Išmanūs senjorai žaidė Žiniasvydį

2020-11-17, Akvilė Tamošiūnė Informacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Įgyvendindama projektą „Iššūkis tau – Žiniasvydis“ (vadovė Sandra Jablonskienė) Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka pakvietė nevyriausybines organizacijas „Moterų seklyčią“, „Pamario aidą“, „Bočius“, Šilutės Trečiojo amžiaus universitetą, Šilutės TAU  literatų būrelį, Šilutės socialinės globos namus, privačius senjorų namus „Senjorų Eldoradas“ priimti iššūkį ir dalyvauti interaktyviame žaidime „Sumanūs senjorai žaidžia Žiniasvydį“.

Visą savaitę, lapkričio 5–12 dienomis, buvo galima registruotis ir žaisti interaktyvų Žiniasvydį. Žaisti galėjo ir jokioms organizacijoms nepriklausantys senjorai. Viktorinos klausimai bei jų temos buvo susiję su išmaniosiomis technologijomis, saugiu elgesiu internete. Reikėjo atsakyti ir į bendro pobūdžio bei muzikinius klausimus.

Interaktyviame žaidime užsiregistravo ir žaidė 58 dalyviai. Žiniasvydžio nugalėtoja tapo greičiausiai į klausimus atsakiusi ir didžiausią taškų skaičių surinkusi nevyriausybinės organizacijos „Pamario aidas“ narė Elė Butkienė. Jai įteiktas pagrindinis prizas.

Projektas „Iššūkis tau – Žiniasvydis“ finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono  savivaldybės.

 

 


Straipsnio komentarai

As2020-11-17
Šilutės socialinės globos namai... Na, perteikiant informaciją reikėtų pasitikrinti, kas ir kaip vadinasi... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kotrina2020-11-17
Sveikinu Elytę Butkienę!šaunuolė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-11-17
Nu čia yra įdomu iš karto pats naujas dvikalbystės terminas: "žiniasvydis". Tai tarsi turėtų susiprasti kad vyksta kažkokie nekalti žaidimukai kur svaidomasi žiniomis. Kitas atvejis vadyboms tai jeigu tai "žinias" + "vydis". Tai yra žinios kurios vydinamos, vydūninamos, vydėjinamos,tt. Nu čia jau kažkokia kito žymaus kolumbeikizmo rasto stabo vydūno teritorija. Ką reiškia "vydis", vydėti, tt ? Tai nors ir skamba lietuviškai bet žodis kuris nevartojamas. Tarsi žodis "pavydas", "pavydėti", tt yra kilęs iš tos šaknies, nors man kažkaip susipranta "vydis" kaip kažkoks matymas ar regėjimas. Tad čia labai pavojingi spąstai su pavydūnais ir pavyduliavimais, nes jums visada atrodys kad jūs esate nuskriausti ir neteisybėje, nors aiškinama atvirkščiai kokie visi sutverti lygūs, tt. Tame ir esmė jeigu iš jūsų atimtas regėjimas, jūs kaip neregys negalite imti ir susigražinti. Jau vien suvokimas kad nuo jūsų slepiama, jums kažkas nesimato jau yra kažkokio lygio "praregėjimas". Komentaras patinka Komentaras nepatinka