Ūkininkams skirtos finansinės paslaugos turi būti lanksčios

2015-02-16, zum.lt informacija

Žemės ūkio ministerijoje susirinkę Finansų ministerijos, Žemės ūkio paskolų garantijų fondo, Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovai išnagrinėjo žemės ūkio technikos įsigijimo finansinės nuomos būdu (lizingo) galimybes bei konstatavo, kad lizingu įgyjamas turtas  bus finansuojamas ir naujuoju programiniu laikotarpiu,  tačiau lizingo bendrovės turėtų pasistengti ir padaryti šią paslaugą patrauklią žemdirbiams.

Žemės ūkio ministerija suinteresuota, kad žemdirbiai galėtų įsigyti naujausios technikos ir taip didinti savo ūkių našumą, todėl kuriant ES paramos teikimo taisykles siekiama, kad žemdirbių interesai būtų apsaugoti. Pažymėtina, kad technikos įsigijimas lizingu buvo galimas ir 2007-2013 m. programiniu laikotarpiu.

Naujuoju 2014–2020 metų laikotarpiu iš paramos lėšų bus padengiamos ūkininko ar kito ūkio subjekto apmokėtos lizingo įmokos. Projekto įgyvendinimo laikotarpio pabaigoje įsigyta technika turės tapti ūkininko nuosavybe. Lizingo patrauklumas yra tas, kad nereikalaujama įkeisti turto.                      

Kita taikoma finansavimo galimybė – paskola. Jei žemdirbys nori modernizuoti ūkį, jis gali pasinaudoti papildomais finansavimo šaltiniais – kredito įstaigų paskolomis. Imant paskolą, kredito įstaigos reikalauja turto įkeitimo, o jei jo nepakanka, garantiją gali suteikti Žemės ūkio paskolų garantijų fondas. Fondo statistika rodo, kad bankrutavusių žemdirbių yra tik keletas. Fondas garantuoja kredito įstaigoms net iki 80 procentų neatgautos kredito dalies grąžinimą.

„Pasikeitę nuomonėmis su Finansų ministerija, pastebėjome, kad mes vienodai suprantame situaciją. Esame už tai, kad ES paramos teikimo taisyklės būtų lanksčios, įsiklausome į bankų pageidavimus. Būtent lizingo bendrovės turi sukurti patrauklų finansinį produktą ir suteikti tokias sąlygas, kurios būtų priimtinos žemdirbiams, nes jie yra tikrai geri klientai“, – sako žemės ūkio viceministras Saulius Cironka, ragindamas bankus, kredito unijas ir lizingo bendroves aktyviai bendradarbiauti su Žemės ūkio paskolų garantijų fondu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!