Kokie kenkėjai yra dažniausi jūsų namų svečiai?

2020-12-01, Pranešimas spaudai

Kad ir kokius švarius išlaikytumėte savo namus, tikriausiai kažkada vistiek teks susidurti su įvairiais kenkėjais. Kai kurie gali pakenkti jūsų sveikatai (arba nervams). Kiti kenkėjai gali padaryti ilgalaikę žalą jūsų namams ar turtui. Žemiau galėsite susipažinti su labiausiai paplitusiais buitiniais kenkėjais ir kaip jų atsikratyti.

Tarakonai

Šie vabzdžiai mėgsta gyventi šiltuose namuose, virtuvėse ir sienų ertmėse. Tarakonai dažniausiai sutemus išlenda maitintis. Turėdami legendinį sugebėjimą prisitaikyti ir išgyventi, jie gali nešiotis E. Coli bakteriją ir salmonelių. Jei matote vieną tarakoną, netoliese greičiausiai jų yra daugiau.

Kaip atsikratyti tarakonų: Išvalykite maisto likučius ir nepalikite indų. Virtuvėje negali likti nei vienos šiukšlės. Uždėkite paruoštą masalą ir užsandarinkite įėjimo vietas. Viena iš geriausių tarakonų naikinimo priemonių yra profesionalų pagalba.

Skruzdėlės

Skruzdėlės stato lizdus jūsų vejoje, sausoje dirvoje ar po grindiniu. Jos dažnai patenka į jūsų namus, norėdami rasti maisto. Jei jos randa tai ko ieško, tai tada jos tampa labai dažnu jūsų namų svečiu.

Kaip atsikratyti skruzdžių: užsandarinkite vietą per kurią jos pateko į namus. Tada nuvalykite visus lipnius likučius ant paviršių ir uždenkite maistą. Taip pat rekomenduojama kolonijai išnaikinti naudoti skruzdžių masalą.

Pelės ir žiurkės

Naminės pelės, žiurkės išlieka aktyvios ištisus metus. Jos peri sienose ir balduose. Pelės ir žiurkės dažnai gali platinti įvairias ligas. Todėl jos yra ypač pavojingos jūsų namų gyventojos.

Kaip atsikratyti pelių: jei įtariate, kad namuose turite pelių, žiurkių, tai geriausias patarimas yra išsikviesti profesionalą, kuris pašalins visus įėjimo taškus, sunaikins lizdus ir pašalins esamas peles. Pelės gali greitai veistis ir greitai prisitaikyti prie kintančių sąlygų. Bet jūs galite sumažinti jų atsiradimo šansą išvalydami netvarką. Taip pat įsitikinkite, kad jūsų namo sienose nėra plyšių.

Blusos

Šie maži, neskraidantys vabzdžiai minta krauju ir gali nešti ligas. Tiek naminiai gyvūnai, tiek žmonės gali pritraukti blusas į namus. Tiesą sakant, blusos gali užšokti ant jūsų lauke ir tada atkeliauti į jūsų namus. Ten atsidūrusios jos gali pradėti daugintis. Jos labai greitai gali pradėti kandžioti jus arba jūsų gyvūnus.

Kaip atsikratyti blusų: pirmiausia turėsite atsikratyti savo augintinių blusų, o tada išnaikinti jas iš savo namų. Galite naudoti specialius purškiklius, kurie naikina blusas. Taip pat galite naudoti miltelių pagrindo produktą blusoms naikinti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?