Vasario 16-osios šventė Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriuje

2015-02-19, Rolanda Rakauskienė ir Asta Dapšienė

Pagėgių savivaldybės Vilkyškių JohanesoBobrovskio gimnazijos LumpėnųEnzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriuje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga vasario 9- 12 dienomis vyko įvairios akcijos ir renginiai. Taip įsijungėme į Prezidentės Dalios Grybauskaitės skelbtą akciją „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“.

Šią savaitę mokyklos erdvės pasipuošė valstybinės vėliavos spalvų deriniais. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas langų gražinimui. Mokykla įsikūrusi  prie kelio Šilutė – Kaunas. Norėta, kad visi pravažiuojantys žinotų, jog mažame kaimelyje, kuriame gimė ir mokėsi žymus spaustuvininkas, Tilžės akto signataras Enzys Jagomastas, Lietuva buvo, yra ir bus mylima.

Vasario 11 dieną neformalaus ugdymo  būrelis „Jagomastas ir Lumpėnai“ išleido stendą apie Nepriklausomybės akto signatarus, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. O 10 klasės mokiniai paruošė Microsoft Paint programa anglų kalba plakatus apie meilę Lietuvai.

Vasario 12 dienos renginyje 2 ir 4 klasių  mokiniai pristatė mokyklos bendruomenei filmuotą pamoką – diskusiją su Lumpėnų seniūnijos seniūne Danguole Mikeliene apie vasario 16-ąją ir jos svarbą Lietuvai. 1 ir 3 klasės mokiniai ragino prisijungti prie Lietuvos respublikos Prezidentės paskelbtos akcijos „Lietuvai ir man“. Renginio metu mokiniai pakvietė tėvelius, mokytojus ir savo draugus kartu pinti trispalves apyrankes. Jomis pasipuošė patys ir padovanojo draugams. Mokyklos vedėja R. Rakauskienė paragino jas pinti toliau,  nes jos bus siunčiamos į Nacionalinę dailės galeriją ir papuoš Gediminaičių stulpus.Visos klasės ruošėsi ir dalyvavo šokių konkurse, skirtame Lietuvos gimtadieniui. Šokiai buvo nuotaikingi, linksmi ir išradingi. Na, o kokia šventė be palinkėjimų? Linkėjome Lietuvai gyvuoti ilgai ir laimingai.

Jautėme,  kad esame vieningi,  mylintys savo šalį ir pritarėme Mažosios Lietuvos šviesuolio Vydūno mintims: „Žmogus tėvynėje tiek gyvs yra,/ kiek ji jame, jo širdyje gyva!“.

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!