Kalėdinės dekoracijos - svarbu ne tik grožis, bet ir saugumas

2020-12-01, Pranešimas spaudai

Prakalbus apie kalėdinius papuošimus šiandien žmonės turi aibę pačių įvairiausių variantų. Prekybos vietos mirgėte mirga pasiūlymų gausa: išskirtinio dizaino žvakės, žiemiškų gėlių kompozicijos, dekoratyviniai elementai, girliandos, šviečiantys lauko varvekliai ir kt. Visgi puošiant namus ir kiemą svarbus ne tik šventinis dizainas, bet ir saugumo užtikrinimas, kai namuose daugiau žvakučių ir elektrinių prietaisų nei įprastai. Ką reikia žinoti?

Tikrinkite pernykštes girliandas

Jei naudojate seną girliandą, prieš puošdami namus, būtinai įvertinkite, ar ji pakankamai saugi. Metai iš metų naudojami elektriniai prietaisai ilgainiui gali sukelti pavojų. Svarbu atidžiai apžiūrėti elektrinius įrenginius ir įvertinti, ar nėra įtrūkimų, skilimų. Įjungus patikrinkite, ar lemputės nekaista, ar neatsiranda kibirkščių. Jei kyla bent menkiausias įtarimas, girliandą keiskite nauja.

Šviečiančias girliandas rinkitės itin atidžiai

Kitas labai svarbus momentas - atminkite, kad vidaus erdvėms ir laukui skirtos naudoti girliandos skiriasi, tad jokiu būdu nenaudokite vidaus girliandų kieme. Šviečiančios dekoracijos lauke pasižymi atsparumu šalčiui, drėgmei, saulei, jos patvaresnės. Atkreipkite dėmesį į žymėjimą. Lauko girliandos turėtų būti su kuo aukštesniu IP rodikliu.

Kalėdiniai žaisliukai

Kalėdinių žaisliukų eglutei galima įsigyti pačių įvairiausių, juos nesunku priderinti prie pasirinkto stiliaus ir visumos. Vis dėlto labai svarbu, kad pasirinkimas būtų saugus. Ypač tada, kai namuose yra mažų vaikų ir gyvūnų. Jokia paslaptis, kad juos traukia blizgančios smulkmenos. Tad kai namuose yra mažųjų gyventojų, galbūt protingiau rinktis natūralių medžiagų arba plastikinius, nedūžtančius eglutės žaisliukus? Taip būsite tikri, kad jiems nukritus nekils jokio pavojaus. Taip pat svarbu įsitikinti, ar eglutė bei kiti dekoracijų elementai saugiai laikosi.

Jokiu būdu nepersistenkite

Jei vienu metu ir lauke, ir namuose sujungsite visą krūvą švytinčių lempelių ir dekoracijų, tai dar negarantuos šventinės nuotaikos. Svarbu jausti saiką. Sujungtų elektrinių prietaisų perkrova gali baigtis elektros netekimu ar didesne nelaime, tad būkite atsakingi. Naudokitės instrukcijomis. Jei reikia sujungti keletą skirtingų girliandų, įsitikinkite, ar su jūsų turimomis tą daryti saugu. Be to, girliandas kabinkite atsargiai, venkite naudoti aštrius reikmenis, kad jų nepažeistumėte. Dar vienas svarbus patarimas, kurį dauguma pamiršta - eidami iš namų, elektrines girliandas ir kitus šviečiančius elementus geriau išjungti. Atsarga gėdos nedaro, o neatsakingi sprendimai gali kainuoti labai daug.


Straipsnio komentarai

..2020-12-01
taip kaip eglė kol nenukirsta ir nepapuošta kalėdinėmis dekoracijomis nesiskaito kaip kalėdinė, taip ir jėzus nesiskaito kaip jėzus tol kol neprikaltas prie kryžiaus. Bet palaukite (čia kaip piramidininkų marketingas) net ir tada tai dar ne viskas. Jėzus nesiskaito kaip jėzus tol nenumirs ir kol neatgims. Ir kalba eina ne apie kūdikėlius kurie gimsta tvartuose tarp kalbančių gyvulių. Bet apie saugausį kuris atgims su kažkokia praeities atmintimi stiprybei semtis. Nu čia toks kalėdos tai tokia keista beprasmiškas užsiėmimas kaip tas mėšlo poliravimas su viltimi kad žibėjimas užgoš smarvę.. Kad va beprasmiškas darbas vis tiek turi skaitytis kaip išlaisvinantis darbas. Nu kad ne. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?