Smurtas artimoje aplinkoje – dažnas reiškinys paros įvykių suvestinėse

2020-11-20
Besikartojantys smurtiniai nusikaltimai sukelia ir ypatingai skaudžių pasekmių. Asociatyvi nuotr.
Besikartojantys smurtiniai nusikaltimai sukelia ir ypatingai skaudžių pasekmių. Asociatyvi nuotr.

Smurtas artimoje aplinkoje jau tapo kasdien paros įvykių suvestinėse aprašomų nusikaltimų dalimi. Dažnas įsivaizduoja, kad tai tik eiliniai sutuoktinių, sugyventinių ar draugų kivirčai, pasibaigiantys stumtelėjimu, mėlynėmis ar kitokiais lengvais sužalojimais.

Tačiau besikartojantys smurtiniai nusikaltimai sukelia ir ypatingai skaudžių pasekmių, nes baigiasi sunkiais sveikatos sutrikdymais ar net nužudymais.

Per 2020 m. sausio–spalio mėn. Tauragės AVPK aptarnaujamojoje teritorijoje užregistruoti 1 594 pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje. Per tą patį 2019 metų laikotarpį buvo užregistruoti 1 273 pranešimai. Pranešimų registracija, lyginant su praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 25,2 proc.

Pastebima tendencija, kad daugiausia pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruojama šeštadieniais ir sekmadieniais – vakaro ir nakties metu. Daugumą smurtinių nusikaltimų padaro neblaivūs, teisti bei pakartotinai už smurtą teisti asmenys. Dažniausiai nukentėjusios yra moterys.

Jei patyrėte ar matote smurto protrūkius, praneškite:

– policijos elektroninių paslaugų sistemoje www.epolicija.lt;

– skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112;

– el. paštu: artimas.smurtas@policija.lt

<uz>Tauragės AVPK informacija

 


Straipsnio komentarai

..2020-11-20
Nu va stovi kažkokiame šaldiklyje pastatyti beširdžiai seniai besmegeniai ir registruoja viską su savo anglinėmis akimis, tam kad galėtų vanoti su vietoj rankų įstatytomis rykštėmis ir užsiimti dievų miško sanitarija su tomis šluotomis kaip tarnybiniais ginklais.. Va kas įdomiausia kad jie žino kad žmonės nieko nesupranta apie ką jie čia šneka, nes "dažnas" gali tik įsivaizduoti. Nu anksčiau būdavo "smurto" sąvoka kuri taip ir susiprasdavo, kad tai ir yra kažkokie ne nuotoliniu būdu atliekami veiksmai. Nu va kopė mikimausėda prezidentūros laiptais ir nukrito. Kas būtų jeigu jis kaltintų kažką šilutėje dėl savo pačio žioplumo? Tai kam reikalinga tame naujame nusikaltimo apibrėžime žodžiai "artima aplinka" tarsi šitas smurtas yra lygesnis negu kitas smurtas pvz distancinis ar nuotoliniu būdu. Tarsi vyksta valdymas pasinaudojant visiškai naujos rūšies skaldymo pajėgumais, nes būna smurtautojai kurie nesugaunamieji ir neliečiamieji, nes smurtaujama ir nuotoliniu būdu. Ir kas įdomiausia kad tauragės AVPK turi kapeliono etatą. Kam tai reikalinga? Čia turbūt kad seniams besmegeniams slystų geriau kažkokie paskutinių sprendimų patepimai? Jugi žiema ir pusnys būna ne visus metus. O reikalinga slidinėti tiems lunatikiniams raguotiems kaip žvaigždėms ant ledo visus metus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pritariate vakcinų perskirstymui į Vilnių?