Valdo Vasyliaus naudingiausia savaitė pažymėta „Šilutės“ pergalėmis

2021-01-18, Sergėjus GVILDYS
Varžovų gynybą drasko M. Stašio (Nr. 10) aštrūs prasiveržimai. S. Gvildžio nuotr.
Prieš Naujuosius metus pamario krepšinio ekipa, vadovaujama Kęstučio Mačijausko net dvi savaitės praleido izoliacijoje dėl COVID-19 grėsmių, nes turėjo kontaktų su prieš tai sirgusiais kitų komandų žaidėjais. Tačiau po švenčių visi krepšininkai grįžo į treniruotes ir stojo į tolesnes kovas.

Devintoji pergalė čempionate

Po šventinės, ir ne tik, pertraukos sausio 7-osios vakarą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL–VIKINGLOTTO) rungtyniaujanti Šilutės krepšinio komanda „Šilutė“ Mažeikiuose susitiko su vietos krepšininkais. Pamario ekipa, papildyta dviem krepšininkais - Laurynu Stonkumi ir Ryčiu Biliartu, prieš ambicingą naftininkų remiamą komandą parodė raumenis ir kovingą charakterį.

Antroje rungtynių pusėje stratego K. Mačijausko treniruojami krepšininkai, sustiprinę gynybines užtvaras, išsivežė pergalę į Šilutę 88:73 (23:18, 20:17, 23:22, 22:16). Intrigos nebeliko ketvirtajame kėlinuke likus žaisti tris minutes, kai varžovų gynėjas Andrius Gaidys užsidirbo antrą nesportinę pražangą ir paliko aikštelę.

Pamario ekipoje pasižymėjo šie krepšininkai: Mindaugas Stašys - 21 taškas (5 atk. kam., 4 kl.), Linas Lekavičius - 16 taškų (5 rez. perd.), Valdas Vasylius - 14 taškų (7 atk. kam.), Mykolas Dieninis (6 atk. kam.) ir Herkus Kumpys - po 9 taškus.

Pergalingos V. Vasyliaus karjeros rungtynės

Šešioliktas NKL–VIKINGLOTTO čempionato rungtynes K. Mačijausko auklėtiniai žaidė namuose. Vydūno gimnazijos sporto salėje jie susitiko su lygos debiutantu – Vilkaviškio „Perlu“. Pastarojoje komandoje žaidžia du buvę „Šilutės“ žaidėjai: Mantas Šerkšnas ir Paulius Gvazdaitis. Nors lygos debiutantų pergalių ir pralaimėjimų santykis prastesnis nei šeimininkų, tačiau prieš akistatą pastarieji buvo įveikę praėjusio sezono čempionus iš Marijampolės. Tai greičiausiai ir papildomas „dopingas“, kurio dėka suvalkiečiai skriejo lyg ant sparnų ir „kabinosi“ į pergalę iš visų jėgų.

Tačiau dramatiškoje kovoje K. Mačijausko ekipa paskutinėmis minutėmis 87:86 (20:20, 28:22, 18:20, 21:24) palaužė Vilkaviškio „Perlą“. „Šilutės“ gretose pasižymėjo veteranas V. Vasylius, pelnęs 30 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius. Jis surinko 35 naudingumo balus ir pripažintas geriausiu rungtynėse. Jam talkino priekinės linijos žaidėjai R. Biliartas ir Ernestas Sederevičius, pelnę po 14 taškų. O Rytis surinko dvigubą dublį, atkovodamas 10 kamuolių. M. Stašys prie pergalės pridėjo 13 pelnytų taškų, L. Lekavičius pelnė 9 taškus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Pratęsė pergalių seriją

Atsakomose rungtynėse su Vilkaviškio „Perlu“ pamario ekipa „prarado“ du žaidėjus dėl traumų. Komandai negalėjo padėti Mykolas Dieninis ir Laurynas Stonkus. Tačiau tai nesutrukdė K. Mačijausko auklėtiniams be didesnio vargo susitvarkyti su varžovais 92:75 (28:15, 17:19, 22:21, 25:20). Pastarieji ir patys prisidėjo prisirinkdami pražangų.

Mačo nebaigė net trys „Šilutės“ varžovų žaidėjai dėl surinkto pražangų limito. O štai pamario ekipoje vėl „siautėjo“ veteranai. L. Lekavičius varžovams įmetė net 19 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, buvo rezultatyviausiu komandoje. Jam talkino E. Sederevičius, su pasismaginimu lankstydamas varžovų krepšį įspūdingų dėjimų metu. Jis komandai pelnė 18 taškų ir atkovojo 4 kamuolius. V. Vasylius pelnė 12 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Tiek pat taškų pridėjo Tadas Poška.

Rezultatyvų ir naudingą krepšinį demonstravęs V. Vasylius pripažintas lygos savaitės naudingiausiu žaidėju. Ketvirtadienį „Šilutė“ žaidė namuose su Klaipėdos „Neptūno–Akvaservis“ komanda, kurią treniruoja Simonas Serapinas. Kaip sekėsi „Šilutės“ krepšininkams, skaitykite kitame „Šilokarčemos“ numeryje.