„Šilutė“ įtikinamai nugalėjo sostinės klubą

2020-11-11, Sergėjus Gvildys
„Šilutė“ be vargo įveikė sostinės jaunuosius krepšininkus ir dėkojo ištikimiems krepšinio sirgaliams, stebėjusiems rungtynes televizoriaus ekrane.
Po dviejų savaičių trukmės priverstinių atostogų dėl COVID-19 viruso plitimo grėsmės, pamario krašto krepšinio ekipa į Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTO-NKL) turnyro kovas sugrįžo sutriuškindami Vilniaus „Perlą Energiją“: 98:78 (27:19, 22:17, 25:20, 24:22).

Pokyčiai čempionate

Žaibišku greičiu plintantis klastingas koronavirusas neaplenkė ir sportininkų. Tačiau čempionato kovos nenutraukiamos ir nestabdomos. Priimtas sprendimas rengti po vienerias varžybas per savaitę ir į jas neįleidžiami žiūrovai.

Po spalio 24 dieną įvykusio „Šilutės“ krepšininkų susitikimo su „Telšiais“ paaiškėjo apie pastarojoje komandoje užsikrėtusius krepšininkus. Dėl šios priežasties buvo pakoreguotas VIKINGLOTO-NKL čempionato tvarkaraštis, nukeltos pamariečių varžybos dėl Karaliaus Mindaugo taurės su Alytaus „Dzūkija“.

Nepaliko šansų varžovams

Šeštadienį Kęstučio Mačijausko auklėtiniai sugrįžo į čempionato kovas. Pirštinę jiems metė Vilniaus „Ryto“ dubleriai „Perlas Energija“, treniruojami Edvino Justos. Dvikovą šilutiškiai pradėjo spurtu 5:0, o taškus pelnė komandos lyderis Valdas Vasylius. Tačiau sostinės jaunieji krepšininkai atsitokėjo po šalto dušo ir 3-ąją varžybų minutę persvėrė rezultatą, o įpusėjus pirmajam kėlinukui jau pirmavo 15:8.

Po šitokio vilniečių šalto dušo, vis tik „Šilutės“ krepšininkai sugebėjo perimti iniciatyvą ir laimėti kėlinuką 8 taškų skirtumu: 27:19. Po pertraukėlės, pamario puolimo mašina, varoma Kahlilo Thomo, galingu žaidimu tolo nuo savo varžovų ir pirmoje rungtynių pusėje užsitikrino įtikinamą pranašumą 49:36. Po ilgosios pertraukos aktyviai gindamiesi šeimininkai nesumažino puolimo tempo ir nutolo nuo varžovų. Ketvirtajame kėlinuke apsukų nesumažinusi K. Mačijausko ekipa šventė užtikrintą pergalę 98:78.

Puikus legionieriaus pasirodymas

Naudingiausiu rungtynių žaidėju pripažintas pamario legionierius iš JAV Kahlil Thomas. Jis žaidė rezultatyviausiai komandoje ir pelnė 24 taškus, taip pat atkovojo 13 kamuolių po krepšiais.

Prie pergalės daug prisidėjo V. Vasylius ir  Herkus Kumpys, įmesdami po 17 taškų, Mindaugo Stašio sąskaitoje 15 taškų ir 8 rezultatyvūs perdavimai. Gabriel King įmetė 11 taškų, pataikydamas 3 iš 6 tolimus metimus.

Po rungtynių komandos vyr. treneris K. Mačijauskas atskleidė, kad pergalę nulėmė aktyvi gynyba, kurios dėka buvo pristabdyti vilniečių lyderiai Martynas Pacevičius ir Jokūbas Rubinas. Treneris taip pat pasidžiaugė geru komandiniu puolimu, neišskirdamas nė vieno krepšininko.

Šiandien Alytuje K. Mačijausko laukia Alytaus „Dzūkijos“ iššūkis Karaliaus Mindaugo taurės varžybose. Šiame turnyre „Šilutė“ turi 5 taškų deficitą, kurį panaikinti visiškai realu.

..2020-11-13
Nu va yra naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas "pamario" legionierius iš JAV. O iš kur kiti žaidėjai? Kodėl jie nenori dirbti pamario labui? Kas čia per simuliacijos? Kodėl nesistengia pelnyti taškų ir kovoti kamuolių? Negi jie yra iš pamario? Negi čia rimtai toks tinginių ir baltarankių kraštas. Nenori patys dirbti ir turi importuoti pigią darbo jėgą net iš JAV kuri nudirbtų viską už juos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?