontavo. Atrodo viskas gerai. Nuvazevau nepilnai tūkstantį kilometrų pradėjo luptis protektorius nuo visų padangu
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ten2020-11-03
geriausia vieta montuotis padangas. Svarbiausia jog greitai ir visai pigiai padaro. O arogancija tai nebent pas tą ten tas kur pramonės gatvėje montuoja Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo 2020-11-03
Nepatiko ten, arogantiškas šeimininkas, o ten dirbantys pacaniukai seniau sugadino padangos bortą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Zinovas2020-11-03
negalima taip sakyti, ir ne dėl to kad dėl skonio nesiginčijama. Iš kur tu gali žinoti kas dedasi pas kažką galvoje? Tu tarsi numeti kažkokią nuodingą užuomina ir kiekvienas turi nusilipdyti dėmėtą vaizdą pagal savo sugedimo laipsnį. Ką reiškia "mėgti" svetimus vyrukus? tarsi čia perfrazuotas bibliškas įsakymas apie geidulius svetimiems šonkauliams. Jeigu tai paslaugų sferos įmonė kuri dirba su visokiais klientais, tai kasdien susiduriama su daugybe "svetimų" žmonių, kuriuos "mėgti" būtų neprotinga. Jeigu tu kalbi apie darbuotojus, kaimynus, kolegas, tt tai tokie žmonės nors ir "svetimi", bet vis tiek jau yra kaip "savi", pažįstami iš matymo ar dar kitaip. Nu tas "dievo" įsakymas taip išverstas kad kalba eina apie vergovę. Žmonės nebūna nuosavybė: savi ar svetimi. Kodėl dešimt dievo įsakymų? Skaičius 10 lotynų kalboje yra raidė "X". Tai jau ir yra kryžius jeigu jūs suprantate tuos "įsakymus" žodžiais, kurie jus įkalina ir nukryžiuoja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
matosi2020-11-03
Žinovės komentras... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zinovas2020-11-03
Aferistu seimynele . Zmona megstanti svetimus vyrukus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?