Vilkyškiai tampa koronaviruso židiniu

2020-11-20, „Šilokarčemos“ informacija
„Situacija bloga, akivaizdu, kad skaičiai tik didės“, - sako meras V. Bendaravičius.
„Situacija bloga, akivaizdu, kad skaičiai tik didės“, - sako meras V. Bendaravičius.

Jau nuo praėjusios savaitės Pagėgių savivaldybėje užsikrėtimų koronavirusu skaičiai sparčiai auga. Šiuo metu Pagėgių savivaldybėje minėta liga serga 17 gyventojų.

„Situacija bloga, akivaizdu, kad skaičiai tik didės. Deja, jau turime vieną mirties nuo koronaviruso atvejį, medikai padėti nebegalėjo. Užuojauta artimiesiems“, - informavo Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius.

Virusas nesirenka žmonių pagal amžių, rodo ir šeštadienio atvejis. Koronavirusu užsikrėtė jaunas Vilkyškių seniūnijos gyventojas. Jam pakilo aukšta kūno temperatūra (40°C), todėl jis skubiai išvežtas į Tauragės ligoninę. Gydymo įstaigoje jam patvirtintas koronavirusas.

Namo laiptinė, kuriame gyvena susirgęs asmuo, buvo dezinfekuota.

Vilkyškiai tampa koronaviruso židiniu. „Turėjome patvirtintus atvejus Vilkyškių seniūnijoje ir Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje. Sekmadienį Vilkyškiuose patvirtinti dar du nauji atvejai.

Naujas koronaviruso infekcijos atvejis patvirtintas Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių namų darbuotojui“, - dėstė meras.

Siekiant išvengti galimo židinio, artimiausiu metu bus atliekami PGR testai visiems šios įstaigos gyventojams bei darbuotojams, kurie turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju.

Pasak jo, vieni į šį virusą žiūrime su baime, kiti vertiname kaip išpūstą burbulą.

„Taip, tiesa, kad daug žmonių susirgs, iškentės, pasveiks. Tačiau virusas visus mus paliečia skirtingai: vieniems gali nepasireikšti jokie simptomai, o kitiems gali tekti kovoti už savo gyvybę. Manau, kad visi privalome pasistengti ir padėti vieni kitiems. Būkime atsakingi ir šiuo laikotarpiu susilaikykime nuo nereikalingų kontaktų su kitais žmonėmis, o būtini susitikimai tegul vyksta laikantis visų apsaugos priemonių“, - įsitikinęs politikas.

Jis jau sulaukė gyventojų skambučių dėl neatsakingų piliečių, kuriems paskirta saviizoliacija, tačiau jos nėra laikomasi.  Tokiais atvejais Savivaldybės administracija kartu su policijos pareigūnais imsis griežtų priemonių. Asmenims, nesilaikantiems saviizoliacijos, gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

„Mes patys esame atsakingi už save ir kitus, todėl pasirūpinkime savo ir savo artimųjų sveikata bei apsaugokime kitus žmones nuo šio viruso plitimo“, - teigė pašnekovas.


Straipsnio komentarai

..2020-11-20
Nu kas įdomu su židiniais, kad lietuvos teritorija administravimo tikslais sudalinta į rajonų arba miestų savivaldybės. Kadangi pagėgiai yra ne rajonas, tai pagal daktarinių vatsonų dedukcijos metodus turėtume logiškai susiprasti kad pagėgių savivaldybė yra miestas. Ir tai miestas kuris savo teritorija 537 km² yra didesnis ne tik kad šilutė, bet beveik didesnis negu Vilniaus miesto savivaldybė (401 km²) ir Kauno miestų savivaldybės (158 km²) kartu sudėjus. Biurokratiškai žiūrint tai yra didžiausias lietuvos miestas. Gal čia ir buvo tas židinys kuriame išsiruseno visokios keistos dipolio idėjos? Gal tai dipolis su sovetsku, karaliaučiška tilže? Tai nėra neteisybė kad virusas nesirenka pagal amžių ar dar kažką. Virusas atseit labai tolerantiškas, nediskriminuoja nieko, tt. Jis turbūt neturi rinkimo teisių, nes nėra registruotas kaip rinkėjas. Tad jeigu virusas nesirenka, tai kas čia tokie "demokratiški" rinkėjai kurie už tą virusą prabalsuoja ir užsiminėja tarsi jiems išduotomis išrinktųjų teisės demokratijomis? Nu čia turiu omenyje vien kalbą, kuri naudojama kad kalbėti apie saugumo problemas. Ir pats žodis "saviizoliacijos" yra įdomus, nes aiškinama tarsi tai kažkas suprantamo tarsi visi žmonės lietuvoje gyventų kažkokioje lygybėje. Yra muzikinių kėdžių žaidimukas, kuris kitose kalbose vadinasi kelionė į jėruzalę. Vienas lauke ne karys. Reikalinga kėdė kad saviizoliuotis, kitaip bus taikoma administracinė arba baudžiamoji raudų jūrų atsakomybė. Nu palyginkit "saviizoliacijos" galimybes kokio nors milijonus valdančio ostaperavičiaus kuris turi neribotus išteklius ir kokio nors benamio, kuris vien tik tam kad užsidirbti ant vienos medicininės kaukės turi dirbti visą dieną ieškant butelių šiukšlinėse. izoliacija tai tuo pačiu terminas, kuris naudojamas plačiai ir elektronikoje, termodinamikoje, tt. Neįzoliuoti laidai nėra pavojingi jeigu nėra įtampos ir jais neteka elektros srovė. Ar laidas, laidininkas, puslaidininkis, tt žino kada juo teka srovė? Buvo prieš daug metų kažkuom panašus spektaklis su ŽIV/AIDS. Tai tada aiškino kad geriausia saviizoliacija yra susilaikymas, na o jeigu jau prispiria reikalas tai būtinai naudok prezervatyvo kaukę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?