Pagėgiuose atidaromas mobilus tyrimų punktas

2020-12-04, Mero patarėja Inga Kuzmarskienė
Mobilaus punkto atidarymo akimirka.
Mobilaus punkto atidarymo akimirka.

Pagėgių miesto turgaus aikštėje įsikūręs mobilus tyrimų punktas, kuriame bus imami mėginiai COVID-19 virusui nustatyti, savo veiklą pradės jau nuo šio trečiadienio, gruodžio 2 dienos. Punktas dirbs trečiadieniais ir penktadieniais nuo 12.00 iki 15.00 val. Mobilaus punkto paslaugas organizuos ir teiks VšĮ „Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centras“ ir Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai.

Visi asmenys, pajutę koronaviruso (COVID-19) infekcijai būdingus simptomus arba turėję kontaktą su sergančiuoju koronaviruso infekcija, užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte gali užpildę specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt arba paskambinę į Karštąją liniją trumpuoju numeriu 1808.

Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius teigia, kad sprendimas įsteigti tyrimų punktą Pagėgiuose buvo pirmiausia priimtas dėl savivaldybės gyventojų, taip pat atsižvelgta į sveikatos apsaugos ministro–ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo A. Verygos nurodymą šalies savivaldybėms užtikrinti, kad visi savivaldybės gyventojai turėtų galimybę pasitikrinti dėl koronaviruso.

Nuo pandemijos pradžios Pagėgių savivaldybės gyventojus aptarnauja Tauragės mobilus punktas, kuriame, sparčiai blogėjant epidemiologinei situacijai visoje šalyje, žymiai didėja ir tyrimų apimtys, todėl užsiregistravus tyrimui šiame punkte, gyventojams tenka laukti eilėje.

„Tauragės mobilus punktas nuo jo atidarymo pradžios dirba visu pajėgumu, tačiau dėl didžiulės apkrovos ne visi asmenys, kuriems reikia atlikti tyrimą, gali greitai užsiregistruoti į Tauragės mobilų punktą, tenka laukti dieną ar dvi. Tikiuosi, kad Pagėgiuose įsteigtas punktas padės savivaldybės gyventojams greičiau atlikti tyrimus, taip pat bus patogiau ir arčiau atvykti, ypač tiems gyventojams, kurie neturi savo transporto ir dėl tyrimo tenka vykti į Tauragę ar kitą miestą“, – teigia savivaldybės meras V. Bendaravičius.

Savivaldybės meras taip pat teigia, kad steigiant punktą buvo bendradarbiaujama su VšĮ Tauragės ligoninės direktoriumi Liutauru Indriuška, kuris geranoriškai dalinosi gerąja patirtimi ir padėjo spręsti kitus punkto steigimo ir įrengimo organizacinius klausimus.

„Be abejo, glaudus bendradarbiavimas vyksta ir su savivaldybės bei jai pavaldžių įstaigų vadovais, darbuotojais, kartu yra sprendžiamos iškilusios problemos, ieškoma optimaliausių sprendimų“, – teigia Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius.


Straipsnio komentarai

KK2020-12-04
geriau tikra korona nei kuturio netikra šypsena Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pranas2020-12-04
Kiek Pagėgių savivaldybėje yra gyventojų? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ jo2020-12-04
Nu jo čia kaip tas tarybinių laikų anekdotas apie valdžią, nors teisingumo dėlei reikalinga neužmiršti kad šiais laikais tų tarybų žymiai daugiau negu tarybiniais laikais. Ateina veryga pas prezidentą, sako ką daryti lietuvoje vištos dvesia. Prezidentas nuramina nieko baisaus, nupieškite prieš kiekvieną vištą geltoną apskritimą. Po poros savaičių ateina vėl veryga pas prezidentą. Vis tiek vištos dvesia. Prezidentas sako dabar reikalinga į vidurį geltono apskritimo nupiešti žalią kvadratą. Veryga pakilnojo pečiais ir išėjo. Po savaitės vėl atbėga veryga: vištos dvesia labai mažai jau beliko vištų. Prezidentas aiškina prezidentiškai - nusiraminkite: dabar į vidurį žalio kvadrato įpaišykite raudoną trikampį. Po mėnesio pats prezidentas susitikęs verygą klausia, na o kodėl nebeužeinate pas mane, nepasakojate kaip ten reikalai su tomis vištomis. Veryga sako nu kad jau visos padvėse, nėra ką ir šnekėti. Prezidentas sako - o kaip gaila pas mane tiek dar daug idėjų liko nepanaudotų. Tad čia kalba tuo pačiu eina ir apie kažkokios auksinių avinukų kailio vilnos karšimo ir karšinimo banką kuris vėliau patapo SEB. Nu į mikimausėdą ir jo diplomus reikalinga žiūrėti panašiai kaip į šilutės ligoninės vikingų kapitoną. Laivas kapituliuoja ne tada kai kapitonas palieka laivą, bet kai laivas nuskęsta. Kitas reikalas kad būna ir povandeniniai laivai apie kuriuos mes labai mažai ką žinome. O gal po visais laivais yra ir povandeniniai "moduliai". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2020-12-04
Čeburaška supyktų...kodėl būriuojasi daugiau nei po du, kur pirštinės, kodėl be kepurių... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-12-04
Gerai atrodo tas punktas atidarymo akimirką. Visa įranga net ir baldai kažkokie stebuklingi, nematoma plika akimi. Ir negalima sakyti kad karalius nuogas. Gal čia tokios pažangios technologijos, kol neįjungta į rozetę nesimato nieko. Nu kaip ir mobilus telefonas. Jeigu nori naudotis telefonu turi būti įjungtas, baterija turi būti pakrauta arba įjungta į tinklą, turi turėti galiojančią SIM kortelę, tt. Kitas reikalas tai pati palapinė. Iš kur gavo? Kam ta palapinė yra skirta? Nėra labai mobili. Ir vartai tokie dideli galima su mašina įvažiuoti. Turbūt reikalinga krovininė mašina kad pervežti ir vienas lauke karys tokios palapinės nepastatys. Gali būti kad čia tik pirmas punkto punktas, gal viduje statys mažesnę palapinę? Nu čia reikalinga tikrinti ir geltonų liūčių pilnos taurės ne tik diplomus ar kitus dokumentus, bet ir "giminystės" ryšius, tt. Nėra svarbu kurioje amerikos pirtyje kažkas nupiešta. Reikalinga galvoti taip kad ir jūsų pačių diplomai yra netikri. Nu kad visa lietuvos valstybė yra butaforija. Kažkokia laikina karinė Al-queda bazė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?