Praėjusią savaitę į aplinkosaugininkus kreiptasi 445 kartus, daugiausia pranešimų susiję su gyvūnais

2021-01-19, aad.lrv.lt

Sausio 11–17 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 445 pranešimus. Daugiausia pranešimų gauta apie gyvūnus – gyventojai kreipėsi net 306 kartus.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę pranešta 138 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 121), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 168 kartus (ankstesnę savaitę – 48).

„Įšalusių lede paukščių, kitų sužeistų gyvūnų Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai paimti globoti negali. Tai gali padaryti tik specialistai, kompetentingi įvertinti gyvūno būklę, suprantantys, kokios pagalbos reikia, turintys sąlygas jiems globoti. Be to, gyvūnui gali prireikti veterinarų pagalbos, o tokių paslaugų Aplinkos apsaugos departamentas neteikia“, – sako Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis.

Taigi pamačius, kad gyvūnui tikrai reikia pagalbos, geriausia skambinti tiesiai Gyvūnų globėjų asociacijai svetainėje nurodytais telefonais arba Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Taip pat gyventojai gali kreiptis Departamento Pranešimų priėmimų tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 – aplinkosaugos pareigūnai suteiks konsultaciją, patars, į ką kreiptis.

Beje, priduria K. Motiekaitis, pamatę ant ledo paukštį, pirmiausia pabaidykite paukštį ir įsitikinkite, ar jis tikrai prišalęs, ar jam reikia kitokios pagalbos.

„Dar kartą svarbu priminti, kad turime elgtis atsakingai ir paukščiams nedaryti meškos paslaugos. Paukščius lesinti galima tik tada, kai jiems tikrai reikia globos, ir tai daryti gali tik specialistai – gyvūnų globėjai, veterinarai. Lesinami jie įpranta toje vietoje ir, atėjus laikui migruoti, neišskrenda ir naudojasi žmonių pagalba – dirbtiniu šėrimu“, – pabrėžia K. Motiekaitis.

Ne darbo metu – 30 pranešimų

Praėjusią savaitę Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 7 kartus, apie medžioklės – 27. Dėl  atliekų deginimo kreiptasi – 35 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 12, nuotekų – 9, vandens taršos – 5, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 8, neteisėtų kirtimų – 5, oro taršos – 7, kitų pažeidimų ir konsultacijų – 24 kartus.

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 30 kartų, 18 iš jų pasitvirtino.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 4 kartus (1 pasitvirtino), 10 kartų buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (8 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 9 kartus (3 pasitvirtino), atliekų netvarkymo – 2 (pasitvirtino), vandens juostų pažeidimų – 2 (pasitvirtino), kitų pažeidimų – 2 (pasitvirtino), įvykių su laukiniais gyvūnais – 2 (1 pasitvirtino).

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektronine sistema https://aakis.am.lt/. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.


Straipsnio komentarai

..2021-01-19
Nu su aplinkosauga reikalinga galvoti kad jūs nesate vieni pasaulyje. Nu kad lietuvoje esanti aplinka nėra atskirta nuo likusio pasaulio aplinkos. Reikalinga klausti iš kur yra adamkus į lietuvą atsibastęs, nes kaip tik kai adamkus atvažiavo į lietuvą aš pagal mainų programą buvau nuvažiavęs į ameriką ir žiūrinėjau niekas ten jokio adamkaus nebuvo nei matę nei girdėję. Jis atseit tenais turėjo nekilnojamo turto, bet man niekas to "ištuštėjusio" turto nepasiūlė. Labai grobuoniški obžoros. Ir kai galvojama apie antavilius, telekomą, teo, omnitel, tt reikalinga visada pridėti ir kazickų šaiką ir visą stiklių gatvę kurie stiklina windowsus, okna, langus, rastų pilnas jūsų stiklines akis, stiklinę tarą tauriems ir stumbriniems gėrimams, tt.. Ir čia negalima spręsti problemų uždavinėjant klausimus, nes tada jūs statysite save į padėtį kur turėsite klausyti atsakymų. Tai yra jeigu jums užduodamas klausimas apie lietuvos žemės ūkį jūs turėtumėte susiprasti kad iš jūsų nebūtinai nesityčiojama klausiant ar lietuvos ūkis aukštės ar žemės? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?