Pirmą kartą – vieši kandidatų į merus politiniai debatai

2015-02-21, Saulius SODONIS
 Kandidatai į Šilutės rajono savivaldybės merus galėjo pasijausti kaip scenos žvaigždės. O kuriam tai išties pavyko – matysis po tiesioginių rinkimų.
Kandidatai į Šilutės rajono savivaldybės merus galėjo pasijausti kaip scenos žvaigždės. O kuriam tai išties pavyko – matysis po tiesioginių rinkimų.

Vasario 13 dieną Šilutės kultūros ir pramogų centre vyko kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės merus debatai, kuriuose dalyvavo visi devyni kandidatai. Pirmiausia šie prisistatė patys, o po to atsakinėjo į vedėjo užduodamus klausimus. Kandidatai taip pat turėjo teisę replikuoti. Nepaisant kelių karštesnių pasisakymų debatai vyko rimtai ir oriai.     

Renginys

Šiuos viešus pretendentų į Šilutės rajono savivaldybės mero postą debatus surengė Šilutės rajono žiniasklaida, o jų vedėju tapo bei klausimus uždavinėjo internetinės svetainės www.silutesetazinios.lt redaktorius Orestas Lidžius. Pastarojoje svetainėje iš anksto buvo pranešta, kad klausimus žiūrovai šių debatų rengėjams galės pateikti raštu. Taigi ne vienas klausimas kandidatui į mero postą jau buvo pateiktas elektroniniu būdu. O to nepadariusiems leista debatų metu užrašyti norimus klausimus.

Vedėjas  O. Lidžius šiuos debatus suskirstė į tris dalis. Pirmoje dalyje kandidatai prisistatė ir supažindino su savo rinkimų nuostatomis. Antroje pretendentai atsakė į vedėjo asmeniškai kiekvienam paruoštą klausimą. Klausimams ruoštasi naudojantis rinkimų organizatorių išleista visų politinės kampanijos dalyvių rinkimų programa. Kiti kandidatai į merus galėjo replikuoti atsakančiajam arba papildyti pastarojo atsakymą. Tiesa, šioje dalyje neapsieita be kritikos vieni kitiems. Galima tik pastebėti, kad replikuodami atsakančiajam dažniausiai pabrėždavo savo nuopelnus. Trečioje dalyje renginio vedėjas skaitė žiūrovų atsiųstus klausimus. Dažnai tai buvo asmeniniai klausimai, skirti konkrečiam kandidatui į merus. Atsakantieji taip pat sulaukdavo kandidatų replikų.

Po dviejų valandų bendru sutarimu debatai buvo nutraukti. Per tą laiką išties atsiskleidė visų kandidatų savybės, požiūriai ir galimybės. Lieka tik išsirinkti.

Palaikymo komandos ir kandidatai 

Debatų metu buvo nesuprantama, kad apie 500 vietų salė nebuvo pilna, o didžiąją dalį susirinkusiųjų sudarė kandidatų palaikymo komandos, kurių agituoti nereikėjo. Kiekviena jų džiaugėsi netiksliais konkurentų atsakymais, neteisingai pasakytu sakiniu ar iš jaudulio netiksliai ištartu žodžiu. Tad tie rinkėjai, kurie atėjo susipažinti ir susidaryti nuomonę apie kandidatus, pateko į labai intriguojantį spektaklį, nenusileidžiantį Šilutėje apsilankantiems sostinės teatrams. Be to, visa tai buvo nemokama, o emocijų būta į valias. Iš šio „spektaklio“  išties buvo galima susidaryti nuomonę ir apsispręsti, už kurį kandidatą balsuoti.

O kandidatai į Šilutės rajono savivaldybės merus tikrai galėjo pasijusti kaip artistai, nes sėdėjo gražiuose, patogiuose krėsluose, buvo puikiai apšviesti ir labai gerai matėsi ne tik aprangos detalės, bet ir vieno kandidato nevalyti batai, kurie labai disonavo su jo pakiliomis kalbomis.

Scenoje galimi mūsų rajono vadovai patys pasirinko savo vietas. Pirmasis atsisėdo ir pasisakymus pradėjo buvęs meras Arvydas Jakas. Šalia vietą užėmė dabartinis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis. Už jo įsitaisė buvęs meras Šarūnas Laužikas, tuomet – taip pat buvęs meras Virgilijus Pozingis. Įkandin jo – dabartinis Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, toliau – Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, šalia jo – politikos naujokė Sandra Tamašauskienė. Greta kita kandidatė į merus, taip pat jau buvusi šiame poste, Daiva Žebelienė. Paskutinis eilėje buvo dar vienas politikos naujokas Aleksandras Romualdas Renčeliauskas.

Pirmieji debatai baigėsi. Tačiau labai tikėtina, kad nė vienam kandidatui į merus iš karto juo tapti nepavyks. Tad gali būti ne tik antras rinkimų turas, bet ir dviejų daugiausiai rinkėjų balsų gavusių kandidatų nauji debatai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!