Profesorius D. Kaunas – Pagėgių garbės pilietis

2015-02-22, Saulius SODONIS
-5 Pagėgių Garbės knygoje pasirašė profesorius D. Kaunas.
-5 Pagėgių Garbės knygoje pasirašė profesorius D. Kaunas.

Pačios gražiausios ir iškilmingiausios datos – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – proga Pagėgių savivaldybėje apdovanojami kraštui bei jo žmonėms nusipelnę žmonės. Šiais metais Pagėgių garbės piliečio vardas suteiktas profesoriui Domui Kaunui. Medaliais „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“ apdovanoti ir penki šios savivaldybės gyventojai.

Pagrindinė metų šventė

Pagėgių vadovybė yra nusprendusi, kad pagrindinė metų šventė šioje savivaldybėje yra Vasario 16-toji, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Jos metu ne tik prisimenami pagrindiniai istoriniai įvykiai, bet ir peržvelgiami savivaldybės metų pasiekimai.

Tačiau prieš pradedant skelbti šių metų apdovanojimus, gausiai susirinkusioje Pagėgių kultūros centro salėje, buvo prisiminti istoriniai įvykiai. Juos ekrane priminė Vytautas Kernagis su savo daina. Į susirinkusiuosius sveikinimo žodžiais kreipėsi Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Šventinius žodžius tarė Pagėgių šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Vytautas Gedvainis, palyginęs šeimą su valstybe, kurią kiekvienam privalu mylėti ir gerbti, bei Pagėgių krašto garbės piliečiai vydūnietis Vacys Bagonavičius ir istorikė Silva Pocytė. 

D. Kaunas – Pagėgių garbės pilietis

Sprendimas profesorių D. Kauną apdovanoti Pagėgių garbės piliečio vardu buvo priimtas viename iš paskutiniųjų Savivaldybės tarybos posėdžių. Buvo atsižvelgta į jo nuopelnus šiam kraštui, indėlį į kultūrą bei įvairių įvykių sklaidą jame. Sprendime taip ir buvo įvardinta „Už nuolatinę kultūrinę ambasadorystę“. Šiam apdovanojimui pasiūlė Martyno Jankaus muziejaus kolektyvas. Tam siūlymui Tarybos nariai pritarė. Tad nuo šiol habilituotas mokslų daktaras, Knygotyros ir dokumentotyros instituto profesorius, Medijų tyrimų laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojas, Pagėgių krašto aktyviosios bendruomenės gerbiamas D. Kaunas už nuopelnus šiam kraštui, gavo titulą „Pagėgių garbės pilietis“.   

Ypatingi medaliai

Drauge su garbės piliečio apdovanojimu, šią iškilmingą dieną pagerbiami ir kiti kraštui nusipelnę žmonės. Šiemet, pritarus Pagėgių savivaldybės tarybai, penkiems asmenims įteikti medaliai „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“.

Šventinio minėjimo metu medalį „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“ gavo Rukų medicinos punkto bendruomenės slaugytoja Ona Laimutė Bernotienė. Ją pasiūlė Stoniškių kaimo bendruomenė už ilgametį, nuoširdų ir sąžiningą darbą Stoniškių seniūnijos žmonių labui. Medaliu apdovanota slaugytoja juokavo, kad nors ji daugumą šios bendruomenės narių yra „adatomis badžiusi“,  jaučiasi išties mylima ir gerbiama. O tai liudijo iš abiejų scenos pusių nusidriekusios sveikintojų eilės.

Medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“ buvo apdovanotas ir Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis. Jam skirtas apdovanojimas už pagalbą bendruomenei įgyvendinant įvairius projektus, gražias iniciatyvas bei ilgametį darbą Pagėgių krašto žmonių gerovei. Jį apdovanojimui pristatė Pagėgių miesto bendruomenė.

Pagėgių pradinės mokyklos teikimu Tarybai medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“ taip pat apdovanota buvusi ilgametė Pagėgių pradinės mokyklos direktorė Irena Šapalienė. Medalis pedagogei skirtas už gyvenimo veiklą ugdant Pagėgių krašto jaunimą ir telkiant bendruomenę.

Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ ir asociacijos „Penktas regionas“ teikimu už kaimo bendruomenės telkimą, istorijos bei kultūros tradicijų puoselėjimą, propagavimą ir Pagėgių krašto garsinimą medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“ apdovanota Kriokiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Reda Tamašauskienė.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus kolektyvo teikimu už gyvenimo veiklą medaliu „Už nuopelnus Pagėgių kraštui“, už Martyno Jankaus atminimo įprasminimą, už Pagėgių krašto garsinimą ir jo istorinės praeities puoselėjimą, propagavimą bei sklaidą apdovanota Birutė Žemgulienė. Jai sunegalavus garbingą apdovanojimą atsiėmė jos sūnus Aurelijus su žmona Laimute. 

 

 

 


Foto galerija

Bendra visų Vasario 16-ąją apdovanotų garbingų svečių nuotrauka.Sveikinimo kalbą sakė Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis.Gražus ir šiltas buvo Pagėgių bažnyčios klebono V. Gedvainio sveikinimo žodis.Pagėgių Garbės knygoje pasirašė profesorius D. Kaunas.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!