Nebeliko eilių laukiant dantų protezavimo

2021-01-09
Gerokai padidintas finansavimas sudarė galimybę sutrumpinti dantų protezavimo laukimo eilę. Asociatyvi nuotr.
Gerokai padidintas finansavimas sudarė galimybę sutrumpinti dantų protezavimo laukimo eilę. Asociatyvi nuotr.
Valstybinė ligonių kasa (VLK) skelbia, kad nebeliko eilių pacientams laukiant dantų protezavimo.

Pasak VLK vadovės Tatjanos Golubajevos, šiemet iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto dantų protezavimui skirta 39,2 mln. eurų – 6 mln. eurų daugiau nei pernai.

„Gerokai padidintas finansavimas sudarė galimybę sutrumpinti dantų protezavimo laukimo eilę, o galiausiai ir ją panaikinti. Tai iš tiesų savotiškai istorinė akimirka“, – pranešime teigia ligonių kasos vadovė.

VLK teigimu, nuo sausio dantų protezavimo paslaugą „bus galima gauti praktiškai iš karto“. Taip pat tvirtinama, kad trumpės ir biurokratinės procedūros, t. y. pacientams nuo šiol nebereikės pildyti daugybės dokumentų – prašymo įtraukti į laukiančiųjų sąrašą, sulaukti teritorinių ligonių kasų patvirtinimo apie įtraukimą ir pan. Gydymo įstaigai suvedus paciento duomenis, jie toliau bus tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu. Nelikus eilių, atsisakoma ir galimybės dantis protezuoti savo lėšomis, vėliau už tai gaunant iš ligonių kasų kompensaciją. Dantų protezavimo paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

Teisę gauti šias paslaugas turi pensininkai, turintieji tam tikrą nedarbingumą, nepilnamečiai bei ligoniai, kuriems taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. Kompensacijos, priklausomai nuo paciento amžiaus, gydymo sudėtingumo, siekia maždaug 26–1 550 eurų.

 


Straipsnio komentarai

..2021-01-11
Jeigu neliko eilių tai nebūtinai nereiškia kad nežydi stalininės logiką apie tai kad nėra žmonių nėra ir problemos. Aišku nereiškia kad tie žmonės buvo. Nu jūs gi atėjote į šitą pasaulį be dantų, kaip koks viščiukas, jums kažkas į tą jūsų kriuksintį gardą pabėrė tų perliukų vėliau, vadinasi jums dantys ir nepriklauso. Tai nėra jūsų dantys. Tai kažkoks kažkieno derlius, kur bedančius viščiukus skaičiuoja tik rudenį. Ir tas ruduo kiekvienam viščiukui ateina individualiai. Kitas reikalas kad lietuvoje yra įstatytas odontologų rūmų įstatymas, odontologų rūmai, kurių savivalda tai kažkoks "stebuklas" jeigu pradėti kažkaip sisteminti ir analizuoti odontologijos klinikų personalą ir jų veiklą. Protu nesuvokiama. Nes tada į bet kurią eilę odontologos srityje reikalinga žiūrėti per atitinkamą karinę prizmę kur žemiausias rangas ir būna "eiliniai", kurių atžvilgiu būna visokios baisios diedovščinos. Ir čia labai viskas apgaulinga, bet kas akis akivaizdžiai bado tai etiketės, kuriomis save vadina tie lobių ieškotojai. Nu čia analogiška veikla kaip kad su naftos ieškojimais kur jie grežia žemės plutą ir iš tas puvenas paverčia į auksą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Sustok akimirka 2021-01-09
stebuklas - bedanciams klapatoms vilties paguoda. Gauti 6 milijonai. Eilių nebus, sarašai bus, bet visi sulauks ! Pažadėjo - patiešijo, netesės - negriešys.
Ilgai laukę, dar palauksit...( dantų arba kito stebuklo ).
Komentaras patinka Komentaras nepatinka