Policija keičia taktiką vykdant asmenų judėjimo kontrolę tarp savivaldybių

2021-01-07, policija.lrv.lt

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės nuotoliniame susitikime su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla aptartas šių metų sausio mėnesio judėjimo ribojimų priemonių įgyvendinimo planas.

„Paskutiniai trys savaitgaliai vykdant asmenų judėjimo kontrolę buvo gera patirtis. Gyventojų mobilumas buvo gerokai sumažėjęs, tačiau šventinis laikotarpis baigėsi, todėl policija imasi naujos taktikos, atsižvelgdama į darbo savaitės ir savaitgalių specifiką“, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Sausio mėnesį daugiau pareigūnų pajėgų bus skiriama savaitgaliais, mažiau – darbo dienomis. Pasak Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, visoje šalyje bus mažiau organizuojama stacionarių kontrolės postų, tačiau judėjimo kontrolė bus aktyviau vykdoma mobiliuoju principu iš anksto neskelbiamose vietose ir neskelbiamu laiku.

Sausį bus mažiau masinių miestų uždarymų, tačiau daugiau netikėtų patikrinimų vykdoma savivaldybių miestų teritorijose. Pareigūnai atidžiai ir išsamiai nagrinės asmenų atvykimo priežastis ir aplinkybes – neturintiems pateisinamos priežasties bus taikoma administracinė atsakomybė. Taip pat pareigūnai tikrins transporto priemonių vairuotojų blaivumą, vertins kelių eismo taisyklių pažeidimus.

„Tuose šalies rajonuose, kurie ribojasi su miestų savivaldybėmis, keičiasi kontrolės postų išdėstymas, tad žmonės patirs kur kas mažiau nepatogumų. Kiekvienam rajono policijos komisariatui paliekama laisvė atsižvelgti į rajono specifiškumą ir taikyti kitokias kontrolės priemones“, – teigia policijos generalinis komisaras R. Požėla.

Atskira judėjimo kontrolės specifika bus taikoma Lietuvos pajūrio ruože ir kurortiniuose miestuose – čia veiks daugiau stacionarių postų, todėl žmonės raginami neplanuoti kelionių nesant būtinybės, nes gali tekti apsisukti ir grįžti atgal.

Šią savaitę kartu su policijos pareigūnais dirba Karo policija, o nuo artėjančio savaitgalio prisijungs ir kitų Vidaus reikalų ministerijos statutinių įstaigų – Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento – pareigūnai, Šaulių sąjungos nariai.

Per pirmąsias dvi šios savaitės dienas pareigūnai nepraleido beveik 800 transporto priemonių, pradėta 280 administracinių teisenų dėl karantino pažeidimų.


Straipsnio komentarai

Jedvyga2021-01-07
Ir as mėgstu gamta, bet neturiu draugo. Galėtumėm susieiti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Juozas2021-01-07
Turėtum nešnekėti už šunį, nes visų pirma neaišku kaip tau aišku ką tavo šuo mėgsta. Jugi šuo nemoka kalbėti. Kai šuo su tavimi tai jis "mėgsta" tai kas jam atrodo ką tu mėgsti. Ir čia tik tuo atveju jeigu tu ne dokumentinis, bet tikras šeimininkas. Tai yra jūsų abiejų bandos vedlys. Nu tokia cesarinio milano šunų psichologija: karčios pratybų šaknys, gaivinantis disciplinų žiedai ir tik po to saldūs meilumo vaisiai. Gal miškas tai mažiausia blogybė kurią tu jam esi pasiūlęs. Nu ir neaišku gal tu esi iš korėjos ir tu visiškai kitaip mėgsti šunis. Ten jeigu tikėti internetu tai skaitosi kaip kažkoks kulinarinis paveldas, panašiai kaip lietuvoje cepelinai. Ir čia keista nes toje korėjoje tuos paveldo madų skonius diktuoja tie patys atseit karinėse bazėse tupintys mūsiškiai kurie ir lietuvoje diktuoja madas. Kodėl niekas nešneka apie tai kad šiaurės korėjoje valgo šunis, nors tenais atseit badaujama. Va pietų korėjoje visko yra, aukso kalnai, bet lojalumas atseit reikalingas kulinarijai. Va šilutėje yra miško gatvė, daug žmonių vedžioja šunis ar bandei tenais pavedžioti? Netoliese yra ir stoties gatvė kur perėjus geležinkelį jau prasideda ir miškelis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2021-01-07
Gyvenu miesto centre. Mano šuniukas labai mėgsta palakstyti miške,deja viskas uždaryta. Tai kaip čia yra tarp savivaldybių,ar tarp gatvių negalimas judėjimas. Šuniukas registruota ir turi pasą mano adresu. Į Kintų ,Bedžionių,Pašyšių,Traksėdžių viskas uždaryta. Pasidalinkite,kur Jūs vežate savo šuniukus,gal yra kokia skylė? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2021-01-07
Gyvenu miesto centre. Mano šuniukas labai mėgsta palakstyti miške,deja viskas uždaryta. Tai kaip čia yra tarp savivaldybių,ar tarp gatvių negalimas judėjimas. Šuniukas registruota ir turi pasą mano adresu. Į Kintų ,Bedžionių,Pašyšių,Traksėdžių viskas uždaryta. Pasidalinkite,kur Jūs vežate savo šuniukus,gal yra kokia skylė? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-07
jeigu tikėti antrašte policija vykdo asmenų judėjimo kontrolė, bet neparašyta ar kartais policija yra nepaskubėjusi kažko "suprasti", jeigu užduotyje buvo kalbama apie juridinių asmenų judėjimo kontrolę. Nu turėjo gaudyti visokius ostapininkus, rakštisteinus, stabdyti organizuotą nusikalstamumą, vatnykus grobstančius VAT, kunigų naudos gaudytojus, tt tačiau daro viską atvirkščiai ir negalima atmesti kad išbujojęs ir visą šalį apraizgęs nusikalstamumas sugalvotas ir veikia pagal nusikalstamos veiklos imitavimo modelį. Tad jeigu anksčiau sakydavo kad nėra to blogo kas neįšeitų į gerą, tai dabar apribojus judėjimą blogis turėtų likti toje pačioje nejudėjimo vietoje išskyrus blogį kuris turi pateisinamas priežastis judėjimui. Nu panašiai kaip tie makaronai apie judėjimo priežasti kur išduodavo sugihara. Čia tas pats istorijos kartojimas kaip kad kolumbeikiai rašo istoriją karčių šaknų apie getus ir žydėjimo vienybėje svaiginantį aromatą, visada užmiršdami papasakoti apie saldžius vaisius. Matyt uždrausti tie vaisiai. Nu va šauliai. Tokia įdomi organizacija. Vilniuje įsikurusi vašingtono aikštėje. Šilutėje įsikurusi buvusio tarybinio komisariato patalpose, kuriame glaudžiasi tie patys baltų bilietų išdavikai. Nu it su visokiais "ihre papiere bitte" išdavikais yra ta pati daina. Tai dvigubos technologijos. Ypač kai yra įteisinta kažkokia veikla "už akių", kur jums nesimato tos šešėlinės veiklos net pro jūsų atmerktų akių vokelius. Tad su tais popierių tikrinimais policija bando sudaryti įspūdį kažką apie "technologijas", kurios pasilieka sau o jums aborigenams numeta makalatūros ir su tuo susietą milžinišką biurokratijos aparatą reikalingą tos biurokratijos tiksėjimui. Bet tai tik sapaliojimai, nes visiškai neaišku kas vyksta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?