Gimimų, santuokų, ištuokų ir mirčių statistika 2020-aisiais Šilutės rajone

2021-01-15, „Šilokarčemos“ informacija
Praėjusiais metais gimė 332 vaikai. Asociatyvi nuotr.
Praėjusiais metais gimė 332 vaikai. Asociatyvi nuotr.
Praėjusiais metais, palyginti su 2019-aisiais, Šilutės rajone ne tik gimė mažiau vaikų, bet ir mažiau porų tuokėsi. Mažiau ir skyrybų būta. Deja, mirčių skaičius išaugo.

Vestuves atšoko ir nepilnametė

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Vaidos Grigaitienės duomenimis, 2020-aisiais tuokėsi mažiau porų nei 2019 m. – pernai aukso žiedus sumainė 260 porų, o užpernai – 358.

92 santuokos ceremonijos vyko bažnyčioje ir 18 užsienio valstybėse. Ne pirmą kartą tuokėsi 64 vyrai ir 60 moterų, viena jaunoji buvo nepilnametė. Vestuves atšoko įvairaus amžiaus žmonės. Nuo 18 iki 23 metų - 62 asmenys, nuo 24 iki 30 metų – 233 šilutiškiai, nuo 31 iki 50 metų – 189, o nuo 51 ir daugiau – 35.

Daugiausia aukso žiedų sumainyta vasarą: rugpjūtį – 84, liepą – 40, birželį – 27. Rugsėjį sukurtos 38 naujos šeimos, spalį – 14, lapkritį ir gruodį - po 8. Sausio mėnesį sumainė aukso žiedus 12 porų, vasarį – 8, kovą – 9, balandį – 3, gegužę -9.

Praėjusiais metais šiek tiek mažiau iširusių šeimų – 140, 2019 metais - 156 poros. Skirtingais keliais pasuko po 5 bendro gyvenimo metų 34 šeimos, išgyvenusios nuo 6 iki 15 metų – 54, nuo 16 iki 25 metų – 24 ir nuo 25 iki 50 metų – 28.

Dėl vyro kaltės įvyko 5 skyrybos, dėl moters – 4, abipusiu sutarimu – 134.

Sulaukta dvynių

Praėjusiais metais gimė 332 vaikai, o 2019 m. – 443 naujagimiai. 2019 metais pasaulį išvydo 169 berniukai ir 163 mergaitės. Mieste gimė 156 vaikai, kaimiškose seniūnijose – 176. Deja, gimdė 8 vienišos moterys.

Šilutės krašte populiariausi vardai – Lukas, Emilis, Nojus, Domas, Domantas, Jokūbas, Motiejus, Markas, Ąžuolas, Gediminas, Benas, Gustas, Arnas, Rokas, Gabrielius, Augustas.

Retesni vardai – Radvilas, Alanas, Herkus, Aronas, Tajus, Normantas, Gintaras, Tauras, Natanas, Adrijus, Denas, Demirdas, Leonas, Rėjus, Neitas, Kęstas, Aidas, Leonas, Tijas, Vėjas, Vakaris.

Populiariausi mergaičių vardai – Gabija, Ieva, Barbora, Austėja, Emilija, Augustė, Jorė, Gabrielė, Lėja, Urtė, Viltė.

Reti vardai – Elenora, Luknė, Eleonora, Milėja, Vilija, Veronika, Vigailė, Miglė, Daimilė, Frida, Uma, Odrė, Jogailė, Karilė, Vėja, Anielė, Amilė, Mintautė, Rėja, Beatričė, Noela, Hana ir Ariana.

Pernai gimė trys poros dvynių.

Vyriausiai motinai - 46 metai. Pernai gimdė ir dvi septyniolikmetės.

Deja, bet praėjusiais metais mirė daugiau gyventojų nei 2019 m. Pernai Anapilin iškeliavo 656 asmenys, o 2019-aisiais – 572. Iš jų amžino poilsio atgulė 335 vyrai ir 321 moteris.

Vyriausiam žmogui buvo 103. Mirė ir trys jauni – žmonės – 17, 28 ir 35 metų. Mirtis pasiglemžė ir vieno kūdikio bei vieno keturmečio gyvybes.


Straipsnio komentarai

..2021-01-15
šita statistika labai prasilenkia su realia padėtimi pvz nekilnojamo turto rinkoje, kuri vystoma visiškai neasižvelgiant į padėti, prognozes, paklausą, tt, tarsi tai kas čia atsisipindi atspindi yra nepilna tiesa. Patys panagrinėkit kas yra sugalvota macikuose. Miestas kuris žymiai didesnis negu šilutė. Jeigu šilutėje yra viena lietuvininkų gatvėje tai macikuose bus penkios dvigubai ilgesnės gatvės. Nu įsivaizduojate ta asociatyvi nuotrauka rodo tik dvi rankas, bet tai nereiškia kad nuotraukoje nufotografuotas vienas žmogus. Gali būti kad nuotraukoje yra užfiksuota 20 žmonių kuries stovi už objektyvo. Ne tik geltonosios spaudos priespaudos kultūristai, bet ir patys valdininkai naudoja ir kitokias sąvokas kad apibrėžti šitą teritoriją pvz šilutės kraštas, pamario regionas, žemupys, mažoji lietuva, tt.. Gali būti kad šioje statistikoje kalba eina tik apie vietinius aborigenus arba jiems priskiriamus misionierius. Nu čia jeigu galvoti kad ne tik atvažiuojama misionieriauti, bet ir atsivežama tie kurie yra žemesnio rango, žemesnių kastų, nuteisti eiliniai, kurie stovi mirties bausmių vykdymo eilėse, tt. Nu ir kalba eina apie tai kaip numatyta Europos Sąjungoje tokiose statistikose turi atsispindėti tos pamatinės "laisvės", kur visi aiškinama apie sanglaudas, laisves judėjimui, tt. Nu va atvažiuoja iš bulgarijos ar italijos kažkoks "verslininkas" kuris daro kažkokius projektus, įsisavina ir savinasi europos sąjungos pinigus (tai yra jų pinigai). Jie atsikelia ne tik procesus, įrengimus, istoriją, bet "žemes".. plečiamas lietuvos žemės ir kitoks ūkis. Ir tos žemės gali būti atkeliamos tik piramidžių pavidalo. Nu ir čia yra kažkokia košė. Va statistika aiškina kad žmonių labai mažėja, visi miršta, tt. Bet tuo pačiu aiškinama kaip viskas yra atvirkščiai, tarsi išlieka tik geriausi, stipriausi, vikriausi, drąsiausi, tt. Yra problemos. Ir ne su skaičiais. Matot žodis amžius nors ir reiškia šimtą metų, bet tuo pačiu yra žodis savo prame susietas su būdvardžiu amžinas, amžinai, tt., kurie jeigu vienas kitam neprieštarauja tai tik tiek tos amžinybės ir tegali būti. Todėl ir nuomoja žemes 99 metams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?