Lietuvos advokatų ir Caritas dovana – nemokamos teisinės konsultacijos sunkumus patiriantiems

2020-11-17, silute.lt

Šiemet Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Caritas socialinė iniciatyva padėti sunkumus patiriantiems žmonėms bei artėjančių švenčių proga padovanoti jiems nemokamą teisinę pagalbą (pro bono) mini gražią sukaktį. Jau penktus metus advokatai ir advokatų padėjėjai jungiasi prie šios iniciatyvos ir teiks nemokamas teisines konsultacijas visą pirmąją gruodžio mėnesio savaitę.

Nemokamai konsultacijos bus teikiamos š.m. lapkričio 30 – gruodžio 4 dienomis. Atsižvelgiant į tai, kad visas pasaulis turi prisitaikyti prie koronaviruso pandemijos bei šalyje įvesto karantino, pro bono konsultacijos bus teikiamos tik nuotoliniu būdu. Advokatai bei advokatų padėjėjai konsultuos telefonu arba video skambučiu.

Neatlygintinai teikti teisines konsultacijas į sunkias gyvenimiškas situacijas patekusiems žmonėms šiemet apsisprendė rekordinis advokatų ir jų padėjėjų skaičius – net 265.

„Labai džiugu, kad kiekvienais metais vis daugėja advokatų ir jų padėjėjų, norinčių prisidėti prie šios gražios akcijos, parodydami, kad visų pirma advokatas dirba žmogaus ir jo interesų labui. Ypatingai smagu matyti, kad aktyvūs yra ne tik didžiųjų Lietuvos miestų, bet ir regionų advokatai bei advokatų padėjėjai. Tad naudodamasis proga, norėčiau paskatinti visus Lietuvos žmones registruotis ir pasinaudoti galimybe gauti nemokamas teisines konsultacijos iš teisės profesionalų“, - sakė Lietuvos advokatūros pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Advokatai teisiniais klausimais taip pat nemokamai konsultuos ir Caritas organizacijos darbuotojus bei savanorius, kurie kasdien bendrauja su įvairių problemų kamuojamais žmonėmis ir dažnai sprendžia su teisiniais aspektais susijusius klausimus.

„Praėjusių metų patirtis rodo, kad iš pradžių nedrąsiai kreipęsi ir susitikę konsultacijoms su advokatais, galiausiai žmonės itin palankiai įvertina gautą nemokamą teisinę pagalbą. O kad kiekvienais metais daugėja tiek pačių specialistų, norinčių padėti, tiek prašančiųjų pagalbos tik įrodo šios organizuojamos akcijos reikalingumą. Džiaugiamės, kad tokia draugiška, prieš penktus metus gimusi, partnerystė su Lietuvos advokatūra ir toliau gyvuoja, kad gausėja ir norinčių konsultuoti advokatų bei jų padėjėjų, ir žmonių, kuriems tokia (nemokama) pagalba reikalinga, gretos“, - apie akciją kalbėjo Lietuvos Caritas vadovė Deimantė Bukeikaitė.

Žmonės, norintys pasinaudoti šia galimybe gauti nemokamą teisinę konsultaciją, turėtų kreiptis ir registruotis per organizacijos Caritas centrus visoje Lietuvoje iki lapkričio 30 d. šiais kontaktais:

Lietuvos Caritas (centrinis biuras) – 867712911 (Greta Čėsnė)

Vilkaviškio vyskupija (regionas) – 865516739 (Giedrė Volff)

Kaišiadorių vyskupija (regionas) – 860111454 (Giedrė Adlytė-Chveduk)

Šiaulių vyskupija (regionas) – 865786463 (Dalia Garnienė)

Panevėžio vyskupija (regionas) – 868305498 (Gražina Kacevičienė)

Telšių vyskupija (regionas) – 868758020 ( Aurelija Lipskė)

Kauno arkivyskupija (regionas) – 860125922 (Kristina Bajarūnaitė)

Vilniaus arkivyskupija (regionas) – 865085094 (Edita Kundrotienė)

Kontaktiniai asmenys:

Ieva Paliliūnienė

Lietuvos advokatūros Atstovė ryšiams su visuomenė

Tel.: +37060117496

El. Paštas: ieva.paliliuniene@advokatura.lt

Deimantė Bukeikaitė

Lietuvos Caritas vadovė

Tel.: +37064521506

El. paštas: gen.sekretorius@caritas.lt


Straipsnio komentarai

.. @ priė ko2020-11-17
nu čia yra kažkoks administracinis ar politinis teritorijos susiskirstymas ar pasidalijimas, kur visi drąsos keliai veda į kažkokią įdomią valstybę kuri randasi kitoje valstybėje, kur tos valstybės teritorija randasi dar kitoje valstybėje. Vatikanas yra atskira valstybė, kuri randasi italijoje. Italijos valstybė yra dalis europos sąjungos, bet vatikanas ne. Nu ale yin yang svorio centras. Nors ir nevisai, bet kažkas panašaus kaip ir tarsi lietuvoje egzistuojančiais keistenybėmis - mažąja lietuva ar žuvėjų kraštu.. Tarsi tai yra, bet tai kažkokia kūryba tik jų pačių liguistoje vaizduotėje. Man irgi visiškai nesuprantama ką reiškia žodis vyskupas, bet man jau aiškiau ką reiškia žodis skūpas kurie jeigu galiotų ta taisyklė kur tokie turėtų visada susimokėti dvigubai. Aišku kitas reikalas jeigu čia tokie skūpuoliai kur už viską nieko nemoka. Tai koks jiems skirtumas su tokia matematika, daugink kiek nori nulį vis tiek gausis nulis. Tačiau yra kiti reikalai nes tokia matematika pas juos pačius negalioja. Lotyniškoje matematikoje nėra net tokio skaičiaus kaip nulis.Tad čia viskas visur ir yra pasruvę neišbrendančiomis raudų jūromis ir neužgyjančiomis ronomis. Bet kaip bebūtų nekeista vis tiek negalima kažkaip kažką susiprasti tik kad jūs esate aborigenai kurie patiria sunkumų nes yra misijorienami nuo pat gimimo. Nu jo gal ir mokate batų raištelius užsirišti, bet ar mokate pasigaminti batų raištelius ar batus? Tad greičiausiai tos linijos irgi skirtos visiškai kitokiu tikslu. Nu pvz kažkoks rakštisteinas kad ir sėdintis šilutės policijoje yra prisiplėšęs labai daug turto ir jam yra problemos kaip išplauti tą auksą, kaip suorganizuoti kad tas turtas nutekėtų į bendrą kažkokių offšorų katilą, kaip nubalinti kraują nuo dievų miškų medininkų žudynių rastų, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
priė ko2020-11-17
čia vyskūpijos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ tik nuo kada..2020-11-17
Ką reiškia nemokama konsultacija? Gali būti keli variantai. Pirmas variantas kur savaime "aiški" prasmė ir tikimasi kad taip ir susipras tai yra kad čia kažkas dalijama dykai. Nors yra žodis, bet nėra jokio kūno. Valgiau gėriau per smakrą varvėjau, bet burnoje tik žodžius turėjau. Nėra jokio sūrio, nei pelėkautų. Yra tik žodžiai kad jeigu kažkas neaišku tai gali pasiskambinti ir pasiklausyti dar daugiau nemokamų žodžių. Nu čia tokia logika kad pas žmogelį problemos tai kaip gordijaus mazgas suveltas iš žodžių, o tie "teisininkai" su savo aštriais liežuviais gali "pro bono" sukapoti tuos mazgus į gabalus, pilstydami ugningą vandenėlį iš tuščio į kiaurą. Nu jie tik "nukreipinėja". Tai tarsi komutatoriaus tarnyba senais laikais, kur skambučiai būdavo "sujungiami" rankomis". Tai čia irgi "apsunkėlis" pasibėdavos ir tas advokatas paaiškins ką reiškia (ragų) įstatymas, kad reikia eiti ten ir ten, kreiptis pas tokius ir tokius "savus" kurie pašaudys kaip "savi" kad šaudo į visus juodų biudžetų bendrijų puodų besijuokiančius katilus. Panagrinėk į kokias pareigas nusipankavo tas toks įdomus atvejų vadybininkas julius panka. Ar šilutėje yra tokios pareigos kaip rajono tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius? Atseit bet kur galima kurti darbo vietas visažiniams ostapininkams, kurie sėdės ir tarpininkaus vedžiodami akluosius už nosies. Antras variantas tai žodis "nemokama" pavartota ta prasme kur konsultuoja nemokšos, kurie visiškai neišmano nieko apie tuos dalykus nors aiškina kad jie atseit lygesni negu visi kiti tuose dalykuose. Tokia konsultacija irgi yra kažkas "nemokamo". Trečias variantas tai "nemokama" jau kalba eina apie išsunktuosius nebepakeliančius savo įstatytų ragų, bet keliančius telefono ragelį, kurie šiais laikais jau vos ne šiaudo storumo. Jeigu jie nemoka kažko kad išspręsti savarankiškai savo patiriamus sunkumus, jie ir negalės normaliai suformuluoti ir apibrėžti problemos tos konsultacijos metu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik nuo kada tokie geradariais tapo ir viską už ačiū , ko tokių ankščiau nebuvo svieto lygintojų 2020-11-17
geradariai caritas atsirado visi tik aukokit tik padėkit o tik kas geriausio ir naudingiausio patys susišluoja o visą kas nereikalinga į savartyną Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-11-17
telefoniniai nesukčiautojai prašo kad jiems skambintų varpinės. iš tikrųjų caritas pavadinimas tai nėra nuo žodžio "caras". Lietuvių kalboje tariasi su raide "k" tarsi tai nuo žodžio karas kuris ritasi ar karimas. Nu ir čia tokia įdomi priespauda, kur patys spaudžia sunką ir po to domisi "eiga". Va čia ir yra įdomus pavyzdys kur prašoma apsunkintuosius apibrėžti sunkumus, kur lengvintojai atseit tą naštą gali palengvinti lengvinantis ant kojų ir aiškinant ar nejauti kaip "va palengvėjo"? Teisiškai žiūrint visuomenė taip kaip jie negali ginti savęs teisme, taip ir negali dalyvauti tokiuose projektuose, nesvarbu kokio amžiaus jie bebūtų. Nu įsivaizduokite mažas kūdikis verkia. Jam yra kažkokie sunkumai su kuriais jis pats negali susidoroti. Todėl kūdikis ir duoda garsinį signalą suprantantiems kurie galėtų pasirūpinti tais reikalais kai pradeda sunkėti vystyklai, geltono lietaus smarvė pradeda deginti odą, alkis spaudžia skranduką ar troškulys deginą gerklę, tt. Įsivaizduokit advokato rūpyba vaikais, kur advokatas taip apsidraudęs kad darys tik tai ko kūdikis paprašyts žodžiais. Tad čia ir įdomu ir labai labai baisu. Čia yra "lengvinamasi" ale viena iš kažkokių pavydūnų wiki taking a "leak". Komentaras patinka Komentaras nepatinka