Pasiruošę padėti kenčiantiems nuo priklausomybės

2021-01-10, Roneta Budiukina, socialinė darbuotoja
Siekiama padėti visiems, nesvarbu, ar tai būtų labai jaunas žmogus, kurio gyvenime atsirado liga, ar tai jau didelę patirtį turintis asmuo. Autorės nuotr.
Siekiama padėti visiems, nesvarbu, ar tai būtų labai jaunas žmogus, kurio gyvenime atsirado liga, ar tai jau didelę patirtį turintis asmuo. Autorės nuotr.
Šilutės rajone, Gurgždžių kaime, įsikūręs ilgalaikės reabilitacijos centras VšĮ „Taikos kelias“ - tai įstaiga žmonėms, kurie serga priklausomybės ligomis. Būtent, SERGA, norisi pabrėžti šį žodį, nes labai dažnai alkoholį ar narkotines medžiagas vartojantys žmonės yra priimami kaip silpnavaliai. Žmonės, kurie panorėję gali sustoti, tačiau toli gražu taip nėra.

Priklausomybė yra liga ir tik pripažinta gali pasiduoti gydymui. Šiais laikais egzistuoja daugybė veikiančių terapinių priemonių, t. y. 12 žingsnių programa, konsultavimas, anoniminių alkoholikų (AA) ar anoniminių narkomanų (NA) grupės, bet mūsų centras yra ilgalaikė terapija, trunkanti 1-1,5 metų, kurioje veikia visas kompleksas šių terapinių priemonių.

Žinoma, būtume labai laimingi, jeigu tik galėtume žmogų „prikelti“ blaiviam gyvenimui ir išlydėti pro reabilitacijos centro vartus jau po mėnesio. Tačiau atsakingai dirbdami savo darbą, mes puikiai suprantame, kad tai yra žymiai daugiau laiko trunkantis ir abipusių pastangų reikalaujantis procesas.

Asmuo, kuris kreipiasi į mūsų centrą pagalbos, yra kviečiamas tarsi į susitikimą su pačiu savimi. Pirmiausia jis susitinka su savo baimėmis ir skausmu, išmoksta atpažinti savo jausmus, susipažįsta su savo liga. Pagaliau, išmoksta prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, atgauna savivertę. Svarbiausia, išmoksta prisiimti atsakomybę už savo sveikimą.

Amžius, lytis ar socialinis statusas yra visiškai nesvarbus. Siekiame padėti visiems, nesvarbu, ar tai būtų labai jaunas žmogus, kurio gyvenime atsirado liga, ar tai jau didelę patirtį turintis asmuo. Svarbiausia yra žmogaus noras sveikti.

Mes suteikiame ilgalaikį apgyvendinimą. Šiandien turime 25 reabilitacinės bendruomenės narius, kurie  gyvena ir gydosi centre. Sveikimo programa yra suskirstyta į 4 etapus. Pirmuose etapuose susipažįstama su savo liga, o paskutinis etapas – integracija į visuomenę ir visavertė sveikimo programa. Pagal sveikimo programos efektyvumą mūsų centras užima 3 vietą Lietuvoje, remiantis statistiniais rezultatais. Mūsų bendradarbiavimas su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu (NTAKD) bei sukurta bendra programa suteikia mums viltį ir pasitikėjimą, kaip pagalbos būdą priklausomam žmogui. Jeigu Jūs arba Jūsų artimas žmogus kenčia nuo priklausomybės, mes esame pasiruošę Jums padėti.

Kolektyvas stengiasi kurti ir kalėdinę dvasią. Todėl būrys rajono vaikų sulaukė puikių dovanų.


Straipsnio komentarai

.. @ įdomu2021-01-11
matai čia viskas reliatyvu, nes pagal tokią logiką absoliučios laisvės nebūna. Arba kitaip sakant neapibrėžtos laisvės nebūna. Tu nesi laisvas kažką daryti jeigu tas tau daryti neleidžiama. O jeigu leidžiama tai laisvė gali skaitytis tuo atveju jeigu tu esi kaip mažas vaikas, kuriems yra labai mažai laisvės. Aš gyvenu daugiabutyje ir po langais stovi vaikų žaidimų aikštelė. Pamatytum kaip vaikai bėga į tą aikštelę, tarsi į išsigelbėjimą. Nes ten va yra kažkoks trupinėlis "laisvės", va tenais galioja žodis "galima". Tad tie vaikučiai jau išdresiruoti, kaip šunys, kurie laukia kantriai ir nevalgo maisto be komandos. Nu partijos tai ta kvailystė kur renkamasi mažesnė blogybė iš kelių. Tai yra visuomenė kaip tokia skaitosi kaip blogis ir va čia atsiranda keli proto bokštai, kurie nutaria kad jie ne tokie kaip visi ir dėl to turi atsiskirti. Žodis partija tai nuo angliško žodžio "party", "apart", "aparteid", etc.. Nu kad ir tarybų sąjungoje nors ir buvo viena komunistų partija tai jau vistiek veikė kaip kažkokia išrinktųjų kasta ir klasė. Ir nėra svarbu su daugpartine sistema jeigu viskas finansuojama iš biudžeto. Tai lygiai tas pats. Nu ir pats pagalvok vos išrenkami seimūnai pagal partijas ar kitaip jie seime iš karto pradeda vienytis į frakcijas, tai kitas žodis kuris sinonimas "partijai". Angliškai panašus žodis vartojamas skaldyti ir plėšyti žemės plutą "ieškant" skalūninių dujų. Ir net jeigu nebūtų finansuojamos partijos tai nebūtų svarbu, nes kalba eina apie kriptologiją, kur klipatoms kabinami makaronai - arba kitaip tariant klipatologiją. Tad su tomis kančiomis yra raudona vėliava kur brendama į tą pačią upę kur kolumbeikiai pasakoja makaronus apie ameriką, ugninį vandenį, galingai plunksnuotus indėnus, taikos pypkes, tt.. Matai indėnai aukso nevertindavo. Jie būdavo kažkokie baltarankiai. Auksas mėtydavosi po kojomis tingėdavo pasiimti. Jeigu indėnas knisasi kur nors tai turbūt kriuksėdamas kasa karo kirvį. Matai jie atsikratę priklausomybių, bet pas juos yra nauja priklausomybė tai bendruomenei, kur jie susigalvoję tarsi "dead mans switch" reketas. Jeigu jie nebūtų kartu va jie visi pradėtų gerti, uliavoti, būti didesnė blogybė negu kad jie yra dabar, tt.. Nu lietuvos "iškovota" nepriklausomybė ir buvo kažkokia galingai plunksnuotų valančionų invazija su šukiu "ne priklausomybėms". Ir va yra problema. Pas tuos valančionus yra priklausomybė kovojimui su priklausomybės. Jiems visur vaidenasi priklausomybės. Kažkoks OCD psichiatrinis simptomas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
įdomu2021-01-10
ar priklausymas kokiai nors partijai yra priklausomybė? Komentaras patinka Komentaras nepatinka