Ringe ir taip nutinka – kova iki kraujo...

2020-11-05
Vytautas Balsys. Alfredo Pliadžio nuotr.
Vytautas Balsys. Alfredo Pliadžio nuotr.

Kaune, „Žalgirio“ krepšinio akademijos sporto arenoje spalio 15-17 dienomis vyko 24-asis tarptautinis Algirdo Šociko bokso turnyras, kuriame jėgas išmėgino devynių valstybių boksininkai. Sporto universiteto studentas, šilutiškis Vytautas Balsys (treneriai Vincas Murauskas, Vidas Bružas), finale įveikęs čeką Milošą Bartulą,  trečią kartą paeiliui tapo turnyro nugalėtoju, o bronzos medalį pelnė tame pačiame universitete studijuojantis Tomas Olberkis. Ir Vytautas, ir Tomas kopti į sportines aukštumas pradėjo Šilutės sporto mokykloje ir bokso klube „Kovotojas“.

Tarptautinė bokso federacija (AIBA) A. Šociko vardo turnyrui suteikė aukščiausią „A“ kategoriją. Tai prestižinis turnyras. Atvyko Estijos, Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Suomijos, Švedijos, Škotijos, Izraelio sportininkai. Ne pėstininkai buvo ir lietuvaičiai, laimėję 5 čempionų titulus iš 8.

Ringe kovojo daugiau kaip pusšimtis boksininkų. Deja, dėl pandemijos – be žiūrovų. Teisėjai dirbo su kaukėmis. V. Balsys (svorio kategorija iki 75 kg) turėjo dvi kovas. Pusfinalyje jis taškais įveikė Suomijos atstovą Muchammadą Abdilrasooną – 4:1, kuris prieš tai buvo nugalėjęs Aleksandrą Mironovą (Lietuva). Finale V. Balsys surėmė pirštines su čeku M. Bartulu. Dvikova buvo atkakli, varžovai keitėsi smūgiais, tačiau taškais pirmavo Vytautas. Įsitraukę į artimą kovą boksininkai susitrenkė galvomis ir abu patyrė kirstines žaizdas, kurios nebeleido tęsti susitikimą.

Žodžiu, kova iki kraujo! Ringe ir taip nutinka. Pergalė rezultatu 4:1 atiduota V. Balsiui. Vytautas trečią kartą laimėjo tradicinio tarptautinio A. Šociko bokso turnyro nugalėtojo titulą. Kiti jo anksčiau iškovoti titulai: pasaulio studentų čempionato bronzos medalininkas, Europos jaunimo vicečempionas, šalies čempionas. 2018 metais V. Balsys išrinktas geriausiu Lietuvos boksininku. Beje, tais metais net šeši šilutiškiai tapo Lietuvos čempionais. V. Balsys bokso treniruotes pradėjo lankyti būdamas devynerių metų. Treneris V. Murauskas savo buvusį auklėtinį apibūdina taip: „Darbštus, techniškas boksininkas, galintis stipriai užtvoti varžovui. Tie, kurie pažįsta Vytautą ringe, žino, koks „nesaldus“ reikalas bus už virvių saugotis pamariškio smūgių.

Bronzos medalį Kaune pelnė T. Olberkis (sv. kt. iki 91 kg). Dėl traumų turnyre nematėme pajėgių šilutiškių, Lietuvos rinktinių narių Edgaro Skurdelio ir Roberto Jokulio. Jie tikrai ringe būtų davę „džiazo“. Edgaras šiame turnyre yra triumfavęs net 4 kartus, o sunkiasvoris  Robertas „sirgalių“ ovacijų susilaukdavo nokautuodamas varžovus. Čempionais dar tapo Marius Vyšniauskas (sv. kt. iki 52 kg), Paulius Zujevas (sv. kt. iki 81 kg), Jonas Jazevičius (sv. kt. iki 91 kg) ir Gabrielė Stonkutė (sv. kt. iki 75 kg). Turnyre pirmą kartą kovojo ir moterys. Techniškiausiu turnyro boksininku išrinktas P. Zujevas, finale nugalėjęs lenką Mateušą Kovalčyką.


Straipsnio komentarai

..2020-11-05
Reikalinga prie pavardžių parašyti šalį, nes kitaip neitų suprasti kas čia su kuo kovoja ir kas prieš ką kariauja. Galėtų parašyti prie visų "europos sąjunga" ir būtų aiškiau. Dabar va skaldosi ir skaldosi panašiai kaip tarybinių laikų to pačio trenerio boksininkai, kur kariaudavo kvartalas prieš kvartalą, kiemas prieš kiemą. kvadratinių žiedų valdovai, kur ne tik dalelių dalijimosi smūgiai skamba kaukolėse bet matyt ir kažkokie kitokie dažniai. Matot čia toks keistas dėžių sportas, kad reikalinga ne tik teisėjai ringe kurie prižiūri dėžininkystę kad nesudužtų, bet ir ringo patvoriuose sėdintys matematikai kurie skaičuoja dužinimo smūgius. Trys matematikai su šešiomis akimis, nes dviejų akių neužtenka. Tas ringe smūgių neskaičiuoja. Jis tik žiūri taisyklingumą. Kodėl dėžininkai prieš kovą įspėjami kad "protect yourself at all times". Gal dėl to kad gynyba yra geriausias puolimas? Puolimas tai tik žodis. O su žodžiais niekas nepuola. Kraujas dar nieko nesustabdė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?