Privati įmonė Pagėgiuose augina pajamas biudžetinės įstaigos fone?

2021-01-22, Sergėjus Gvildys
VšĮ „Sudoku“ steigėjas ir vienintelis akcininkas yra Pagėgių socialinių paslaugų centro direktorės N. Kovaliovos (nuotraukoje) anūkė.
VšĮ „Sudoku“ steigėjas ir vienintelis akcininkas yra Pagėgių socialinių paslaugų centro direktorės N. Kovaliovos (nuotraukoje) anūkė.

Tęsiame pradėtą apžvalgą apie socialinių paslaugų įmonės veiklą, kurios steigėjas yra Pagėgių savivaldybė. Tik dabar jau kalbėsime apie jau buvusios vadovės sąsajas su privačia įstaiga, nes sausio 8-ąją Nijolė Kovaliova buvo atleista iš Pagėgių socialinių paslaugų centro direktorės pareigų. Tolesnį domėjimąsi vis tik skatina esantys glaudūs socialinių paslaugų centro partnerystės ryšiai su privačia, pelno nesiekiančia įstaiga, kuri dalyvauja partnerystės pagrindais visuose centro europiniuose projektuose. Nieko nebūtų keista, jei ne viena mažytė detalė...

Direktorė savanoriauja sau?

Oficialioje Pagėgių socialinių paslaugų centro interneto svetainėje pristatoma įstaigos veikla ir vadovas. Čia teigiama, kad vadovė linkusi savanoriauti nevyriausybiniame sektoriuje, teikti konsultacijas. Dėl šios priežasties dirbanti projektų vadove VšĮ „Sudoku“. Kyla natūralus klausimas - ar tik savanorystė ir noras padėti kitam skatina papildomai dirbti projektų vadove privačioje viešojoje įstaigoje ir už kokį atlygį ar be jo visiškai?

Deja, tokia informacija apie darbuotojus privačiose įmonėse nėra viešinama. Tačiau, remiantis Registrų centro duomenis, sužinome, kad šias įstaigas sieja giminystės ryšys. Pasirodo, kad VšĮ „Sudoku“ steigėjas ir vienintelis akcininkas yra Pagėgių socialinių paslaugų centro direktorės N. Kovaliovos anūkė. Tai galbūt ir paaiškina tikrąją savanorystės priežastį nevyriausybinėje organizacijoje. Tačiau nekvestionuodami šito fakto žvelgiame toliau.

Atlyginimai auga

Praėjusiame numeryje paminėjome apie skelbiamus vidutinius atlyginimus įmonėse. Taigi, Pagėgių socialinių paslaugų centro skelbiamas vidutinis atlyginimas yra 785 eurai, neatskaičiavus mokesčių pastaraisiais metais buvo stabilus. Vidutinis darbuotojų skaičius taip pat pastaruosius metus buvo stabilus: centre dirba 44 darbuotojai.

O dabar palyginkime su tokia pat VšĮ „Sudoku“ oficialia informacija. Vidutinis darbuotojų skaičius šioje įmonėje nebuvo stabilus. Iki 2020 metų vidurio šioje įmonėje, teikiančioje socialines paslaugas, darbavosi 36 žmonės. O štai per mėnesį šis skaičius išaugo iki 50 darbuotojų, o nuo spalio mėnesio darbuojasi jau 56. Vidutinis atlyginimas šioje įstaigoje taip pat pakilo nuo 495 eurų metų pradžioje iki 840 eurų metų pabaigoje. Iš tikrųjų tai nėra blogai, reikia tik pasidžiaugti, kad Pagėgių miestelyje socialiniams darbuotojams auga atlyginimai. Bet tik dirbantiems privačiame versle.

Tačiau jei norėsite atvykti į VšĮ „Sudoku“ nurodytu adresu, teks nusivilti. Įmonės būstinė deklaruojama adresu: Nemuno g. 44, Panemunė. Tačiau pastaruoju metu šios įstaigos darbuotojų čia nerasite. O kur glaudžiasi šios įstaigos darbuotojai, informacijos nėra.

Staigus darbuotojų skaičiaus augimas

Tačiau kaip paaiškinti staigų VšĮ „Sudoku“ darbuotojų skaičiaus augimą, kai per vieną mėnesį įdarbinama 14 darbuotojų? Manyčiau, kad ne taip paprasta Pagėgiuose įdarbinti tiek daug socialinių darbuotojų. Tuomet kyla dvejopos mintys apie fiktyvų įdarbinamą arba galbūt paslaugų centro darbuotojai dirba antraeilėse pareigose.

Tai jeigu yra poreikis socialinėms paslaugoms teikti, kodėl neplečiama savivaldybės įmonės veikla? Mes nežinome, kokia projektų finansinė dalis atitenka VšĮ „Sudoku“, tačiau pagal teikiamą įmonės finansinę ataskaitą už 2019 metus matome, kad pardavimo pajamos VšĮ „Sudoku“ sudarė 252 512 eurų. Iš jų pajamos už parduotas paslaugas – tik 23 844 eurai. Iš valstybės biudžeto finansuota 68 022 eurai, o didžiausia dalis - 160 522 eurų suma - greičiausi gauta iš kitų finansavimų šaltinių, galbūt tai yra pajamos iš partnerystės projektuose.

Darbuotojams išlaikyti šioje įmonėje skiriama 151 531 euras, čia įskaitomos ir darbo užmokesčio sąnaudos.

Vadovai nekomentuoja

Tačiau norisi paklausti, kodėl Savivaldybei priklausančioje įstaigoje atlyginimai nekilo? Kodėl Savivaldybei priklausančioje įstaigoje nebuvo įdarbinama daugiau darbuotojų? O galbūt Pagėgių paslaugų centro vadovė, deklaruojanti savanorystę nevyriausybinėje organizacijoje, iš tikrųjų yra faktinis organizacijos vadovas? Šie ir daugiau kylančių klausimų apie dviejų įstaigų veiklą tikrai domina ne vieną gyventoją.

Deja, susisiekti su VšĮ „Sudoku“ direktore Danute Merkeliene telefonu, nurodytu Registrų centre nepavyks niekam, kadangi tokio numerio nėra. Taip teigia operatoriaus pranešimas. N. Kovaliova ką nors komentuoti  atsisakė dėl pablogėjusios sveikatos. Linkime jai kuo greičiau pasveikti.

Šeimyninis verslas valstybės įmonėje?

Ką atskleidžia tokia išsami finansinės ataskaitos analizė? Ogi tai, kad šios įmonės veikla geresnė nei tos, kurios steigėja yra Pagėgių savivaldybė. Ir dar klausimas - kaip VšĮ „Sudoku“ projektų vadovė N. Kovaliova yra  deklaravusi viešus ir privačius interesus? Tačiau visa tai netrukdo jai kartu su dukromis įsteigti dar vieną viešąją įstaigą „Namai prie Rambyno“, kurios pagrindinė veikla - socialinės pagalbos teikimas ir užimtumo skatinimas, švietimas ir prevencija įvairiose srityje. Šios įstaigos vadovė prieš pat Naujuosius metus Savivaldybei pateikė paraišką vaikų dienos centro veiklai vykdyti...

Ir dar trumpam grįžkime prie švogerizmo ir giminystės ryšių. Vieša paslaptis, kad Pagėgių socialinių paslaugų centre dirba pačios N. Kovaliovos giminaičiai. Štai vyr. socialinių darbuotojų pareigas užima brolio duktė, o socialinio darbuotojo padėjėja yra jos sesuo. Kita giminaitė taip pat sėkmingai darbuojasi už beveik tūkstančio eurų atlyginimą. O štai VšĮ „Sudoku“ buhalterinę apskaitą tvarko to paties Pagėgių socialinių paslaugų centro buhalterė. Galbūt tuo ir reikėtų užbaigti nesudėtingą socialinių įmonių–partnerių giminių ir prijaučiančių asmenų sąsajų analizę. Paliksime skaitytojui pačiam spręsti, kas yra kas.

Kur švogerizmas?

Tačiau ir plika akimi akivaizdu, kad direktorės šeimai priklausanti įmonė verslą daro su akivaizdžia jos protekcija, pasitelkiant valstybės įstaigą. Mes nežinome, kokia visų projektų finansavimo dalis buvo atseikėta šeimos verslui, bet tikėtina, kad nemaža.

Tai Pagėgių mero pavaduotoją E. Kuturį kaltinant spaudoje švogerizmu, ar nevertėtų truputį atsigręžti ir į save. Kaip toje liaudies patarlėje: „Juokiasi puodas, kad katilas juodas“.  Beje, pats E. Kuturys telefonu patikino, kad jo giminaičiai nedirba Pagėgių savivaldybėje. Tačiau akivaizdus faktas, kad Pagėgių savivaldybės administracijai reikėtų daugiau dėmesio skirti pavaldžių įstaigų veiklos kontrolei. Tada ir šių įstaigų veiklos optimizavimas galbūt praeitų sklandžiau.


Straipsnio komentarai

vėjui2021-01-31
nereguoje ir nereguos, nes kuturys su speckum abu labu. Jei Netikit, tai pamatysit kaip kuturys balsuos kai biudžetą sekančiam posėdį tvirtins ir špeckausko istaigai idės arti 50 tūkstantukų, nors paskum pinigų atitenka tam pačiam administratoriui speckauskui. Ir skundų kuturys nerašys ir teismui neperduos,ir gvildžių nesamdys Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vėjas2021-01-31
viskas čia aišku,bet kodėl niekas nereguoje į Stoniškių priešgaisrinės tarnybos ir gyventojų pastebėjimus apie politiko sūnelį kuris pragėrė teises,baustas už brakonierevimą,teistas už huliganizmą ir toliau dirba gaisrininku.Nors su gera reputacija dirbti norinčių vaikinų pilna.

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-23
Nu ką reiškia "apsaugotas būstas"? Patys "panagrinėkit" šitas patyčias. Matot dalyvauja "atvejo vadybininkai". Arba kitaip tariant "case officers", katsa, tt. Tai žvalgybinis terminas, kaip ir pats "apsaugoto būsto" terminas, kuris angliškai ir verčiasi kaip "safe house". Tai dvigubos technologijos. Įsivaizduojate 30 tūkstančių eurų prižiūrėti žmogui, kuris atseit gyvens savarankiškai tik jam bus suteikiamos 7 valandos per savaitę "atvejo vadybininko" paslaugų. Nu aš kaip suprantu mano šlykštynė "motina", šlykštynės "sesuo", "brolis" dalyvauja tose programose. Jų telefono skambučiai tai tiek ir trunka po vieną ar dvi akademines valandas, kaip ir tie jos "draugių" vizitai, kurių pas ją kaip iš nesibaigiančio gausybės rago. Ir čia nesvarbu tas karantinas nieko nepakeitė šitame "fronte". Jie uber alles drąsos kelias. Nes greičiausiai tai ką jie nesiskaito kaip darymas šio laiko atžvilgiu. Jūs esate visapusiškai atsilikę aborigenai, todėl jūsų simbolis ir yra vytis. Tad Su jumis žaidžiami kažkokie koridos žaidimai. Po to dar prisideda paslauga "pagalba priimant sprendimus" tarsi tai atskiras kuino kasymas prieš pakasant. Ten kaina irgi vienam raiteliui be galvos apie 12000 eurų. Aš kaip suprantu per metus. Dar yra ir socialinių dirbtuvių paslauga bet VŠĮ sudoku nedalyvavo. Ten dar prisideda 20000-22000 eurų nuo galvos. Viename "apsaugotame bute" gali gyventi iki keturių žmonių. Įsivaizduojate koks biznis jeigu rimtai durniai ganomi. Išnuomojamas iš "savų" pora kambarių butas už komunalinius. paimami iš biudžeto 300 tūkstančių eurų. Tie begalviai raiteliai "apsauguotose namuose" gyvena savarankiškai, eina į parduotuves, darosi valgyti, skalbiasi, pramogas, tt. Pas juos su nauju leksusu atvažiuoja socialinio verslo auksakaliai. Kitas reikalas kad va čia diegiamas dvigubų technologijų "safe house" tinklas. Ir jeigu reikalinga jie profesionaliai gali vaidinti durnių. Ir tai yra puikus stogas jeigu reikalinga mokintis kalbą, rinkti informaciją, sekti, gražuliškai miegoti (sleeper cell), tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Barbute2021-01-23
Tai vagys,trys-viename????.Paslaugu centro darbuotojams atlyginimus pervedineja savivaldybe...ne Paslaugu centras.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Patyręs2021-01-23
jeigu aiškinama naujiena kad vyksta judėjimas, sujudimas, sąjūdis, tt tai nieko nekeičia pavergtų aborigenų supratimo atžvilgiu. Pas lietuvos aborigenus lietuvos žemė jugi yra plokščia, ne apvali. Jiems nesvarbu ar saulė sukasi aplink žemę ar žemė aplink saulę. Nes tikrovėje jeigu žiūrėti į trajektoriją erdvėje net mėnulis nesisuka aplink žemę. Jie kažkaip juda kartu tarsi lenktyniaudami tai vienas tai kitas išsiverždami į priekį. Panašiai ir su saulės sistema kuri jeigu tikėti mokslo daktarų makaronais irgi visa juda paukščių tako galaktikoje. Kodėl lietuvoje sakoma "kuo giliau į mišką tuo daugiau medžių". Logiškai galvojant kad jeigu eisi labai giliai į mišką tai turėtum prieiti tokį miško tašką kur medžių bus tiek daug kad jie augs vienas ant kito, kaip piramidės. Nu čia kalba eina apie tai kad jūms aborigenams nesimato medžių kiekio tol kol nesuskaičiuojat. Jūs apeinate tai naudodami svieto lyginimo būdvardžius "daug", "daugiau", tt. Nu tai neleistina. Gali būti kad aklieji tam ir reikalingi, juos dėl to ir veisia (luošina), nes va akliesiems atleidžiama, jiems išimtis, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mastanciam2021-01-23
Tu irgi komentatorius. :)))))) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2021-01-23
Šito sujudimo labai aiškios priežastys:
1. Būdama opozicijoje socdemų atstovė kėlė pernelyg didelius reikalavimus partneriams;
2. Dėl to ,,išdūrė'' partnerius, sudarant pirmąją perversmininkų koaliciją;
3. Kai ,,perversminikai '' susimetė su neoliberalais- socdemai buvo patys ,,išdurti'' ir palikti ,,ant ledo'', dėl ko ir tapo aršūs opozicionieriai;
4. Visi šie socdemų ,,viražai'' didžiai papiktino ir įžedė permainų meistrus, kas tapo jų tolimesnės politikos moto - ,,nebegyvenims jums dabar- šekit reorganizaciją'';
5. ,,Šekit reorganizaciją'' patiriantys, dar labiau isižeidė ir ėmė iš paskutinių priešintis;
6. Tas paipriešinimas iššaukė grandininę reakciją iš savivaldybės baltųjų rūmų kabinetų ir posėdžių salių;
7. O kare kaip kare: naudojamos visos taktikos ir straregijos, viešoji nuomonė, apklausos, skundai, teismai, spaudos konferencijos, žiniasklaida, asmeniniai FB ir etc.
8. Karai dėl lovio yra žiaurūs ir negailestingi, tačiau akvaizdu, kad pirmąkart buvo sulaužytas ,,Tabu'' nesikapstyti po ankstesnių kadencijų istorijas ir sprendimus būnant valdžioje. Precedentas įdomus ir nenuspėjamas, nes pradėjus kasti atgal, tą ims daryti visi ir prieš visus. Tik laiko klausimas kada ateis eilė ir ir dabartiniam merui. :)


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mastantis to mstantis2021-01-23
Todel kad komentatoriai tokie kaip tu vagys Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to mstantis2021-01-23
Kodėl apie vagis samprotauji kaip tikras vagis?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mastantis2021-01-23
Kuo labiau dabar Kovaliova kels balsa ar ieskos teisybes tuo labiau save skandins ir manau bus ne viena byla juk Pagegiai mazi ne ka ir paslepsi o institucijos pasikapstys. Vietoj jos reiktu but tyliai nes galima daug ka is vis prarast Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-23
Vis tiek reikalinga susiprasti kad socialinis verslas nėra "biudžetinės" įstaigos, nors ir naudoja biudžeto lėšas. Tai kariniai biudžetai. Panagrinėkit kai kurias programas.Paimkite pvz 2019 pagal vieną projektą Sudoku buvo skirta beveik pusantro milijono eurų skirto teikti "apsaugoto būsto paslaugą" 53 žmonėms. Vienam žmogui vidutiniškai 30.000 Eurų. Tauragės regione 15 žmonių, marijampolės 24 ir telšių 14 žmonių. Kas čia per paslaugos? Kaip jie tą būstą "apsaugo"? kažkam paranoja, šizofrenija, tt. Jie nuperka naują būstą, kuris "saugesnis", Įstato signalizaciją, seka su stebuklingomis "technologijomis", kažkas apie ką nešnekama, tt ? Jugi beveik visos skiriamos lėšos panaudojamos algoms. Tokios įstaigos nėra gėris taip kaip jas pateikia visuomenei žiniasklaida ar politikai. Tai yra siaubingas blogis. Jų neturėtų būti. Arba neturėtų apie jas taip būti šnekama. Kalėjimai ir viešnamiai yra socialinės įstaigos analogas, tik šiuo atveju šitas "naujos" rūšies kalėjimas sugalvotas taip kad kad jūs nesuprantate kad visa visuomenė visa jūsų aplinka yra kalėjimas. Į tas įstaigas "uždaromi" žmonės be teismo. Ir tie žmonės patys kalti jie "užsidarę". Jų toks charakteris. Jie nebendraujantys. Vadinasi jie "asocialūs". Ir čia baisūs patvoriniai eina raudų jūrų patvoriais ir kalina ką tik nori, kas tik pasimaišo po drąsiais kelėnais, tt. Tad į visas tokias įstaigas reikalinga žiūrėti kaip į brexitinės kolonijos pamatus. Ir čia labai sudėtinga suprasti kažką jeigu galvoti su ta "mintimi" kad įmanoma kažkaip grįžti į praeitį, kada nebuvo tokių rūpintojėlių globos. Jugi šilutėje žymiai anksčiau atsirado atgimėlių Aliyah, negu kad 2011 metais laisvai numelioruotos jaunimo raudonų rankų raudų jūros. O tarybiniais laikais irgi viskas žydėjo raudonų ašarų vienybėje. Kaip galvojate kodėl tas darželis pavadintas raudonkepuraitė kur stovi atgimėlių alėjoje? ar dėl to kad kepurė raudonos spalvos ar nuo raudojimo ta kepuraitė sušlapusi ar dėl to kad čia visų alėjininkų rankos ir kojos pasruvusios kraujais iki pat kaklo ir galvos? Nu alėja tai ir turbūt nuo žodžio ale, IPA, tt. Išbalę išblyškę baltų krašto indėnai.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
he2021-01-23
Biudžetinės įstaigos tam ir yra,tuo labiau Pagėgiuose... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
2021-01-23
Nieko vertas straipsnis tokių įmonių yra visur tik kažkodėl tylima kai tai naudinga valdančiai valdžiai . Nemanau kad nebuvo padaryta šios Všį nieko gero kodėl apie tai nieko nerašo ? Sumos didelės ir ale kokie blogi .Kol nežinai kokios sumos kitur yra ir realiai už nieka ...gal geriau pasigrižėkim gamta ir pasidžiaukim kad sveiki nes teisybės šioj žemėj nerasim tikrai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-22
kalendorius kabo ant sienos 2017 metų. Diena nustatyta sausio 16. Nuotrauka keturių metų senumo. Violetinis megztukas. Kokia gili iškirptė. Turbūt kad širdingiau drąsių kelėnų violetines paslaugas galima būtų sudokinti. Kodėl taip sunku pastebėti kad rankose tarp raudonai nudažytų nagų yra kažkokia byla ar papkė. Negalima kaltinti gvildentojo kad įdėjo tokią seną fotografiją. Jeigu būtų nuvažiavęs ir paprašęs papozuoti tai turbūt būtų nufotografavęs tik kaukę. Bet va kas įdomu kad veidas atrodo senesnis negu kūnas. Gal jinai kokia nors sportininkė, balerina, spalvotai žibančių kvartalų ar alėjų šokėja, tt? Nu visada su alėjomis yra reikalai kad neaišku ar tai alėja į ten ar alėja iš tenais. Jums tik atrodo kad čia jūsų kiemas. O iš tikrųjų jeigu aiškinama kad tai dvaras, tai reiškia kad tai prohodnoj dvor, peronas, tt. Nu čia ir aklam ąsilui aišku kad kažkas ne taip jeigu nagrinėti kaip "vystomos" žemės aplink šilutę ar bet kur lietuvoje. Nu tai kažkas panašaus į palestinos makaronus. Ruošiamas masinis desantas. Nu jeigu žiūrėti "geografiškai" kaliningradas nemuno atžvilgiu yra "vakarinis krantas". Bet tai galima turėti omenyje tik jeigu kolumbeikiai dėliotų taškus tam kad istorija "kartotusi" su ta mintimi kad "prasukti" iš naujo. Vis tiek yra globalizuoas pasaulis, viskas visur ranka pasiekiama. Aišku jeigu jūs nesate aborigenas. Tada jums nueiti nusipirkti duonos kepalą į LiDL, Maxima ar Norfa jau skaitosi kaip didžiulė pramoga. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Antikorupcijus2021-01-22
https://pagegiuspc.lt/wp-content/uploads/2020/09/Korupcijos-prevencijos-programa-Page%CC%87giai.lnk_.pdf Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pagėgis Neandartalis2021-01-22
Kada ateis laikas Stonių verlais ir viešais intersais užsiimti? Ten dar gražesnis vaizdelis turėtų būti ir pinigų sumos žymiai didesnės sukosi. Bo taip ramūs jie dabar. Nė cypt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zinantis2021-01-22
Viskam savas laikas prisikas teisesauga ir iki jos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
manau Sergėjau,2021-01-22
redakcijai reikėtų ne tik informacijos paviešinimu užsiimti, gerai, kad nors tai darote, bet ir visą kriminalo tyrimą iki galo davesti ir perduoti medžiagą FNTT. Biudžetiniai balvonai prarado baimės jausmą, dabar yra kitokių priemonių juos sutramdyti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-22
Kažkaip gvildentojas gvildendamas skaičiukus svetimuose sudoku langeliuose nepastebi varžtelių krūvų kurių yra prikrauta savo sudoku langeliuose. Reikalinga pradėti susiprasti kad keičiasi "asocialumo" sąvoka šitoje gyvulių fermoje. Visi skaitosi kaip asocialūs jeigu jie priklauso kažkokioms ąsociacijoms tiesiogiai ar netiesiogiai, bendruomenėms, taryboms, profsąjungoms, nevyriausybinėms ir vyriausybinėms organizacijoms, partijoms, tt.. Pasirodo proletarai vienyjasi ne tam kad nebūtų proletarais, bet tam kad galėtų žydėti vienybėje proletariato diktatūra. Paimkite pvz Verygos rinkiminę deklaraciją, jis ant tiek asocialus kad jis vienu metu priklauso net 12 socialiniais reikalais užsiimančių įstaigų ar įmonių. Ir kaip jis visur suspėja? Ir negalima galvoti kad va jis labai organizuotas ir efektyviai dirba, turi išmaniuosius įrenginius, patarėjus, tt.. Nu jis iš viso neatrodo kaip išsilavinęs žmogus. Tame ir esmė kad tai nėra švogerizmas taip kaip supranta giminystės ryšius paprasti civiliai žmonės. Čia yra ta švogerystė kur asocialūs patvoriniai nežiūrėdami jums į rožas sukalba rožančius apie tai kaip "tėve mūsų (dievas yra mūsiškių nuosavybė)", kaip jie vienas kitą vienuolynuose vadina "broliais", "seserimi" ir "motinomis", tt. Tie visi giminystės ryšiai būna fiktyvūs pas rakštisteinų buhalterijose. Tai nėra "sukčiavimas" tai karinė kriptografija, kuri vienu metu atlieka daug funkcijų: saugumas, butaforija, diversija, masalas žvejybai, tt..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Super slapta informacija2021-01-22
https://rekvizitai.vz.lt/imone/sudoku/ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šunys loja, o karavanas eina...2021-01-22
https://komentaras.lt/po-to-kai-raseme-kol-kiti-laiko-ir-brangina-pagegiai-atiduoda-kaimynams/?lang&fbclid=IwAR30n8ugksMWPL1GWn37QijFXkpxma_e48bwy4RHkqfJHVl5RGn_mrXOBk0 Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nuomonė2021-01-22
tikiuosi,kad savivaldybės vadovai kreipsis į FNT,STT. Apie tai,kad ponia vadovaudama valstybinei įstaigai ją nualino, ir įstaigos lėšas pumpavo į privačią, turėtų susidomėti prokuratūra? Ačiū Sergėjui Gvildžiui už objektyvumą ir drąsą viską viešinti, nes kolegė Jašinskienė rašė priešingus straipsnius apie Paslaugų centrą,gynė ponią. Žinant situaciją iš tikrųjų, nėjo suvokti, kodėl ji taip elgiasi. Sėkmės Jums Sergėjau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kažkokia2021-01-22
šaraškino kontora, siekianti naudos sau žmonių vardu...kur liūto dalis atitenka patys žinot kam... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyres2021-01-22
Kaip čia dabar yra, kad straipsni trumpesnis už įžangą. Dirba ir dar kaip dirba. Yra ir giminaičių įdarbinta ir komiteto bendražygiams darbo vietų prūpinta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?