Alytuje sutriuškinta „Šilutė“ pasitraukė iš KMT turnyro

2020-11-18, Sergėjus Gvildys
V. Vasyliaus (Nr. 42) ir G. King dviguba gynyba nesustabdė varžovų aukštaūgio G. Staniulio (Nr. 22), pelniusio 20 taškų. S. Gvildžio nuotr.
V. Vasyliaus (Nr. 42) ir G. King dviguba gynyba nesustabdė varžovų aukštaūgio G. Staniulio (Nr. 22), pelniusio 20 taškų. S. Gvildžio nuotr.

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) pirmojo etapo atrankos varžybų Šilutės „Šilutė“ neįveikė. Pamario krašto krepšininkai, pralaimėję dvejas rungtynes Alytaus „Dzūkijai“, rungtyniaujančiai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), pasitraukė iš tolimesnių kovų.

Keitėsi rungtynių data

Plintanti rudeninė COVID-19 banga gerokai koregavo KMT tvarkaraštį. Dar spalio 27 dieną „Šilutės“ krepšininkai vos pajudėję Alytaus kryptimi, buvo priversti sugrįžti. Kadangi prieš tai sužaidė varžybas su Telšių „Telšiai“, o paaiškėjus, kad žemaičių gretose žaidė infekuotas krepšininkas, pamario krepšininkai turėjo priverstinę pertrauką varžybų cikle. Dėl šios priežasties atsakomosios rungtynės su Alytaus „Dzūkija“ buvo nukeltos į lapkričio 10 dieną.

„Šilutės“ vyriausiasis treneris Kęstutis Mačijauskas po pralaimėjimo namuose dzūkų komandai tik penkiais taškais neslėpė siekio atsigriebti išvykoje. Tačiau nukeltos rungtynės ir praretėjusi pamario komandos sudėtis tarsi jūrinis rifas sudaužė visas net ir pačias optimistiškiausias viltis. Deja, dėl traumų ir koronaviruso įtarimų komandai padėti negalėjo trys pagrindinės sudėties krepšininkai - Mykolas Dieninis, Ernestas Sederevičius ir Herkus Kumpys. Pastarajam įtartas COVID-19 nepasitvirtino.

Neprilygo varžovams

Dzūkijos sostinės varžovų komanda, rungtyniaujanti LKL ir savo gretose turinti žinomus krepšininkus Simą Jasaitį ir Artūrą Jomantą, ragavusių kovų duonos šalies rinktinėje, lapkričio 10-osios vakare buvo pilnos sudėties ir nusiteikusi tik pergalei. K. Mačijausko ekipa komandos veteranų pastangomis garbingai priešinosi, tačiau trumpas atsarginių suolas, sumažinęs trenerio galimybes manipuliuoti sudėtimi aikštelėje itin išryškėjo antroje rungtynių pusėje. Tada „Dzūkijos“ krepšininkai, nemažindami tempo, susikrovė beveik 30 taškų persvarą.

O tuo metu pavargę „Šilutės“ krepšininkai dažniau klydo ir nepataikė iš, rodos, dėkingų padėčių, palaidodami net mažiausią intrigos galimybę. Spurtu 9:0 paskutinį ketvirtį pradėjo alytiškiai. K. Mačijausko auklėtiniai sugebėjo surinkti tik pora taškų, o šeimininkai persvarą vertė triuškinančia – 80:56. Puolime puikų kėlinį žaidusi Alytaus ekipa pergalę įtvirtino galingu finišu 98:66 (26:23, 24:16, 17:15, 31:12).

„Šilutės“ gretose rezultatyviausiai sužaidė Linas Lekavičius, pelnęs 15 taškų. Po 14 taškų pelnė Kahlilas Thomas ir Mindaugas Stašys. Be to, Mindaugas atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 kamuolius. Gabriel King sąskaitoje - 11 taškų, jis pataikė tris tolimus metimus. Dėl sutrumpėjusio atsarginių suolo, pamario ekipoje daugiau žaidimo minučių gavo Robertas Miliauskas (2 tšk.) ir Vytautas Jakubaitis (3 tšk.).

Nedžiuginanti statistika

Po rungtynių „Šilutės“ komandos vyriausias treneris K. Mačijauskas pagrindine priežastimi įvardino trumpą atsarginių suolą ir ribotą žaidėjų rotaciją. Taip pat strategas pažymėjo pralaimėtą kovą dėl atšokusių kamuolių 49:30. Dar viena ryški pralaimėjimo priežastis - tai pataikymas iš žaidimo. Šioje pozicijos „Šilutė“ nusileido alytiškiams, pataikydami tik 37,3 proc. O štai varžovai pataikė 50,7 proc. metimų.

Taip pat neturėtų džiuginti „Šilutės“ stratego ir kiti statistiniai komandos duomenys. Varžovai pelnė 14 taškų po perimtų kamuolių, o šilutiškiai - tik 2. Atsarginių suolelio žaidėjų pelnytų taškų indėliu taip pat nusileidome 52:16. Pasitraukusi iš KMT turnyro, „Šilutė“ tęsia kovas Nacionalinėje krepšinio lygoje. Jau šį šeštadienį K. Mačijausko auklėtiniai namuose susitiks su Mažeikių „Erelių“ ekipa, kuri šiame sezone dar nepatyrė pergalės skonio.


Straipsnio komentarai

..2020-11-18
nors ir nėra jokio karaliaus mindaugo, bet va yra įsteigta taurė to mindauginio karaliaus vardu, kaip iš pasakų sekamų vaikučiams kur atseit karalius susigalvoja varžybas kur rungtyniaujama dėl karalaitės rankos ir pusės karalystės ir iš visos karalystės važiuoja visokie karžygiai kad išbandyti savo jėgas parodant save saviems žiūrėtojams. Nu jeigu ir iš tikrųjų buvo toks karalius, kas labai abejotina turint omenyje visokius kolumbeikių atradimus būtigeidininkystės srityse tai ar tai neturėtų skaitytis kaip kažkas nepadoraus? Ar tas karalius paliko testamentą ar čia atseit nereikalinga nes suėję senaties terminai. Čia tarsi panaudota ta patarlės išmintis apie stebuklingą žodžio galią verčiant galvas į kriuksėjimo garsus. Tik atvirkščiai - jeigu šauksiesi pakankamai karališkumo tai turėtų atsilieps tarsi iš po žemių atsiradę karaliai ir karalystės. Nu tos turnyro varžybos labai brangiai atseina. Ta taurė visiškai to neverta. Turbūt suorganizuoti vienas varžybas kainuoja žymiai brangiau negu ta taurė. Galėtų pagaminti visoms komandoms po taurę kad nereiktų švaistyti pinigų vėjais. Nu gi rimtai atseit atėjo juodos dienos, siaučia pasaulyje pandemija, miršta žmonės į kairę ir į dešiną, o jie milijonus leidžia tam kad žaisti su kamuoliuku. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?