Teisėjai į viršų kėlė labiau patyrusių boksininkų rankas

2020-12-02, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Šilutiškių rinktinė, Lietuvos bokso 94-ojo čempionato prizininkai (iš kairės): Renata Aleknaitė, Agnė Kilpienė, Marius Kontrimas, Iveta Lešinskytė, šalies nusipelnęs treneris Vincas Murauskas, Austėja Aučiūtė ir Paulina Lazdauskaitė. A. Aučiūtės nuotr.
Lengvai judėti ringe, trenkti kaip iš patrankos, apipilti varžovą kruša smūgių, išsisukti ar užsidengti nuo priešininko atakų – bokso technikos ir taktikos arsenalas, kurį esami ir buvę Šilutės klubo „Kovotojas“ (treneriai Vincas Murauskas, Austėja Aučiūtė) nariai pademonstravo Lietuvos suaugusiųjų 94-ajame čempionate Kaune.

Čempionų titulus pelnė Paulina Lazdauskaitė, Austėja Aučiūtė, Edgaras Skurdelis ir Vytautas Balsys, sidabro medalius iškovojo Iveta Lešinskytė, Agnė Kilpienė, Marius Kontrimas, bronzine prizininke tapo Renata Aleknaitė.

Čempionatas surengtas Kaune, Lietuvos sporto universiteto salėje, lapkričio 18-21 dienomis. Bijota, jog dėl pandemijos jis neįvyks. Džiugu, kad taip neatsitiko. Bet kovota be žiūrovų. Dalyvių – 70:51 vyras, 19 moterų. Vyrų svorio kategorijų – 8, moterų – 6. Šilutiškių rinktinėje trūko Roberto Jokulio (svorio kategorija iki 91 kg) ir Deivido Girulio (iki 69 kg). Robertas praleido čempionatą dėl traumos, Deividas – dėl darbo. Abu pajėgūs, o Robertas galėjo pretenduoti į nugalėtojus. Šilutė būtų turėjusi daugiau prizininkų.

Šilutiškiai labiau aptalžė varžovus, nei gavo pylos

Kas su kuo surems pirštines preliminarinėse kovose, lėmė burtų traukimas. Bet tai buvo ne ceremonija, o kompiuterio iš anksto sudaryta programa, išskyrusi į skirtingas puses stipriausius boksininkus, kad jie per anksti neeliminuotų vienas kito. Šilutiškiai Edgaras Skurdelis (sv. kt. iki 57 kg) ir Vytautas Balsys (sv. kt. iki 75 kg) – Lietuvos sporto universiteto studentai. Ten pat mokosi ir Tomas Olberkis (sv. kt. iki 91 kg), bet pastarasis šį kartą niekuo nepasižymėjo, pralaimėjo pirmą kovą ir baigė dalyvavimą čempionate.

Užtat Edvardas ir Vytautas įrodė esantys tikrais favoritais. Jie kovojo užtikrintai, nuolat spaudė varžovus, talžė anuos, įgrūdę į ringo kampą. E. Skurdelis ketvirtą kartą tapo šalies čempionu. Pusfinalyje Edgaras jau pirmame raunde pasiuntė du kartus į nokdauną Panevėžio atstovą Mantą Ramošką. Ringo teisėjas nutraukė kovą dėl aiškios E. Skurdelio persvaros.

Pamariškiui neprireikė trijų raundų ir finale, kai surėmė pirštines su kauniečiu Nedu Keršuliu. Kova nutraukta antrame raunde E. Skurdelio naudai. Bronzos medaliai įteikti šios svorio kategorijos sportininkams M. Ramoškai (Panevėžys) ir K. Liaudanskui (Marijampolė).

Labai užtikrintai finale kovojo Vytautas Balsys, geriausias 2019 metų šalies boksininkas. Jo varžovu buvo vilnietis Aleksandras Mironovas, beje, 2016 metų šalies čempionas. Teisėjai be dvejonių pergalę skyrė Vytautui rezultatu 5:0. Jis buvo ringo šeimininkas. V. Balsys trečią kartą paeiliui iškovojo garbingą Lietuvos čempiono vardą.

Marių Kontrimą (sv. kt. iki 52 kg) finale egzaminavo Lietuvos bokso rinktinės veteranas, 16 kartų šalies čempionas Marius Vyšniauskas (Panevėžys). Aukštaitijos atstovas įveikė šilutiškį rezultatu 4:1, tačiau ne visi mačiusieji šią kovą būtų be abejonių pritarę teisėjų sprendimui. Anot trenerio V. Murausko, trečiame raunde jo auklėtinis buvo aktyvesnis, vedė kovą, sudavė stiprių smūgių, bet pergalė atiteko, matyt, kaip dovana, panevėžiečiui.

M. Vyšniauskas 17-ą kartą tapo šalies čempionu. Tai Lietuvos rekordas. M. Vyšniauskas ketina baigti boksininko karjerą. Pirmą kartą čempiono titulą jis pelnė Kaune 2004 metais. Gražus pasiekimas. O nuolaidos tituluotiems ringe, deja, ima sykiais ir išnyra. Gi M. Kontrimas ne pirmą kartą kovojo su M. Vyšniausku, anksčiau yra ir įveikęs. Šilutiškis judrus, greitas, perspektyvus kovotojas.

Moterys ringe jau nebestebina

Žiūrovams įdomios ir moterų kovos ringe. Bet Kaune pandemija neleido „sirgaliams“ varvinti seilę. Šilutės bokso klubo „Kovotojas“ atstovės susisėmė nemažą medalių derlių. Pagirtinai kovojo gerai čempionatui pasiruošusi Austėja Aučiūtė (sv. kt. iki 69 kg), jau turinti ir kelias auklėtines. Žodžiu, imasi ir trenerės veiklos.

Austėja atkakli, mokanti siekti tikslo, nebijanti triūsti treniruotėse. Ji penktą kartą iškovojo Lietuvos čempionės vardą. Finale rezultatu 5:0 nugalėjo kaunietę Augustiną Markelionytę. A. Aučiūtė buvo pranašesnė visais atžvilgiais: techniškesnė, stipresnė fiziškai, geresnė taktikoje.

Šios svorio kategorijos sportininkių bronzos medalis įteiktas šilutiškei Renatai Aleknaitei, čempionato debiutantei. Tai pirmas jos apdovanojimas. Renata ringe – jau metai. O aukso medalį pelnė Paulina Lazdauskaitė (sv. kt. iki 57 kg). Labai atkakli finalinė kova vyko tarp pernykštės Europos jaunimo čempionės kaunietės Gabrielės Stonkutės (sv. kt. iki 75 kg) ir mūsiškės Ivetos Lešinskytės. Iveta irgi ne naujokė ringe: pernykščiame pasaulio ir Europos čempionatuose yra užėmusi penktas vietas.

Gabrielė nugalėjo, bet sunkiai – 3:2. Iveta pasipuošė sidabro medaliu. Sidabro medalį pelnė ir šilutiškė Agnė Kilpienė (sv. kt. iki 81 kg). Agnė finale pralaimėjo Karolinai Paulauskaitei (Kretinga). Moterų dvikovose apsieita be nokdaunų. Kai kurios boksininkės atsisakė finalinės kovos dėl aukso medalio, kadangi būtų tekę suremti pirštines su aiškiai pajėgesne varžove. Po čempionato bus sudaryta Lietuvos rinktinė, kurios pajėgiausi boksininkai atrankos turnyruose Londone ir Paryžiuje sieks  kelialapių į kitąmet vyksiančias Tokijo (Japonija) olimpines vasaros sporto žaidynes. Tarp pretendentų bus ir šilutiškių. Palinkėsime jiems sėkmės.

..2020-12-03
matai kaip kažkas apie viską pagalvoja. Čempionatas be žiūrovų, tai iš kur tos gėlės? Negi patys atsivežė iš šilutės tam kad galėtų sau pasidovanoti ar net mėtyti sau po kojomis. Nors gal gėlės kaip prizas dėl kurio kovojama? Ateina į ringą kovotojai nešdami žydinčias rožes. Nugalėtojas atitenka priešininko gėlės. Buvo seniau tokia labai populiari daina Šatunov Belie rozi. Atseit atrado talentą iš vaikų namų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka