Aktualu išankstinių pensijų gavėjams: nuo kitų metų didės išankstinės pensijos

2020-11-24

Nuo 2021 m. sausio 1 dienos didės išankstinės senatvės pensijos visiems esamiems šių pensijų gavėjams. Didesnes pensijas gaus ir senjorai, kurie anksčiau yra gavę išankstines pensijas.

Taip pat pensijos didės ir našlaičiams, jei našlaičių pensija buvo paskirta už tėvus, gavusius išankstinę senatvės pensiją.

„Išankstinės pensijos dažniausiai yra skiriamos žmonėms, kurie netikėtai netenka pajamų, iškrenta iš darbo rinkos. Žmonės, nesulaukę net šešiasdešimties metų dažnai yra atleidžiami iš darbo ir ne visuomet sėkmingai randa naują. Tokiu atveju išankstinė pensija jiems yra tarsi gelbėjimosi ratas iki to laiko, kol sukaks senatvės pensijos amžių“, – sako laikinai socialinės apsaugos ir darbo ministro pareigas einantis Linas Kukuraitis.

Skaičiuojant išankstinės pensijos dydį bus taikomas mažinimas po 0,32 procento už kiekvieną mėnesį, likusį iki senatvės pensijos amžiaus sukakties arba už kiekvieną išankstinės pensijos gavimo mėnesį. Iki šiol buvo taikomas mažinimas po 0,4 procento už kiekvieną mėnesį, likusį iki senatvės pensijos amžiaus sukakties, o sukakus senatvės pensijos amžių – už kiekvieną išankstinės pensijos gavimo mėnesį.

Pavyzdžiui, asmens senatvės pensijos dydis yra 400 eurų per mėnesį. Jeigu asmuo apsisprendžia gauti išankstinę senatvės pensiją likus 5 metams iki senatvės pensijos amžiaus sukakties (tai maksimalus išankstinės senatvės pensijos gavimo laikas), jis gaus 323,20 eurų per mėnesį (vietoj anksčiau buvusių 304 eurų), o jeigu likus 2,5 metams iki senatvės pensijos amžiaus sukakties – 361,60 eurų per mėnesį (vietoj anksčiau buvusių 352 eurų).

Perskaičiuotos pensijos jų gavėjams, kuriuos šie pakeitimai palies, bus pradėtos mokėti ne vėliau kaip iki 2021 m. kovo 31 dienos. Kartu gavėjams bus  išmokėta pensijos nepriemoka, susidariusi perskaičiavus išankstinę pensiją, senatvės, netekto darbingumo arba socialinio draudimo našlaičių pensiją nuo 2021 m. sausio 1 dienos. Jokių prašymų dėl šio perskaičiavimo teikti „Sodrai“ nereikia.

Tiems, kurie gauna (gavo) išankstinę pensiją, tačiau turi didelį pensijų socialinio draudimo stažą, senatvės pensija nemažės

Nuo 2021 m. sausio 1 dienos įsigalios ir anksčiau Seimo priimti pakeitimai, pagal kuriuos ilgamečiams darbuotojams, kurie išankstinę senatvės pensiją gavo ne ilgiau kaip 3 metus ir šios pensijos skyrimo metu buvo įgiję didelį pensijų draudimo stažą, senatvės pensija mažinama nebus.

Valstybės biudžete įstatymo įgyvendinimui reikės numatyti daugiau kaip 5 mln. eurų per metus – nuo 5,3 mln. eurų 2021 metais iki 5,9 mln. eurų 2023 metais.

Išankstinę pensiją galima gauti, jeigu:

  1. iki pensijos lieka ne daugiau kaip 5 metai;
  2. žmogus yra sukaupęs būtinąjį stažą;
  3. neturi kitų pajamų, negauna kitų pensijų.

Išankstinės pensijos mokamos nuo 2004 metų liepos. Vidutiniškai ši pensija siekia 280 eurų. Šiuo metu išankstinę pensiją gauna apie 5,5 tūkst. gavėjų.


Straipsnio komentarai

..2020-11-24
Matot viskas kas čia aiškinama yra kažkokios raudomis aplaistytos rankos kurios mojuoja raudų vėliavas duodamos signalą kažkokiems raudotojams statantiems kažkokias piramidęs, kurių statymo paslaptis tik jie vieni ir težino. Matot šita beletristika apima ir tokius pensininkus kurių pensijos yra kažkokios sistemos vidaus reikalai, kur viskas kas atsitinka yra atliekos ir turtas skirtas jiems paveldėti. Arba kitaip tariant saugumiečius, kurie gaudo naudas savo kapelionams. Matot tose sistemose nedirbama bet tarnaujama. Pratarnavus 20-25 metus išeinama į pensiją, nors gali būti kad per visą tą laiką tas tarnautojas nedirbo nei minutės. Gali būti kad vien dėl to kuriamos tos keistos į vaikus ir paauglius orientuotos posistemės pvz šauliai, ateitininkai, savanorystės, tt. Gali būti kad tai jau saviems tarp savų skaitosi kaip "tarnyba", nes iš esmės tai jau kažkokia tarnyba. Ir va visokios nuolaidos turbūt ir sumuojasi. Pensija tai nuo angliško žodžio "pen" arba kitaip tariant galingos plunksna ir sija ant kurios galima karti kiek tik nori žuvėjų, kurių pensijos suteka į ostapininkų kišenes. Nes jeigu žuvėjas nežino kad jam priklauso pensija tai ta pensija lieka bendrame saugumiečių katile, kaip kažkoks juodasis biudžetėlis kurį galima naudoti žiūrint pro akių vokelius. Nu apie tai ir eina kalba kad ostapininkai žaidžia žaidimus kur jūs esate tamsuoliai, o jie šviesuoliai. Jie nori jums tik gero, tik apšviesti, kad pabaltumėte, tt. Kaip našlaičiui pareikalauti našlaičio pensijos jeigu tas našlaitis nežino net savo vardo ar pavardės ir nuo kurio slepiama kad jisai našlaitis? Nes taip patogiau našlaičio "globėjams", kurie gali formintis visokias nesamones: kad va našlaitis durnelis,nieko nežino, nesupranta net kad našlaitis, jį gali spardyti mušti ir tas vis tiek kaip mažas šunelis atbėgs ir laižys rankas iki paskutiniųjų, nes nėra net kur bėgti. Galima forminti ir karti kokius tik nori šunis, nes viskas slapta. O jie vis tiek skaitysis kaip "šviesuoliai", teisuoliai, gelbėtojai, tt. nes taip nugalėtojai rašo istorijas. Visiškai nesvarbu kas aiškinama apie ta kas vyksta šachmatų lentose. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?