Valdžia nenori numarinti žiedinės sankryžos projekto

2021-01-08, Sergėjus Gvildys
Pagrindinę Šilutės senamiesčio gatvių sankirtą be alternatyvų norima paversti žiedu. S. Gvildžio nuotr.
Pagrindinę Šilutės senamiesčio gatvių sankirtą be alternatyvų norima paversti žiedu. S. Gvildžio nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės administracija neatsisako planų įrengti dar vieną žiedinę sankryžą Šilutės miesto gatvėse. Pakartotinu bandymu šiuolaikinė ir moderni sankryža projektuojama miesto istorinėje senamiesčio dalyje: Lietuvininkų, Tilžės ir M. Jankaus gatvių susikirtimo vietoje. Apie tai skelbiama Šilutės rajono savivaldybės oficialiame internetiniame puslapyje.

Ankstesni pasiūlymai netiko

Idėja įrengti žiedinę sankryžą Šilutės miesto istorinėje širdyje rajono valdžios „išrinktiesiems“ jau senokai nesuteikia ramios gyvenimo būsenos. Apie tai byloja jau trečią kartą rengiama šitos sankryžos rekonstrukcijos projekto viešinimo procedūra.

Prieš tai surengtame viešame susirinkime, kuris įvyko birželio 12 dieną seniūnijos posėdžių salėje, buvo nepritarta projektui. Projektuotojo UAB „Patvanka“ atstovas Kęstutis Amolevičius susirinkimo pabaigoje rajono žiniasklaidai teigė: „Pateiksime tvirtinimui, kad visuomenė nepritarė projektui“.

Kas meluoja?

Tačiau su 46-ajame „Šilokarčemos“ numeryje pateikta informacija apie nepritarimą šiam projektui nesutiko administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Tradicinės spaudos konferencijos metu administracijos direktorius neslėpė pasipiktinimo ir apkaltino, kad laikraštyje pateikiama neteisinga informacija.

„Žiedo buvo diskusija susirinkusi, jūs pasakėt, kad visi žmonės nepritarė žiedui. Ne taip buvo, nepritarė tik keturi žmonės, likusieji žmonės pritarė tam žiedui, tiek administracija pritarė, tiek gyventojai pritarė tam žiedui. Jūs teisingai parašykit“, – teigė V. Pozingis. Dėl tokio Šilutės „valstiečių“ lyderio dėmesio aprašytam epizodui iš miesto valdžios bendravimo su visuomene renginio galime tik paspėlioti. Tačiau gandai sklando apie valdžios ir vietos verslininkų pinigines sąsajas. O kas čia sako netiesą, skaitytojas nuspręs pats.

Pokyčiai reikalingi

Negalime neprisiminti keleto tuomečio viešo svarstymo metu išryškėjusių aspektų. Pirmiausia tai, kad pasisakiusieji gyventojai argumentuotai paneigė pateiktą saugaus eismo įvertinimą, pavadindami „visišku blefu“. Svarbiausiu viešo susirinkimo aspektu, kuriame dalyvavo 11 gyventojų ir 2 vietinės žiniasklaidos atstovai, galėtume įvardinti esminę susirinkusiųjų išreikštą nuomonę.

Tai, kad eismo sureguliavimo pokyčiai sankryžoje yra reikalingi, tačiau pirmiausia reikia atsižvelgti į paveldo autentiškumą ir buvo siūloma projektuoti atsižvelgiant į istorinį ir kultūrinį paveldą. Taigi, išryškėjusi esminė visuomenės nuomonė dėl žiedinės sankryžos judrioje Lietuvininkų, Tilžės ir M. Jankaus gatvių susikirtimo vietoje, pasireiškė abejonėmis dėl žiedinės sankryžos būtinumo.

Neatsižvelgiama į alternatyvas

Tačiau projektuotojo atstovai tuomet pažymėjo: „Projektuotojai nesprendžia, ar reikalinga žiedinė sankryža, ar nereikalinga. Projektuotojui nustatyta užduotis suprojektuoti žiedinę sankryžą“. Tuomet „Šilokarčemos“ puslapiuose ir buvo adresuotas Šilutės rajono savivaldybės administracijai siūlymas tartis su visuomene dėl svarbių pokyčių Šilutės mieste.

Tačiau panašu, kad tokioms diskusijoms pamario krašto valdininkija yra nepasiruošusi, apsimesdama kurčia ir akla. Juk be to Šilutės rajono savivaldybės administracijai buvo pateikti alternatyvūs eismo reguliavimo pasiūlymai, tačiau jie buvo atmesti.

Teks keisti įpročius

Be to, siūlomame projektiniame sprendime nenumatyti išvažiavimai iš Lietuvininkų g. 74-ojo ir Tilžės g. 2-ojo namų kiemų į pagrindinę Šilutės miesto transporto arteriją. Taigi, tikriausiai nuspręsta, kad gyventojai turės keisti savo įpročius, transporto judėjimą nukreipiant Pelkių gatve. Kiek tai priimtina čia gyvenantiems ir kiek atsižvelgta į jų patogumus, galime pamatyti pačioje Pelkių gatvėje.

Ir čia akivaizdu, kad netipinėje senamiesčio vietoje norima įrengti tipinį statinį, atitinkantį tokio tipo sankryžų reikalavimus. Tačiau nesivarginama išspręsti kai kuriuos netipinius gyvensenos sprendinius nedarkant šimtmečius nusistovėjusio kraštovaizdžio.

Naujas pristatymas - netrukus

Ir štai paskelbta, kad 2021 metų sausio 14 dieną, 17.00 val., vyks „viešas susirinkimas (adresas, laikas): dėl COVID-19 plitimo grėsmės projektas bus viešinamas rengiant tiesioginę vaizdo transliaciją internetu per šią nuorodą: https://www.twitch.tv/archimedija/“. Susipažinimui pateikiami projektiniai pasiūlymų aiškinamasis raštas ir grafinė dalis.

Pažvelgus į koreguotą pristatomą projektinį pasiūlymą, esminis skirtumas nuo ankstesnio - įkomponuota akmens grindinio danga. Čia greičiausia nuspręsta sudėti tuos akmenis, kurie buvo iškasti M. Jankaus gatvės rekonstrukcijos metu.

Tai ir visi pokyčiai, kuriuos pavyko surasti pateiktuose dokumentuose. Ir kodėl taip Šilutės rajono savivaldybės administracija, vadovaujama V. Pozingio, stengiasi į Šilutės senamiestį įsprausti šiuolaikinę tipinę žiedinę sankryžą, neatsižvelgiant į išsakytą miestiečių nuomonę? Gal reikėtų įsiklausyti ir į sklindančius gandus?


Straipsnio komentarai

...dalgiu2021-01-11
nuo Tos Lietuvos Ž2 ėjimu na nu dėtimi padalytos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis2021-01-11
gaila tos Šilutės, tų žiedų išdarkytos... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
5 žiedai2021-01-10
Šilutėj reikia pasatatyti 5 žiedus ir suka galva kur čia pastačius. Jei Pozingis nesugalvoja, galiu jam padėti. Statykite Žalgirio, Stadiono ir Tulpių gatvių sankirtoje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ :)2021-01-10
tu šneki tarsi būtum iš kolumbeikių šaikos kurie visus stebina savo istoriniais lobiais iškastais neaišku iš kokio uždrausto vaisiaus. Tik jeigu tie kolumbeikiai stengiasi kad lietuva atrodytų kaip didvyrių žemė, tai pagal tavo versiją čia kažkokia apsididvyrinusių aborigenų žemė. Nu ir nėra tavo versija nėra nelogiška. Paimk paprastą pavyzdį - šilutės kalėjimas. Didžiausias šilutės pastatas pastatytas 1848 metais. Jeigu šilutėje 1818 metais gyveno 114 gyventojų ir 1871 metais gyveno 549 žmonės tai 1848 metais turbūt gyveno koks 300. Nu ir tą kalėjimą turbūt sugalvojo statyti kažkada žymiai anksčiau. Jugi irgi turbūt buvo architektai, viešieji pirkimai, reikėjo susivežti medžiagas, specialistus, tt. Jugi tais laikais nebuvo AutoCAD, turbūt net vatmano lapų nebuvo. Nu ir įsivaizduoji kas čia per nusikaltėlių kraštas kad verkiant buvo reikalingas toks didelis kalėjimas suvaldyti ir stabdyti nusikalstamumą. Kitas variantas kad šilutė tai kaip australija. Čia buvo brexitinė koloniją į kurią buvo tiekiami nusikaltėliai. Nu bet vis tiek man rodos kad tas pastatas visiškai ne kalėjimas. Nes reik galvoti kad va gal rimtai labai buvo problema su gamtiniais reikalais. Va tie niekadėjai lietuvininkai dergdavo kur papuola. Gal XIX amžiuje buvo čia šilta kaip kokioje indijoje? Tai žandaras pamato kad lietuvininkas eina pasmirdęs pagauna uždaro perauklėjimui į kalėjimą, kad kai tupės ant tupyklos galėtų pamastyti apie dėmėtą skolą visuomenei. Kaip galvoji tie uždaryti kaliniai darydavo savo reikalus tame kalėjime? Jugi turbūt nebuvo kanalizacijos? Kaip galvoji ar buvo tualetinis popierius? Nu ir čia tik žiedeliai kurių neina pervažiuoti nesvarbu kiek kolumbeikių susimokys - esate nesusimokėję. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
:)2021-01-10
išmokė Europa nešikt lauko būdelėse, išmokys ir per žiedą pervažiuoti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Suvytas2021-01-09
matom resumesumariumbudr€X:-an lyzingu sumauto musomelo katiluose žiesto žiedo suvytas la valetu maltos kryžius gaunas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vytas2021-01-09
Žiedinės sankryžos įrengimo būdai: 1. prabangi su visais bortais ir t.t. kaip Cintjoniškių gatvėje, 2. išpiešiant ant asfalto dažais žiedą, 2. pažymint žiedą plastikiniais kuolais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02021-01-09
Žiedas ten mažiausiai reikalingas. Ypač kaip ten tos nesąmonės cintjoniškių gatvėje. Ten apgailėtini, nepatogūs, vaizdą darkantys infrastruktūros košmarai. Baisu žiūrėti kaip darko kelius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Bėdų turgus2021-01-08
jeigu bėdos po vieną nevaikšto, tai nėra turgus kur tu gali skintis bėdas kaip žiedelius į puokštę. taip ir putinas nesiskaito kaip puta. Tai labiau kažkoks nulinis atvirkščiai skaičiuojamas rasputinas. Nu rasputinas buvo putinas numeris vienas, nes "ras-" priešdėlis žodyje tai tas pats kas "raz-". Šitas rasputinas jau be skaičiaus. Na ir yra problema nėra nei kraujo nei pieno putos. Viskas pavogta. Kas iš tų sankryžų, tarsi jeigu žiedinė sankryža tai nesiskaito kaip kryžius, kur sukryžiuojami keliai. Nu jeigu jie taip atbulomis stipriai ropoja, gal galvoja susiražinti ir arklius ir karietas kaip transporto priemones? Bus turgaus aikštėje turgus kur po turgaus mėtysis arklių pribėdavotos bėdos. Jugi ta zakristijonaitė kiek čia tų arklių fermų yra šefuoja. Iš kur jinai yra atsibasčiusi? Pamenu ėjau jankaus gatve ir jinai kaip tik lipo iš mašinos, ten prie to pastato, kur kažkokia c​ž​v gestapininkų žemės konsultavimo nesamonė yra. Turbūt dar kukulio net nebuvo. Tai jai taip norėjosi prieiti ir "duoti garo", bet susivaldė. Man kažkaip atsiduoda tuo kažkokiu uolumu kaip ir mano gestapinė "motina". Abi tokios mažikės. Abi be dokumentų. Viską išsialcheminę per fiktyvius ryšius. Nu kaip žmogus voras susipynę tinklus. Nu žinot tas jų "inteligentiškumas" tai kaip vaikai žaidžia namus. Va maitina lėles su tuščiu šaukštu. Dar geriau nei jėzaus stebuklai. Gali pamaitinti nelimituotą kiekį žmonių ir nereikia iš viso nei vieno duonos kepalo. Niekam jie atseit nieko blogo nedaro. Nu tarsi išduoti vaikams neužtaisyti ginklai. Bet jie susigalvoja kaip tuos ginklus naudoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Inžinierius2021-01-08
Juokaujama "Dvejetukininkas pats stipriausias mokinys klasėje,nes visą klasę tempia žemyn" Suprask V.Pozingis dar "stipresnis" už tą.O kur tas mokytojas kuris tiesiog statytų į kampą.Tai jis tas niekadėjas kuris tiesiog žiedina Šilutę kur tik gali ir net naikina sąnkryžas.Tarybos nariai,jei patys neįgalūs,kvieskit į pagalbą Z.Balčytį ir darykit tvarką. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Bėdų turgus2021-01-08
kažkam sankryžos, kažkam medžiai, savas būstas ar valdžia, miesto infrastruktūra ir panašiai. Atrodo nebėra gyvenimo. Senoliai sakydavo - iš nuobodumo šunys kiausius laižo... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jurgis 2021-01-08
Tai tiesiog nusikaltimas žiedinti net pačias pralaidžiausias,saugiausias,trišakes sąnkržas.Tikrai naujoji vyriausybė turëtų objektyviai įvertinti jau subjaurotas net 3 (tris) Cintjoniškio g-vės sąnkryžas ir panaikintą su Sodų g -ve.Tokio įžūlumo dar nebuvo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vargšėėėėėėėėėėėėėėė2021-01-08
PAREMKIT VARGŠEEEEEEEEEE L E T U K I E N E NEIŠGYVENĄ JUK JI KITAIP SU SAVA UAB GRUPE TOKIA VARGINGIAUSIA METAMS JAI REIKIA 100 EU MĖN 50 EU JUK VISKAS BRANGSTA O NARIŲ TAI DAUGĖJA IR PRAŠYTOJŲ AUKOT DAUGĖJA JAI UŽDIRBT IR REIKT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vargšėėėėėėėėėėėėėėė2021-01-08
PAREMKIT VARGŠEEEEEEEEEE L E T U K I E N E NEIŠGYVENĄ JUK JI KITAIP SU SAVA UAB GRUPE TOKIA VARGINGIAUSIA METAMS JAI REIKIA 100 EU MĖN 50 EU JUK VISKAS BRANGSTA O NARIŲ TAI DAUGĖJA IR PRAŠYTOJŲ AUKOT DAUGĖJA JAI UŽDIRBT IR REIKT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vargšėėėėėėėėėėėėėėė2021-01-08
PAREMKIT VARGŠEEEEEEEEEE L E T U K I E N E NEIŠGYVENĄ JUK JI KITAIP SU SAVA UAB GRUPE TOKIA VARGINGIAUSIA METAMS JAI REIKIA 100 EU MĖN 50 EU JUK VISKAS BRANGSTA O NARIŲ TAI DAUGĖJA IR PRAŠYTOJŲ AUKOT DAUGĖJA JAI UŽDIRBT IR REIKT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vargšėėėėėėėėėėėėėėė2021-01-08
PAREMKIT VARGŠEEEEEEEEEE L E T U K I E N E NEIŠGYVENĄ JUK JI KITAIP SU SAVA UAB GRUPE TOKIA VARGINGIAUSIA METAMS JAI REIKIA 100 EU MĖN 50 EU JUK VISKAS BRANGSTA O NARIŲ TAI DAUGĖJA IR PRAŠYTOJŲ AUKOT DAUGĖJA JAI UŽDIRBT IR REIKT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ taip ir norisi2021-01-08
nenusišnekėk. jeigu visi geri ketinimai būtų iškloti neaišku kokių kolumbeikių neaišku kur iškapstytais vaizdais ir tų vaizdų tūkstančiu ir vieno žodžio interpretacijomis tai net ir tų senų pastatų nebūtų pastatę. Pagal tavo logiką tie seni pastatai centrinėje šilutės gatvėje turbūt buvo atstatyti remiantis dar senesniais atvirukais atrastais kažkokių prieš tai gyvenusių kolumbeikių. Kad va vietiniams aborigenams nieko negalima daryti nes čia ne jūsų žemė. Čia yra kažkokiems mūsiškiams pažadėta žemė, kurie semiasi stiprybę iš suklastojamos ir gražinamos ir doktorinamos praeities. Tame ir esmė kad šilutė tai nėra heydekrug, tuo labiau šilutė nėra iš viso išgalvota šillokarčema. Čia gal kalba eina apie VRM programų lenktyninkus, mezgančius drąsos kelius - nes va lenkiškoje wikipedijoje atseit šilutė vadinasi Szyłokarczma. Matot naudoja tą raidelę kurios atseit nėra lietuviškoje abėcėlėje, bet inteligentams tai per daug netrukdė kai kabino makaronus apie tas tris raideles. Tas visas "lenkų" kampas yra čikagos alėja. Tenais ilinojuje ir žydi žespospolita. Niekada europoje nėra buvę jokių abiejų tautų respublikų. Aš pamenu mano šlykštynė "motina" nors ir labai mažai šnekėdavo apie savo vaikystę, bet jai būdavo svarbu vis minėti kažkokias nuotrupas iš kurių atseit nuostabą keliantys protai ir turi susikurti vaizdą. Nu jeigu žiba žvaigždės danguje tai dangus ir yra žvaigždėtas. pvz viena iš tų detalių kad jinai kažkaip kilminga kad jos giminė susieta su kunigais, nors tiesiogiai nieko pačiupinėjamo niekada nebuvo bent jau tarybiniais laikais. Dabar aplinkui vien aikštingi kunigų ir kunigaikščių naudos gaudytojai. Senais laikais pas tą jos "motiną" troboje mėtydavosi ir albumai senoviai pilni tų senovinių atvirukų kuriuose kažką tarp savęs ir susirašinėdavo kažkokie kunigai. Ir gali būti kad va tie visi atvirukai ir yra sutekėję pas stankevičių, nors jie aiškina kad "pasimetė". Ir koks skirtumas tie atvirukai, nes ten vistiek viskas suklastota. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
taip ir norisi2021-01-08
pasiųsti šituos valdovų žiedų rengėjus. Pažiūrėkit į S. Stankevičiaus apie Šilutę knygą, kurioje atvirukuose įamžinta senoji Prūsiška Šilutė. Ta centrinė gatvė, būtent ši planuojamo žiedo gatvių sankryža ir yra Šilutės ( Heydekrug ) vienas iš akcentų, tai istorinio paveldo teritorija ir bet kokiam projektui reikalingas KVAD leidimas. Įrengti žiedinę sankryža būtų nusikaltimas. Ar ne taip E. Vidrinskai, stabdyk šitą nesąmonę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ walodia2021-01-08
tu tarsi klausi, bet nenaudoji klaustuko. nu kaip tas koronos testas, kur būna "teigiamas" arba "neigiamas". Jeigu aš teigiu kažką dabar tai mano teiginys yra teigiamas čia ir dabar. Taip ir su tuo korona testu. Jie sako nieko nesakydami. Jūs tą šūdą patys susimaišote su kažkokiomis jau pabertomis sėklomis, kur tai išdygsta, išbujoja, sužydi, tt. Žodžiui "teigiamas" sinonimas būtų ir "sakomas", "pranešamas", "skelbiamas", tt.. Nu ir jeigu perfrazuoti daktarų grupuotės makaronybes: korona testo rezultatas ne teigiamas, bet pranešamas. Jūs tada turėtumėte klausti kas teigiama tame teiginyje. Nu ir čia įdomu iš karto ar čia tik elementarios patyčios, kur tyčiojamasi iš durnių ar kažkokios aklųjų karalystės sistemos, kurios kažkiek darosi apčiuopiamos akliesiems. Nu kitas panašus variantas kur teisme sako "stot teismas eina". Ir čia kaip su tuo paukščiuku kur turėtų išskristi iš objektyvo. Eina ne teismas bet teisėja(s). Tarsi kai teismas nustoja eiti kai jūs atsisėdate. Aišku šiais laikais kai šilutėje nebeliko teismo, turbūt sakoma "stot rūmai eina", gal "stot rūmunai eina". Gal jūsų prašo ne atsistoti, bet nustoti kažką daryti teismo metu, nes tada tai nesiskaito kaip teismas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
walodia2021-01-08
Koki čia šūda mali Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-08
visų pirma nesmagu tie visokie asmenybės kulto įspūdžio sudarymai, prasivardžiavimai ant tų žmonių kad pozingis tai valdžia, kad jis valstietis, tt.. Nu koks iš jo valstietis? Mačiau vieną sykį parduotuvėje tai gražiai apsirengęs su blizgančiais batais, liemenuoti drabužiai, skirti puošti žmogaus liemenis, tt. Nu nebent jeigu galvoti kad žodis "valstietis" nuo žodžio valsčius kur lenkijoje būna arba nuo žodžio valstija kur amerikoje būna. Nu kad valstiečių partija tai viena iš vidaus reikalų ministerijos vykdomų programų "bangelių". Ir čia nėra svarbu net ir pats terbakrauskis nei jo gražulio kelnės. Nes jie nors ir nepėsti, bet dunda ir rieda kažkokiais "bėgiais", kur jiems vistiek atrodo tiek kiek jie apie jus aborigenus supranta. Kalba eina apie socialinį kapitalą, kurį jie švaisto tam kad kurti kažkokį tai įspūdį apie save. Tad čia svarbus "atbulinės" logikos momentai, kur gali būti kad ir šitame straipsnyje jeigu gvildentojas muša vadinasi myli. Nu nesmagu yra prioritetai. Kad va nors aš neturiu kur gyventi šitame pragare jau beveik 50 metų valdžiai ir gvildentojui tai nė motais. Jiems svarbiau kad jų drąsūs keliai sužydėtų žiedinėmis sankryžomis. Tarsi tai kažką keičia ir nesiskaitys kaip pinigų iššvaistymas. Nu kas iš tos sankryžos jeigu nėra kur eiti? Kam tie tiltai į niekur? Kodėl tas Sergėjus nori projektus marinti? Aš tokio sergėjaus nepamenu kad būtų buvęs šilutėje tarybiniais laikais. Nepamenu nei vieno sergėjaus. Va buvo igoris, bet aš su juo irgi nebuvau pažįstamas. Žinojau tik vardą nes jis kitaip atrodydavo ir labai išsiskirdavo iš žmonių. Atseit uždraustos meilės vaisius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?