Policijos pareigūnai primena taisykles ir ragina būti atsargiems ant užšalusių vandens telkinių

2021-01-13, Tauragės AVPK inforamcija

Užšalus vandens telkiniams ant ledo galime išvysti slidinėjančius žmones, žvejus ar smalsuolius, norinčius išbandyti ledo tvirtumą, tačiau niekada negali žinoti kada nekalta pramoga gali baigtis tragedija.

Pareigūnai siekdami, kad tokių nelaimių būtų išvengta, pateikia keletą taisyklių, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybę.

Pirmiausia reikia žinoti, kad ledas laikomas tvirtu ir išlaikančiu žmogų, jeigu jo storis yra daugiau nei 7 cm. Tačiau, kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur matosi įšalusios medžių šakos, krūmai, nendrės ir ten, kur įteka upeliai ar šaltiniai, neseniai buvo iškirstos eketės.

Primename, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, poledinės žūklės mėgėjams privaloma su savimi turėti virvę su svareliais, gelbėjimosi liemenę ir specialius smaigus, kurie padėtų išlipti ant ledo įlūžus.

Ant užšalusių vandens telkinių draudžiama važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis. Šių taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą.

Jei įlūžimo į ledą išvengti nepavyko, svarbiausia nepasiduoti panikai. Išlikite ramūs ir stenkitės nepavargti. Įlūžusiam asmeniui patariama ropštis į tą pusę, iš kurios buvo ateita. Bandykite „užplaukti ant ledo“ laikydamiesi ant vandens paviršiaus, irdamiesi kojomis ir artėdami prie tvirtesnio ledo. Krūtine reikia šliaužti kuo toliau, nebandyti iš karto stotis – tai daryti galima tik pasiekus krantą. Jei įlūžote ne patys, o pastebėjote įlūžusį asmenį – nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Laukdami atvykstančios pagalbos, itin atsargiai prisiartinkite prie eketės krašto ir įlūžusiam asmeniui ištieskite pagalį, lentą, virvę ar kitą daiktą, į kurį įlūžęs asmuo galėtų įsikibti.

Neleiskite ant ledo mažamečių vaikų be suaugusiųjų priežiūros!

Būkite atsargūs!


Straipsnio komentarai

..2021-01-13
Pataisykit mane jeigu aš klystu nes atrodo kad kažkas šneka kažkokias nesamones. Lietuvos Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės nieko nesako apie jokias liemenes ar virves. Privalomi tik smaigai, kuriuos padarė privalomais irgi ne taip senai prieš kažkur 10-11 metų. Kažkas bėga karavano priekyje matyt kojomis jau kitoje valstybėje ar ateityje ar dar kur nors. Va kas įdomu kaip ta informacija taip susiplaka kad neina atskirti kur tikrovė ir kur fantazija. Tauragės AVPK akivaizdžiai serga psichiniais simptomais. Nu ir tada žiniasklaida turbūt turėtų skaitytis kaip masinio klaidinimo priemonė. Jie net neperskaito, nepatikrina jokių faktų, tt. Nes žino kad čia niekas nieko neskaito. Tai kaip tie perlai barstomi kiaulėms. Atseit kovojama dėl saugios visuomenės. Va pribers pilną gardą perlų kiaulės galės iššokti ir išsilaisvinti. Nu jeigu yra reporteriai be sienų tai ir gardų neturėtų būti su sienomis. Jie patys sau barstosi patys žviegia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?