Šilutės autobusai be stabdžių. Keleiviai, saugokitės patys!

2015-02-20, Karolina KIRTIKLYTĖ
UAB „Šilutės autobusų parkas
UAB „Šilutės autobusų parkas" autobusui bevažiuojant dingo stabdžiai ir jis rėžėsi į priešpriešais atvažiuojanti krovininį automobilį.

Vasario 18-ąją priešpiet netikėtai ant Šilutės geltonojo tilto susidūrė įmonės UAB „Šilutės autobusų parkas“ autobusas ir vandenį tiekiančios UAB „Gelsva“  įmonės krovininis automobilis. Avarijos priežastis – netikėtai dingę autobuso stabdžiai. Dėka laimingo atsitiktinumo aukų pavyko išvengti, bet kyla klausimas – kiek dar reikės tokių įvykių, kol Šilutės autobusų parko direktorius pagaliau supras, jog nauji autobusai Šilutei – būtini?

Įprastą miesto kasdienybę sumaišė ant Šilutės geltonojo tilto nutikęs įvykis. Nuvykus į įvykio vietą „pasitiko“ nemalonus vaizdelis – šonais susiglaudę ant tilto stovėjo krovininė mašina ir UAB „Šilutės autobusų parkas“ maršrutinis autobusas. Jame be vairuotojo dar buvo ir keleivių. Šie buvo sumišę, bet sveiki. Vairuotojas vis kyščiojo galvą pro sulamdytas autobuso duris kaži ko tai ieškodamas. Krovininio automobilio vairuotojas drebančiomis rankomis ir balsu kalbėjo telefonu su savo vadovais. Baigęs pokalbį trumpai papasakojo apie susidariusią situaciją. Vairuotojui  akivaizdus lengvas šokas, jis vis kartojo: „Aš išsigandau. Vos sustojęs puoliau skambinti pagalbos numeriu 112, tad pagalba jau neužilgo turėtų atvykti“. Blaškymasis, išsigandusios akys ir stresas dėl sugadinto darbo dienos grafiko – štai kokia vairuotojo darbo dienos pradžia. Visiškai kitaip elgėsi autobuso vairuotojas – priėjus prie autobuso ir paklausus, ar nėra sužeistų ir ar nereikia iškviesti medikų, jis atsakė: „Tai jau iškvietė“. Bestypsant įvykio vietoje praslinko 5 minutės. Pirmieji atvyko 2 ugniagesių ekipažai, po to – pareigūnai. Buvo užtvertas privažiavimas prie tilto iš Lietuvininkų gatvės. Praeiviai juokavo, kad Šilutės autobusai tuoj atrodys kaip iš animacinio filmuko „Flinstounai“ – bus galima bėgti savomis kojomis. Iš autobuso išlaisvinti keleiviai vienas po kito kartojo, kad skųsis dėl tokių autobusų.

Bandžius pašnekinti UAB „Šilutės autobusų parkas“ atstovus komentarų nesulaukėme. Vairuotojas, išlaisvintas iš autobuso, neramiai blaškėsi aplink autobusą, o pašalinus avarijos padarinius ir atlaisvinus pravažiavimą per tiltą, čiupo dokumentus, buvusius autobuse, ir išvyko kartu su pareigūnais. Komentuoti situaciją jis atsisakė, tik vis kartojo: „Aš važiavau ir pajutau, jog dingo stabdžiai. Mėginau išvengti tragedijos“.

Praeiviai, rinkęsi ant tilto, vis kartojo: „Taip jau seniai turėjo įvykti. Merui reikėtų pamatyti tokį vaizdą ir gerai „papurtyti“ parko direktorių. Bet ir tai nepadėtų – direktoriui nusispjaut. Nei jam rūpi kaip tie autobusai atrodo, nei kaip jie važinėja. Kiek yra skųstasi, kiek šnekėta – tuščiai“. Kiti gi vairuotojui statant autobusą atokiau šaukdami juokavo: „Stumk į griovį, vis tiek iš tokio autobuso jokios naudos“.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?