16 kartų teistas draugui iškrėtė kiaulystę

2021-01-21, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Pasiektas „finišas“ degalinėje. Asociatyvi nuotr.
Pasiektas „finišas“ degalinėje. Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono gyventojas, 57-erių J. J., įsileistas su draugu į butą užstalėn, šeimininkui iškrėtė kiaulystę: iš pastarojo piniginės ištraukė AB „Swedbank“ banko kortelę ir kelis kartus ja pasinaudojo, kol nukentėjusysis kortelę užblokavo.

Recidyvisto praeitis

J. J. išsilavinimas - vidurinis. Nevedęs, registruotas Užimtumo tarnyboje. Amžiun įtrenkęs ir žilo plauko sulaukęs J. J. teisėsaugai žinomas: anksčiau teistas 16 kartų. Paskutinius tris kartus pelnė bausmes už vagystes, kurias įvykdė 2015-2016 metais. Tuomet du kartus buvo teisiamas Klaipėdos rajono apylinkės teisme, o 2016 metais, spalio 10 dieną Plungės rajono apylinkės teismas skyrė jam už vagystę (BK 178 str. 2 d.) trejus metus nelaisvės. Į laisvę J. J. paleistas 2019 metais, kovo 22 dieną.

Pernai, spalio 31 dieną, J. J. įkliuvo pasinaudojęs svetimu vardu išduota AB „Swedbank“ mokėjimo kortele. Už tai pelnė baudžiamąsias bylas pagal LR BK 214 str. 1 d. (netikros  elektroninės mokėjimo priemonės gaminimas, tikros  elektroninės mokėjimo priemonės klastojimas ar neteisėtas disponavimas elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis) ir pagal LR BK 215 str. 1 d. (neteisėtas elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimas). Du susišaukiantys straipsniai, numatantys panašią baudžiamąją atsakomybę: baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Kriminalinė J. J. gyvenimo patirtis pasufleravo jam vienintelį teisingą dalyką: kaltu prisipažino visiškai. Būtent prisipažinimas leidžia teismui sumažinti skiriamą bausmę vienu trečdaliu. Kaltinamojo J. J. byla išnagrinėta Taurės apylinkės teismo Šilutės rūmuose šiemet, sausio 7 dieną. Teisėja Lina Nainienė nubaudė kaltinamąjį J. J. baudžiamuoju įsakymu, paskirdama už abi nusikalstamas veikas arešto bausmes.

Važiavo pirkti alaus

Nukentėjusysis apklaustas ikiteisminio tyrimo metu. 2020 metais, spalio 31 dieną, apie 16 valandą, pas jį į namus atvažiavo du asmenys. Vieną iš jų pažinojo, kadangi kurį laiką gyveno pas kaimyną. Nekviesti sveteliai teiravosi kaimyno. Buto šeimininkas anų paprašė nuvežti į Saugų parduotuvę nusipirkti alaus. Pasiūlymą atvykėliai priėmė. Kompanija, nusipirkusi alaus, sugrįžo į butą. J. J. matė, kad parduotuvėje buto šeimininkas už alų atsiskaitė banko kortele. Kai sugrįžę vyrai virtuvėje vaišinosi alumi, J. J. pasiprašė leisti nueiti į kambarį pažiūrėti TV žinių.

Būsimasis nukentėjusysis ir J. J. draugas liko virtuvėje. Ar J. J. iš tiesų rūpėjo žinių laida, ar tai tebuvo pretekstas pakliūti į kitą kambarį ir patikrinti buto šeimininko striukės kišenėje laikomą piniginę? Vėliau J. J. neslėpė tuomet ir sumanęs pavogti buto savininko banko kortelę. Beje, piniginėje pinigų nebuvo, vien kortelės. Vieną iš jų J. J. ištraukė ir įsikišo į džinsų kišenę, o piniginę numetė  ant staliuko. Grįžęs į virtuvę draugui pranešė gavęs pažįstamo skambutį ir nori su pastaruoju susitikti. Žodžiu, reikia važiuoti.

Sveteliai atsisveikina su buto savininku ir lekia į Vilkyčius. J. J. parduotuvėje nuperka 2 butelius degtinės, gal dar cigarečių. Už prekes atsiskaito pavogta banko mokėjimo kortele. Po to Saugų degalinėje J. J. į draugo automobilį įpila kelis litrus dyzelino ir taip pat atsiskaito svetima banko kortele. Kol kas J. J. sekasi. Iš degalinės grįžta į maisto prekių parduotuvę degtinės ir mėsos užkandai. J. J. vėl moka banko kortele. Draugui meluoja, kad moka savo pinigus.

„Finišas“ - degalinėje

Kitą dieną J. J. kartu su draugu vėl atlekia į Saugų degalinę „Trevena“, vėl pila fegalus į draugo automobilį ir bando atsiskaityti pavogta banko kortele, tačiau kortelė jau užblokuota. Nori nenori J. J. prisieina mokėti pačiam. Matyt, pyktelėjęs J. J. banko kortelę palieka degalinėje ant kuro kolonėlės. Gi nukentėjusysis, pamatęs pranešimus apie pirkimus, patikrinęs striukės kišenę ir neberadęs AB „Swedbank“ mokėjimo kortelės, paskubėjo ją užblokuoti.

O už kiek pinigų spėjo įsigyti prekių kaltinamasis J. J.? Teismo nustatyta, kad J. J. UAB „Šilutės prekyba“ maisto prekių parduotuvėje neteisėtai inicijavo finansinę operaciją – priglaudė bekontaktę nukentėjusiojo vardu išduotą AB „Swedbank“ mokėjimo kortelę prie banko mokėjimo kortelių skaitytuvo ir ja sumokėjo 21,84 euro už prekes. Tęsdamas nusikaltėlišką veiklą J. J. degalinėje „Trevena“ tokiu pat būdu sumokėjo 5,02 euro už įsipiltą kurą, vėliau, apie 18.18 valandą, UAB „Šilutės prekyba“ maisto produktų parduotuvėje  sumokėjo 13,12 euro už prekes. Bendra nukentėjusiojo patirta turtinė žala – 39,98 euro. Civilinio ieškinio nukentėjusysis nepareiškė.

Kaltinamojo J. J. baudžiamąją atsakomybę lengvino nuoširdus gailestis ir visiškas kaltės pripažinimas, sunkino – recidyvisto praeitis. Už abi nusikalstamas veikas jis pelnė sudėjimo būdu subendrintą bausmę: 81 parą arešto. Bausmę sumažinus vienu trečdaliu kaltinamajam J. J. paskirtas 54 parų areštas Marijampolės pataisos namuose (J. Biliūno g. 14, Kybartai).


Straipsnio komentarai

nu ir kas2021-01-21
tu toks esi, kad baltus angelus knisi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-21
Stot rūmai eina. Rūmunė rūmunina nusikaltėlį. Kažin kodėl lotynų kalbos žodynėliuose nėra žodžio "lietuva", o jeigu būna tai verčiasi į lotynų kalbą kaip "romania" pvz google translate. Gal laikas galvoti apie lietuvos pervadinimą į "Rūmuniją"? Nors gal į "Poniją" jeigu čia toks jau didžiai didikų kraštas kur prisisodinę poniškų sakurų žydi vienybėje kažkokie ponai. Matai niekam nėra vietos. Pamenu kai mažas buvau ir vedė mane į darželį "tėvas" aš jo klausiu "iš kur atsiranda vaikai?". Man tas buvo neaišku, nors viskas vaikui turėtų būti aišku. Jam akivaizdžiai toks klausimas buvo nepatogus. Ir aš nenustojau kaip suprantu klausiau kelis kartus. Jis susierzinęs nenorėjo leistis į kalbas "kai užaugsi sužinosi". Viskas slapta viskas slepiama. Nu ir kas kad parašyta. Tai nieko nepaaiškina apie vaikų atsiradimą šitame pragare. Taip ir su kortomis ir kortelėmis. Tai azartiniai žaidimai. Nu kaip "budelis" gramatiškai iš tikrųjų yra deminutyvas ty mažybinis žodis, kuris turi malonybinę reikšmę. Nu kaip mažas -> mažylis, mažiukas, maželis, tt. Kas sudėtingiau suprasti prie kokio žodžio pridėta priesaga. Nu ar budeliai tai kažkas susieta su budomis, budėjimais, budizmais, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?