Koronavirusu sirgęs šilutiškis: „To nelinkėčiau net priešui“

2020-11-13
Vyras jautėsi kasdien vis blogiau. Asociatyvi nuotr.
Vyras jautėsi kasdien vis blogiau. Asociatyvi nuotr.

Koronaviruso pandemijai įsigalėjus visame pasaulyje, pranešama, kad koronavirusu užsikrėtusių skaičius vis didėja. Vieni jais tiki, kiti – ne. Dar visai neseniai šilutiškis Dainius (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pats netikėjo, kad koronavirusas egzistuoja. Šiandien jis galvoja kitaip, nes pats papuolė į klastingos ligos pinkles.

„Patariu kiekvienam: „Saugok save“. Baisu, kai negali įkvėpti oro. Nebežinai nei ką daryti, nei kur eiti... Tada supranti, kad čia ne juokas“, - tvirtino šilutiškis. Jis savo atveju pasidalino su „Šilokarčemos“ skaitytojais.

Jautė skausmą

„Kol negulėjau ligoninėje, galvojau, kad ta korona tik chi chi cha cha“, - pradėjo pokalbį šiek tiek 40 metų peržengęs Dainius.

Jis blogai pasijautė spalio pradžioje, kuomet nuvežė vaiką skiepyti. Vyko ir į polikliniką, nes reikėjo pas gydytoją dėl neįgalumo pratęsimo.

Į krūtinėje jaučiamą skausmą nekreipė dėmesio. Jis kasdien pradėjo vis labiau stiprėti. Galiausiai atrodė, lyg vyrą kažkas būtų prispaudę – skausmą jautė  kiaurai per nugarą, o krūtinė atrodė lyg išpūsta.

Skubėjo ir į stadioną pasportuoti. „Labai noriu numesti svorio. Todėl net lietutis man nebuvo kliūtis. Sportavau, o vakare pasidarė prastai – sukilo temperatūra iki 39,5. Keletą dienų  bandžiau sveikti namuose“, - kalbėjo pašnekovas. Vėliau  paskambino šeimos gydytojai. Ši, išklausiusi nusiskundimus, pasakė, kad pirmiausia jis turi išsitirti dėl COVID-19. Pirmadienį pats vyras užsiregistravo tyrimams. Penktadienį jie buvo atlikti. Sekmadienį sulaukė skambučio. Visuomenės sveikatos specialistė pranešė, kad jis serga.

Savijauta prastėjo

„Savijauta vis prastėjo. Išgėriau antibiotikų ir kitų vaistų. Bet niekas nepadėjo. Atsiradęs kosulys buvo sausas, varginantis. Niekaip negalėjau atsikosėti.  Kai sužinojau, jog sergu, tuoj pat skambinau šeimos gydytojai. Susakiau, kad savijauta prastėja. Ji išrašė siuntimą į ligoninę. Paskambinau greitajai. Ten pasakė, kad gali atvažiuoti - tik ne anksčiau kaip po valandos. Jaučiausi prastai. Dusau. Sėdau į savo mašiną ir išvykau pats“, - dėstė Dainius.

Nuvykus į Klaipėdos gydymo įstaigą, vien jam laukiant gydytojo, atvežė greitoji dar tris itin blogai besijaučiančius žmones, kurių taip pat neaplenkė korona. Tuoj buvo nuvestas į palatą, kur gulėjo dar vienas vyras. Šis jautėsi itin prastai, nes per ilgai bandė gydytis namuose – net savaitę jis karščiavo, turėjo 38,5 temperatūros.

„Palatoje drauge gulėjęs vyras buvo kankinamas ne tik viruso. Jam atsirado komplikacijos – plaučių uždegimas. Jis neturėjo jėgų. Pavargdavo nuėjęs keletą žingsnių. Sėdėdamas prakaitavo. Vis trūko oro. Po kelių dienų buvo išvežtas į reanimaciją. Jam išties buvo prastai. Prastai buvo ir man. Kosulį medikai rekomendavo malšinti šiltu vandeniu arba arbata. Tai ištisai gėriau karštus skysčius. Per keltą dienų išgėriau gal 10 litrų. Maniau, kad nuskęsiu“, - prisimena šilutiškis.

Ateidavo tik medikai

Kiekvienoje palatoje gulėjo po 2 žmones. Niekas negalėjo vaikščioti. Į jas ateidavo tik medikai. Dainius teigė, kad gydytojai visada viską aiškino – kokie vaistai duodami, kodėl. Jam buvo leidžiami vaistai, naudojamas deguonis. Šilutiškiui pasidarė geriau. Išleistas tęsti gydymą namuose, kur turėjo vartoti 10 dienų antibiotikų kursą. Šiandien pašnekovas jaučiasi gerai.

„Baisu, kad daugelis, kaip ir aš, nevertinome šios ligos. Maniau, kad tai tik politinis žaidimas. Bet, deja, klydau. COVID-19 - tai baisi tikrovė. Aš juk net kaukės nenešiojau. Dabar suprantu, kad svarbiausia laikytis higienos taisyklių – plauti rankas. Reikia laikytis atstumų ir nepamiršti kaukių. Patariu kiekvienam: „Saugokite save“. Baisu, kai negali įkvėpti oro. Tada supranti, kad čia ne juokas. To nelinkėčiau net priešui“, - tvirtino šilutiškis.

Kur galėjo „įsigyti“ koronasvirusą, jis neįsivaizduoja.

Dar vienas mirė

Lapkričio 4-ąją Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 639 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai ir 7 mirtys.

Iš viso Lietuvoje COVID-19 nustatyta 18 092 asmenims, 12 765 – tebeserga, 5082 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 182 žmonės. Dėl kitų priežasčių mirė 63 užsikrėtusieji.

Šiuo metu izoliuojasi 35 403 žmonės.

Lapkričio 3 d. duomenimis, šiuo metu Šilutės rajone serga 133 žmonės. Visuomenės sveikatos biuras, informavo, kad du pamario krašto gyventojai pasveiko, vienas – mirė. Tai jau yra ketvirtoji mirtis nuo koronaviruso rajone.

Šilutės mobiliajame patikros punkte iki šiol paimta 5 019 ėminių dėl įtariamo koronaviruso.

 

 


Straipsnio komentarai

Viktoras Šneideraitis. Iš Šilutės.2020-11-26
Covid-19, gripo ir ebolos virusai yra genetiškai giminingi, vadinasi vaistai ar kokios kitos gydomosios priemonės turėtu veiki beveik vienodai. Pvz., akupunktūroje be bendro imuniteto stiprinimo ar jo slopinimo (sergant autoimuninėmis ligomis), yra nemažai taškų gydančių gripą ar kitokias virusines ligas. Pvz., herpesą, tymus, raupus, ... ir t.t.
. . . Aprašysiu kai kurios taškus, gydančius kai kurias virusines ligas. Norint susirasti kur ant mūsų kūnų yra išsidėstę šie taškai, GOOGLE-je surinkite paieškos žodžius ,,eledia.ru". Jei nemokate rusų kalbos įsijunkite GOOGLE vertėja. Bet šio atvėju susidursite su problemą. Aš visa naudoju prancūzišką raidinį žymėjimą. Išmintingi Lietuvos Inteligentai, taip nustatė mašininį vertimą, kad bus tai prancūziškas, tai vokiškas, tai angliškas raidinis žymėjimas. Tokia ,, IŠMINTI" net aš Inteligentu niekinamas Prasčiokas nesugebėčiau sugalvoti.
. . . Taškai bus tik išvardyti, be jokio nurodimo kaip jos veikti. T.p. nevardysiu papildomus taškus kurios privalu naudoti, tokius kaip Juanj ar Ciao grupių kurios turi kiekvienas kanalas ir kurie sustiprina savo kanalo taškų poveikį.
> > > Herpesas ; E27 . J(VC)3 . T(VG)17 .
- - - kapšelyje : E10
- - - varpos odelės : J(VC)3
- - - vulvos : V11
> > > Gripas ; P7 . GI4, 10 . RP15, 16 . IG3 . V6, 40 . TR4, 6 . VB10, 19, 24, 30, 39, 42 . F10 . T(VG)6, 13, 14, 16.
- - - epideminis gripas :RP15 .

Gripo profilaktikai : V12 . T(VG)10 .
- - - užkerta kelia susirgti gripu :V18.
Raupai : J(VC)3.

Tymai : GI4 . E14 . R1, 13-t.p. ir profilaktikai . MC 3 . . . . Taško R13 Ci siue - pavadinimas reiškia ,,Energijos vieta"
Vejarupiai ; VB30.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Santrauka2020-11-14
nu gali būti kad viskas atvirkščiai. žmogui neįgalumas dėl kažkokio nuostabą keliančio proto. nu žinai būna anoreksija, toks mitybos "sutrikimas" paprastai tapatinamas su moteriška lytimi. Tokioms "manekenėms" visada atrodo kad pas jas viršsvoris, net kai pas jas vien kaulai ir oda. Gali būti kad straipsnio personažas yra ne vyras, bet moteris, net jeigu straipsnis išgalvotas, nes rašymui panaudota "moteriška" vaizduotė, logika, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Santrauka2020-11-14
Neįgalus sportininkas , turintis viršsvorio problemų , prasitęsdamas neįgalumą poliklinikoje užsikrėtė.
Pasijutė blogai , spaudė krutinę , bet vistiek sportavo per lietų nes labai norėjo numesti svorio. Į gydytoją kreipėsi po nesėkmingo " sveikimo " keletą dienų namuose . Tikėtina ketvirtadienį ar panktadienį.
Nes tik po savaitgalio pirmadienį užsiregistruoja tyrimams. Testo atsakymą gauna po 6 dienų , sekmadienį. Praėjo dvi savaitės nuo pirmų susirgimų požymių , kol šilutiškis , Šilokačiamos skaitytojas , neįgalus ir turintis viršsvorio problemų kreipėsi į gydytojus.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-11-14
If nautical nonsense be something you wish… Then drop on the deck and flop like a fish!

nepamirškite kur randatės - čia žuvėjų kraštas. Pastebit aš nepavartojau žodžio "gyvenate", nes nežinau ką toks žodis reiškia, nors teoriškai atseit "pragyvenau" beveik puse amžiaus. Tai kaip ta pasaka kur žydintis vienybėje rakštisteinai formina kad va viską valgau gėriau, nors tikrovėje nieko burnoje nesu turėjęs. Nežinau nieko apie jokias putas nesvarbu ar baltas ar juodas, aš jums ne kašpirovskis nesimato man jūra iš šilutės. Čia visur grabų tvano srutos dvokia. Va yra globali lietuva, vadinasi ir visame globalizuotame pasaulyje tas pats irtas elon musk tik eilinis mūsų žuvėjų krašto mūsiškis kraštietis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Debe k tu ce radai 2020-11-14
Elon musk visa silute zino kas ce doper keraso pilikas silutei sskta turi propogandos varytojus kaip macronad pDake smegenu mirtis RAMUNAI macukai netoli nuvest ar pc nueisi neplauk smegenis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pedarase2020-11-14
Ar ne is vydunu gatves esi juobnutas tobiukas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Debe k tu ce radai 2020-11-14
Romantike sakyk t iesei sviesei pidar jiebuci kas yra tau neplauk smegenis tautai

jiebuci suda mali gaidyKomentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Uzdaryti ta...2020-11-13
nu šiandien didysis kosmonautojas į žvaigždes Elon Musk rašo savo twitter paskyroje kad jis jau nebežiniuonis, jau dundukas žvaigždėtas patrikas kur gyvena po akmeniu. Atseit Elon Musk padarė keturis testus koronavirusui. Mėginėlius paėmė vienu metu, pats žmogus, praleido pro tą patį aparatą, bet du testai teigiami, du testai neigiami. Elon Musk nebežino kuo tikėti. Ką reiškia "yellow pants"? Žodis "pants" tai verčiasi ne tik kaip kelnės, bet ir dusimas, sunkus kvėpavimas, oro gaudymas, žiopčiojimas, tt. Žodis "yellow" tai ne tik geltona vaivorykštės spalva. Tai žodis kuris reiškia "bailumą", išdavikus, tai kažkoks antonimas žodžiui "drąsa". Tai žodis kuris sinonimas su bulvarine spauda ir iš to ištekančia priespauda dėl ko nebūna tiesos net taikingame pasaulietiškame ir civiliniame kare. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Uzdaryti ta siutes skyle2020-11-13
Atvaziavo sulauzida koja mergina acisake prijimti pedarasai uzdaryt ta landine silutes Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Silva2020-11-13
blogiau būtų jeigu kažką suprastum dėl ko kažkas slepiama ar slapstosi pvz kad tai dėl to kad straipsnis užsakytas. oops per vėlu. Nu paimk kaip pavyzdį šiek tiek didesnę prūdo žuvį: šilutės švietimo sistemos "pažibą" - vydūno gimnaziją. Kiek beskaitysi istorijos kurią jie patys rašo apie save ar kiti rašo apie juos beveik niekados net pusę lūpų neminima kad tai tas pats pastatas kuriame prieš tai veikė antroji vidurinė mokykla. Jie atseit kažkokie misionieriai kurie visiškai nuo nulio pradėjo tą vydūno mokyklą. Šilutėje ta mokykla liaudyje buvo vadinama rusų mokykla nes tenais visi dalykai buvo dėstoma rusų kalba. Ta rusų mokykla niekur nedingo ją per rokiruotes perkėlė į liepų gatvę ir po likučius sujungė dar su kita mokykla. Bet tai tik "popierizmas", kuris nieko nereiškia, jokių pėdsakų nelieka bėgiojant tokioms biurokratinėms raganystėms popierių pusnyse. Va kas liečia antrąją vidurinę šilutėje yra tarsi kažkokia keista "vieša" paslaptis ir vien dėl to tarsi jie to tarsi "gėdijasi". Tarsi tai ne istorija. Ne "jų" istorija. Tarsi jie nebuvo čia ir todėl nenori apie tai ir kalbėti. Tarsi jie tie kurie buvo prieš rusų mokyklą. Tik trumpai buvo išėję pas kaimynus pasiskolinti druskos. Nu tai yra raudona vėliavytė tie visi išgalvoti netikri stabai: vydūnai, šojai, kalenbachai, donelaičiai, jankai, bajoraičiai, tt.. Ir kas už tų viešų "pavardžių" slepiasi? Ar "skvernelis", "veryga", "nausėda", tt yra tikros tų žmonių pavardės? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2020-11-13
Na, vardu ir pavardziu - tikrai nera reikalo nurodineti, uztektu tik neisgalvoto vardo. Asmens duomenis neviesinami del daugelio priezasciu, reglamento , siekiant isvengti persekiojimu ir kitu nesusipratimu is kitaip manancios puses. Bet perskaicius straipsni tikrai kyla neaiskumu - ivykiu chronologija supainiota, o ir nurodyti faktai kelia abejones: blogai pasijutes, skambini seimos gydytojui, aptariami simptomai, siunciamas i punkta atlikti testo, gavus atsakyma sms zinute susisiekiama su NVSC ir t.t. Kokie antibijotikai ir savigyda be seimos gydytojo receptu ir siuntimu i med. istaiga?! Ar cia visi darom taip, kaip paciam “sauna” i galva?! Pats sau rezisierius, pats sau gydytojas ir pats sau politikas... Linksma. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Silva 2020-11-13
Niekaip negaliu suprast ir nesuprasiu kam slepiami serganciųjų vardai ir pavardės , tai ir atrodo , kad straipsnis nupirktas , juk ta liga ne kokia venerine liga , nesuprantu , kam slėpt varda ir pavarde, sirgčuau , gal ir toks susirgt , nei vienas nesam išringtas or apsaugos nuo to maro , bet jai duočiau interviu laikrasčiui , tai tik su pavarde, ir su gyvenamąja vista, lad tai butu tikra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-11-13
Nu ką reiškia išsireiškimas "tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi"? Jugi redakcija kaip juridinis asmuo negali žinoti iš viso nieko: nei tikro nei netikro vardo. Žiūrint įstatymiškai juridiniai asmenys tai toks įdomus reiškinys nes šiais laikais svieto lyginimo sistemose juridiniai ir fiziniai asmenys jau yra lygus vieni kitiems. Nu įsivaizduojate lietuvos respublika, google ar europos sąjunga yra juridinis asmeniai asmenys su kuriais jūs kaip fizinis asmuo turite ne tik skaitytis, bet ir konkuruoti dėl vietos po saule, kur jie tas vietas valdo, kontroliuoja, skaldo ir dalija. Nu tokia lygčių matematika: ko ten tik nėra ir dalyba ir pliusiukai ir šaknys, ir kvadratinės geltono nuo to lietaus kempiniuko kelnės (ar kvėpavimas?), tt. Man irgi buvo nesenai kuriozas. Paskambino telefonu sako trukdo iš policijos, nes va redakcija papuolė į bėdą, nes redakcija nežino tikro vardo ir pavardės. Aš nenorėjau telefonu aiškinti kad aš irgi esu lygiai tokioje pačioje situacijoje kaip ir ta vargšė redakcija - nežinau ir aš savo nei tikro vardo nei pavardės. Aš bandžiau elgtis kaip ir kad elgiamasi tokiose situacijose. Užlaikyti kiek galima ilgiau pokalbį ant karštų komentarų linijos. O gal yra kažkur ir "tikra" policija, ne tik karo policija kurie kur nors pasislėpę stebi tuos kurie stebina, gal yra "tikras" saugumas, ne tik pasipūtę saugumiečiai, kuriems visos raudų jūros iki drąsos kelių.
Nu va mes žinome kad kovoti su pandemija naudojami algoritmai. Tik va kas įdomu kad tie algoritmai tikrai nėra išsamūs, tarsi ne viskas parodoma. Tarsi parodoma tik atskiri algoritmėliai. Nu kur aiškinama kad reikia džiaugtis ne pačiomis sakuromis, bet sakurų žiedais. Pvz kodėl nieko algoritme neatvaizduota apie sveikatos draudimą arba kitaip tariant to sveikatos draudimo nebuvimu. Nu pvz yra žmogus kuris neapdraustas sveikatos draudimu. Kokias sveikatos apsaugos sistemos priemones naudoja tokio atvejo vadybai? Jeigu žmogus kosi ir karščiuoja, bet gali save izoliuoti tik kažkokiame patvoryje ar šiluminės trasos požemyje? Iš kur jam gauti kaukę, jugi kaukės ant medžių neauga? Jugi su šiaudine kauke turbūt net į parduotuvę neįleis. Kas atsitiko su tais straipsniais kur oriflamininkai aiškindavo apie visokius benamius, šanchajus, garažus, tt. Ar jau visi tie atvyti atvejai suvaldyti? Kitas reikalas kad antibiotikai nenaudojami prieš virusus. Tai naudojama prieš bakterijas, mikrobus, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?