Malkų gabenimas į sodybą kainavo puspenkto tūkstančio eurų

2020-12-13
 Ir liūdnas, ir linksmas vaizdelis. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.
Ir liūdnas, ir linksmas vaizdelis. „Šilokarčemos“ archyvo nuotr.

Rugsėjo 25-ąją „Šilokarčemoje“ spausdinome informaciją „Girtam ir pats velnias padeda...“, rašėme, kaip apie 13.50 val. kelyje Tauragė-Žygaičiai-Vainutas neblaivus (2,60 prom.) vyras, gim. 1985 m., vairavo automobilį ,,ZIL“, kurio nesuvaldė, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Tuomet vairuotojui prireikė medicininės pagalbos. Šis įvykis, tiksliau – nusikaltimas, jau pasiekė finišą.

Sumaišė degtinę su alumi...

Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėja Loreta Bajorinienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros (Šilutė) prokurorės pareiškimą, paskelbė teismo baudžiamąjį įsakymą.

Nustatyta, kad L. K., nevedęs, vidurinio išsilavinimo, dirbantis vairuotoju–ekspeditoriumi, 2014 m. rugpjūčio 1 d. jau buvo teistas pagal Baudžiamojo kodekso 287 straipsnio 2 dalį (Grasinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui) 16 MGL dydžio bauda, kuri išieškota 2016 m. balandžio 19 d.

Šį kartą L. K. nusikalto vairuodamas motorinę transporto priemonę būdamas neblaivus, o būtent - tarp Vainuto ir Balčių kaimo, 26-ame kelio kilometre, krovininis automobilis „ZIL 4331“ apsivertė, o jo vairuotojui alkoholio kiekio matavimo prietaisu buvo nustatytas 2,60 promilių neblaivumas.

L. K. savo kaltę dėl padaryto nusikaltimo pripažino visiškai. Jis teigė, kad rugsėjo 23-iosios vakarą tėvo tėviškėje su kaimynu gėrė degtinę ir alų. Išgėrė abu 0,7 litro talpos butelį degtinės ir 4 skardines alaus (po 0,5 l). Išgertuves baigė apie pusiaunaktį, buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

...ir vežė malkas

Rugsėjo 24 dieną, apie 8 val., kadangi jautė pagirias, dar išgėrė dvi taures degtinės. Tada į tėčio A. K. sunkvežimio „ZIL“ priekabą pasikrovė malkas. Norėjo jas parvežti į sodybą. Nei tėvo, nei pastarojo žmonos tuo metu nebuvo.

L. K. turėjo teisę vairuoti sunkiasvorius automobilius. Tėvas leido dirbant ūkio darbus naudotis jo sunkvežimiu. Apie 13 val. 30 min. jis dar išgėrė skardinę 5 laipsnių stiprumo alaus. Būdamas apsvaigęs, sėdo prie automobilio „ZIL“ vairo. Apie 13 val. 50 min, artėjant prie sankryžos, aplenkė lengvasis automobilis, kuris į jo eismo juostą įvažiavo, vos tik aplenkęs, labai arti. Bijodamas atsitrenkti, pradėjo  stabdyti. Tada jo automobilį sumėtė, nulėkė nuo kelio ir apsivertė. Išlipo iš apvirtusio automobilio. Netrukus atvažiavo policijos pareigūnai ir nustatė neblaivumą.

Kaltė įrodyta

Be L. K. visiško prisipažinimo jo kaltė įrodyta ir bylos medžiaga. Iš Tauragės apskrities VPK Šilutės rajono PK Reagavimo skyriaus tyrėjo Š. J. tarnybinio pranešimo nustatyta, kad 2020 m. rugsėjo 24 d. automobilis „ZIL 4331“ nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Šios transporto priemonės vairuotojui L. K. alkoholio matuokliu pirmo patikrinimo metu nustatytas 2,64, o antro patikrinimo metu – 2,60 promilės neblaivumas.

Iš kelių eismo įvykio vietos apžiūros protokolo nustatyta įvykio vieta – kelias, kur rastas nuo kelio nuvažiavęs ir ant stogo apvirtęs automobilis „ZIL“. Ant asfalto buvo stabdymo žymės, kurios vedė nuo Vainuto miestelio pusės. Automobilio kabina smarkiai sulankstyta, visi stiklai, išskyrus keleivio pusės, išdaužyti.

VĮ „Regitra“ duomenų bazės informacijoje nurodyta, kad automobilio „ZIL 4331“, savininkas yra A. K. Iš VšĮ „Emprekis“ pateiktų duomenų apie vidutinę transporto priemonės kainą Lietuvoje matyti, kad 1990 m. gamybos automobilio „ZIL 4331“ vidutinė kaina su PVM yra 1 500 eurų.

Liudytoju šioje byloje tapęs A. K. parodė, kad jam priklauso sunkvežimis „ZIL 4331“. Juo leido naudotis sūnui L. K., tačiau tik tada, kai yra blaivus. Rugsėjo 25-ąją  sužinojo, jog sūnus neblaivus vairavo jo sunkvežimį ir padarė eismo įvykį, sudaužė automobilį. Dėl sunkvežimio sugadinimo sūnui pretenzijų neturėjo.

Bauda gerokai patuštins kišenę

L. K. padarė tyčinį nesunkų nusikaltimą. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai dėl to gailėjosi. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių byloje nenustatyta. Kaltinamasis praeityje teistas vieną kartą, baustas administracine tvarka. Jis dirba, darbovietėje charakterizuojamas teigiamai. Gyvenamosios vietos seniūnija taip pat teigiamai charakterizavo kaltinamąjį. 

Teismas nusprendė, kad Baudžiamojo kodekso 41 straipsnyje numatyta bausmės paskirtis bus pasiekta kaltinamajam už padarytą nusikalstamą veiką paskyrus įstatymo sankcijoje numatytą ir prokuroro siūlomą bausmę – baudą.

Teismas L. K. pripažino kaltu ir jam paskyrė 60 MGL (3 000 eurų) dydžio baudą. Nustatyta, kad bauda turi būti sumokėta per penkis mėnesius nuo šio baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Šis baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo.

Nuteistajam paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 3 metams uždrausta vairuoti visų rūšių kelių transporto priemones. L. K. vairuotojo pažymėjimas paliktas prie bylos.

Teismas taip pat nusprendė išieškoti iš L. K. konfiskuotino turto, krovininio  automobilio „ZIL 4331“ vertę atitinkančią pinigų sumą – 1 500 eurus.

Vidas Kalinauskis


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?