Pamatę daromus žvejybos pažeidimus, žmonės iškart kreipiasi į aplinkosaugininkus

2020-11-11

Lapkričio 2–8 d. į Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybą dėl galimų pažeidimų kreiptasi 376 kartus. Deja, pranešimų apie neteisėtą žvejybą nemažėja, o ir pareigūnai per reidus nuolat pagauna asmenų, nepaisančių žvejybos taisyklių.

Praėjusią savaitę, tęsiantis akcijai „Lašiša 2020“, Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdė du reidus. Vienas reidas vyko Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje Ventos upėje nuo Jautakių užtvankos iki Lietuvos ir Latvijos valstybinės sienos bei Varduvos upėje. Kitas – Plungės rajono savivaldybės teritorijoje Minijos upėje Buvo patikrinti 20 žvejų ir išaiškintas 3 mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimai. Iš kurių 2 šiurkštūs.

Vienas asmuo žvejojo meškere su gyva žuvele Ventos upėje, 15 metrų žemiau Kuodžių tvenkinio užtvankos. Laimė, žuvų jis nebuvo pagavęs, bet pažeidė mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles. Todėl asmeniui surašytas administracinių nusižengimo protokolas, skirta 60 eurų bauda ir paimta meškerė su rite.

Kitas pilietis draudžiamu metu ir draudžiamoje vietoje žvejojo spiningu Minijos upėje Plungės rajone. Žuvų taip pat nebuvo pagavęs, bet už pažeistas mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles jam skirta 60 eurų bauda ir paimtas spiningas su rite.

Iš viso lapkričio 2–8 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 376 pranešimus.

Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 35 kartus, apie medžioklės – 19. Dėl netinkamo atliekų tvarkymo kreiptasi 30 kartų, atliekų deginimo 24, nuotekų – 12, vandens taršos – 4, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 6, neteisėtų kirtimų – 13, oro taršos – 14 kartų.

Atėjus ilgesniam tamsiajam paros metui Pranešimų priėmimo tarnyba gauna daugiau pranešimų apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus – dėl tokių įvykių kreiptasi 162 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 189), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 34 kartus.

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 29 kartus.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 16 kartų (6 pasitvirtino), 3 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus – 1 pasitvirtino. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 4 kartus (1 pasitvirtino). Apie nuotekas pranešta 2 kartą, 1 atvejis pasitvirtino. Apie kitus pažeidimus pranešta 4 kartus (visi pasitvirtino).

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ir prašo apie aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.


Straipsnio komentarai

..2020-11-11
nu antraštėje irgi panaudoti įdomūs dvikalbystės algoritmai, tam kad skaldyti dievagojimasį į miškinį ir į rastinį. Pasirodo galima nustatyti ar jūs žmogus ar ne žmogus: jeigu pamatėte žvejybos pažeidimą ir "iškart" nesikreipiate į aplinkosaugininkus tai jūs kažkoks stuobrys, kurio apibudinimui nesiverčia liežuvis panaudoti žodį "žmogus". Visų pirma tam kad "pamatyti" pažeidimų kelią reikalinga žmogui žinoti įstatymo žodžius, ir ne dėl to kad galėtų apibudinti pažeidimą kai kreipsis. Nes kitaip tai gali skaitytis kaip melagingas pranešimas, kur jūs bijodamas būti palaikytas nužmogėjusiu nesusipratėliu skambinsit varpais vos tik pamatysit bet ką įtartino. Čia vis tiek reikalinga susiprasti kad visiškai neaišku ką reiškia žodis "kreiptis". Nu įsivaizduokit eina aplinkosaugininkas ne tarnybos metu ant šyšos pylimo. Jis "pamato" žvejybos pažeidimą. Jis tada iš karto gali kreiptis į save. Matot jeigu žvejoji be žvejo bilieto ir leidimo tai irgi skaitosi kaip žvejybos pažeidimas. Kaip "matosi" toksai žvejybos pažeidimas? Nu kituose kraštuose yra reglamentai kad turi būti įsegtas ir matomas iš tolo. Bet kas ten gali įžiūrėti iš toli kas ten kabo. Kad kalba eina ne apie žodžius, bet "žygius" kur "matantiems" nereikalinga pažygiuoti nei žingsnio. Akliesiems viską reikalinga pačiupinėti kad "pamatyti" kažką. Nu kalba eina apie kažkokius spec ryšį, ir čia visiškai nesvarbu giminystės, kraujo ar kitokie mačiavelininkystės "ryšiai". Ir čia jau vis tiek mes prieiname prie "žodžių", kur visiškai nesvarbu kur besikreipsi ar ką bekraipysį vis tiek gerų geriausiu atveju skaitysis kaip trypčiojimas vietoje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?