V. Pozingis: „Jeigu važinėčiau į darbą su arkliais, man to žiedo nereikėtų!“

2021-01-24, Sergėjus Gvildys

Tokia nuskambėjusi administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio frazė kaip ir apibrėžia oficialios Šilutės valdžios nuomonę dėl pokyčių miesto istorinėje dalyje. O užsitęsusios diskusijos dėl istorinės Žibų aikštės transformacijos į šiuolaikinę žiedinę sankryžą tarsi Šekspyro dramoje virsta žūtbūtiniu klausimu: būti ar nebūti?

Trečias kartas nemeluos?

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos minėjimo išvakarėse jau trečią kartą Šilutės bendruomenei buvo pristatomi projektiniai siūlymai dėl numatomo valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 165 Šilalė-Šilutė sankryžos su Šilutės miesto M. Jankaus g., esančios 56,65 km, rekonstravimo į žiedinę sankryžą. Jau ne kartą laikraščio puslapiuose buvo aprašoma apie šio projekto viešinimo procedūrų ciklą ir kai kurių gyventojų nuomonė dėl projekto. Kas gi naujo atsirado šiuose projektiniuose siūlymuose, kurių viešinimo procedūra buvo atliekama nuotoliniu būdu praėjusį ketvirtadienį? Ir kokie pagrindiniai aspektai gaubia šio projekto įgyvendinimo aplinkybes?

Pirmiausia reikėtų priminti, kad tokiam projektiniam pasiūlymui nebuvo pritarta per paskutinę viešinimo procedūrą praėjusių metų gegužės mėnesį. Jei kas nors nesekė publikacijų „Šilokarčemoje“, trumpai priminsiu, kad pagrindinė dalyvavusių gyventojų išsakyta pastaba dėl šios sankryžos buvo tokia, kad eismo pokyčiai čia reikalingi, tačiau ne tokiu pristatomu būdu. Itin tai pabrėžė dalyvavęs susirinkime Šilutės eksmeras Arvydas Jakas. Jis primygtinai prašė negadinti Šilutės senamiesčio vaizdo. Tai darė rodydamas istorinėę šios vietos nuotrauką.

Trukt už vadžių - ir vėl iš pradžių!

Tai ir buvo esminė nepritarimo priežastis. Ar tai suprato projekto užsakovai? Panašu kad ne, nes vėl pristatomi tokie patys projektiniai pasiūlymai, tik pakoreguoti įkomponuojant akmens grindinio dangą į vietas, kur nevyksta eismas. Toks projekto užsakovo veiksmas, įpareigojantis projektuotoją panaudoti m. Jankaus gatvėje iškastus akmenis, netiesiogiai parodo, kad projekto įgyvendinimas yra jam gyvybiškai svarbus. Tai teigti leidžia tas faktas, kad iš esmės šitokiam projektui jau buvo nepritarta, o akmenų įkomponavimas nėra esminė projekto keitimo detalė ir nauju jo niekaip nepavadinsi.

Tai reiškia, kad vėl mėginama diskutuoti apie tą patį, matomai tikintis kitokių viešinimo procedūros rezultatų. Nėra abejonių, kad projektas paruoštas kvalifikuotai ir laikantis visų nustatytų valstybės įmonės „Lietuvos automobilių kelių direkcija“ reikalavimų.

Ne čia glūdi viso šito esmė. Kalbant apie minėtos sankryžos rekonstravimo aplinkybes norėčiau išskirti kelis pagrindinius aspektus.

Kas nusprendė dėl žiedinės sankryžos?

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į ta, kad Šilutės miesto išrinktoji ir paskirtoji valdžia nelinkusi tartis su rinkėjais dėl svarbių gyvensenos klausimų. Kodėl taip galvoju? Ogi todėl, kad žmonėms jau pristatomas paruoštas projektinis sprendinys, kaip alternatyvos neturintis kelio statinys.

Pažymėtina tai, kad viešinimo metu buvo ne kartą pabrėžta, kad kelio savininkas yra Lietuvos automobilių kelių direkcija. Taip, Tilžės ir Lietuvininkų gatvės yra valstybinės reikšmės krašto kelias Nr. 165, kuris priklauso direkcijai. Tai ne kartą pažymima pristatant sankryžos projektinius pasiūlymus. Tačiau vis tik negalima nepastebėti, kad žiedinės sankryžos iniciatorius yra Šilutės rajono savivaldybė. Bet kodėl Šilutės valdžia vienašališkai laikosi savo sprendimo, kad čia turi būti žiedinė sankryža? Rinkėjų suteiktas pasitikėjimo mandatas dar nesuteikia absoliučios sprendimų priėmimo galios. Anaiptol, privalu laikytis Vietos savivaldos įstatyme įteisintų savivaldos principų ir užtikrinti gyventojų dalyvavimą tvarkant viešuosius savivaldybės reikalus, sudaryti sąlygas vietos gyventojams tiesiogiai dalyvauti planuojant ir įgyvendinant savivaldybės sprendimus.

Šios žiedinės sankryžos projekto įgyvendinimo keliu einama šiek tiek kitaip. Kaip buvo paminėta susirinkime – „pastatant vežimą prieš arklį“. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad pirmiau projektuojamas kelio sankryžos statinys ir tik po to žmonių klausiama, ar reikia?

Dėl eismo saugumo neprieštaraujama

Kitas aspektas, tai eismo reguliavimo būtinumas užtikrinant eismo dalyvių saugumą. Tai, kad reikalinga šioje vietoje užtikrinti saugesnį eismą, sutinka visi susirinkimo dalyviai. Tačiau yra siūlomi ir kitokie būdai. Nebūtinai žiedinės sankryžos statinys.

Tačiau anksčiau gauti pasiūlymai dėl eismo reguliavimo tiek horizontaliuoju ženklinimu, tiek įrengiant šviesoforą kažkodėl buvo atmesti, paaiškinant, kad savivaldybė pasirinko siūlomą žiedinę sankryžą. Tai čia ir pasigendama tos diskusijos, koks turi būti eismo reguliavimas, kaip prie jo derinsis mūsų gyventojai ir vietinis verslas. Ar priimtina Šilutės gyventojams, gyvenantiems aktualioje vietoje, pakeisti savo įpročius ir į kiemą važiuoti iš kitos pusės? O kaip su istoriniu ir architektūriniu paveldu, kurį dalis gyventojų norėtų išsaugoti?

Akivaizdu, kad tokios diskusijos nebuvimas ir kelia aistras dėl paprastų nuomonių skirtumo. Kaip ir nebuvo atliekami istoriniai ir archeologiniai tyrimai dėl Šilutės senamiesčio, kas yra privaloma. Štai šituo galime išskirti ir kitą aspektą, kalbantį apie lėšų pritraukimą rajono reikmėms.

Kieno sąskaita šis „banketas“?

Tokiu literatūrinio personažo klausimu pradėkime analizuoti projekto finansavimo aspektą. Akivaizdu, kad šis sankryžos projektas finansuojamas kelio savininko – direkcijos lėšomis. Rajonas reikalingų pinigų tokiam projektui tikrai neturi. Gauti direkcijos finansavimą nėra lengva ir paprasta - čia Savivaldybės atsakingų vadovų darbo rezultatas.

Yra nuomonių, kad šio projekto reikėtų atsisakyti, o pinigus skirti kitiems miesto poreikiams. Deja, tokių pasisakymų autorius nė nenutuokia, kad čia šis finansavimas yra tikslinis, iš Kelių direkcijos biudžeto lėšų. Ir atsisakius projekto, finansavimas keliaus kitur. Tai ne Šilutės miesto biudžeto pinigai. Tą taip pat reikia suprasti. Reikia suprasti ir tai, kad Šilutės miesto susisiekimo infrastruktūros gerinimui valdžia sugebėjo pritraukti lėšų. Bet susidūrė su kliūtimi, kai siūlomas jų įsisavinimo variantas „buksuoja“.

Kas finansuoja, tas ir „muziką užsako“?

Vis dėlto reikia pastebėti, kad ir čia galioja principas: kas finansuoja, tas ir „muziką užsako“. Tą galime suprasti iš paprasto paaiškinimo, kad „paskutinis žodis yra kelių direkcijos dėl paties eismo sprendimo“. Juk pagrindinė būtinybė keisti sankryžos tipą ir yra eismo saugumo klausimas, atsižvelgiant į jo intensyvumą. Tai esminis kelių direkcijos reikalavimas šiam projektui, projekto įgyvendinimo esminė priežastis.

Štai būtent šioje vietoje ir yra pakastas kertinis nepritarimo akmuo. Juk nesutariama, kaip padaryti saugesnį eismą, neišdarkant istorinio kraštovaizdžio. Ir nusimanantys žmonės supranta, kad visi žadami archeologiniai ir istoriniai tyrimai, atsižvelgiant į kultūros paveldo departamento reikalavimus, bus, žinoma, atlikti. Bet jie vargu ar apsaugos nuo istorinio Rytų Prūsijos miestelio istorinės aikštės sunaikinimo ir jo kraštovaizdžio pakeitimo į modernaus kelio statinio stilių.

Deja, panašių liūdnų pavyzdžių jau turime. O ar ši diskusija bus paskutinė, dar neaišku. Šiuo metu analizuojami pateikti pasiūlymai, po to bus paskelbtas sprendimas, kuriuo tikrai bus nepatenkinti ar vieni, ar kiti.


Straipsnio komentarai

Ziurovas2021-01-28
Aisku kad ziedas reikalingas. Kokoos cia abejones? Atvaziuok darbo diena nuo teismo ir pabandyk pasukti i kare. Ir suzinosi reikia ziedo ar ne. Tuscias postringavimas ties tuom ir baigiasi.O kad ziedas turi buti nestandartinis,tai faktas. Tokio zeklu grybyno kaip cintjoniskiu gatves zieduose cia nereikia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ziurovas2021-01-28
Pozingis dar praeitu metu geguzes menesi Silutes TV ziurovams pazadejo nupiesti tvarkingai pesciuju pereja Dirvu gatveje, mat suzinojo jis kad esama pereja nesaugi. Pazadet pazadejo,bet niekas nepasikeite. Gana keista dabar is sio vyro klausytis apie rupesti del saugumo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Zosė2021-01-27
tavo kritika labai neteisinga, nes tu kritikuoji neatskleisdama kažko ką tik tu viena ir težinai. Kas išrenka tuos besmegenius? Pagal tavo logika viskas veikia taip kaip turi būti. Valdžia nėra kalta nes jie tik atspindi rinkėjų valią. Atvirkščiai reikalinga džiaugtis šilutėje žydi vienybėje tikrų tikriausia demokratija. Vadinasi tu aiškini kad yra prieitas kažkoks kitoks liepto galas - nes kalta ne santvarka, ne demokratija, bet visuomenė, gyventojai, tt. Čia kažkokių gerai organizuotų nusikaltėlių gauja paėmė visuomenės sukurtą gėrį ir naudoja jį blogiems tikslams prieš visą pasaulį. Gali būti kad tie išrinktieji tupintis valdžioje iš rimto kažkokie šventieji, jie viską daro sukandę dantis pro ašars, negali pasipriešinti šitų baisių rinkėjų valiai. Tad čia yra didžiuliai spąstai kai kalbama apie valžią naudojantis asmenybės kulto metodais. Jeigu nori kalbėti apie valdžią reikalinga suprasti kur baigiasi pozingis ir prasideda administracijos direktorius. Kas galima laurinaičiui ir kas negalima merui ir atvirkščiai. Tarsi "valdžia" ar "pozingis" kažką bendro turi su duobių kasimu kitiems. Gali būti kad tu va prikasei naktį duobių pramonės gatvėje ir ryte naudoji tai kaip kompromatą. Jugi jeigu ir pamatysi pozingį ar laurinaitį su šiupeliu tai tikrai ne kelius remontuojant, greičiau bus koks nors garbės paradas kur sodins medelį, įkasinės kolumbeikystės kapsulę, ar mūrys pamatinį akmenį kokioms nors statyboms, tt.. Tai yra užsiminės kažkuo kas nėra demokratija. Kitas reikalas jeigu visa tai ir yra "demokratija", bet kabutėse, nes niekas nežinoma nei apie rinkėjus nes jie slapti, nei apie rinkimus nes ten viskas slapta, nei apie valdžią, kur irgi nieko viešo nėra, o tai kas deklaruojama yra vien makaronai ir kolumbeikystės. Pensija tikrai neišeitis. šluotis šiukšles po kilimu nieko neišsprendžia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zosė2021-01-26
Patys išsirenkate tokius besmęgenius taip ir dirba kad tik pinigus įsisavinti nesvarbu nei kokybė pramonės gatvėje jau duobės atsiveria dar nei metų nėra greičiau tos veltėdžius varyti į pensiją! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
282021-01-26
Persėsk į mažalitražį ir tilpsi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ sos2021-01-25
nu pats pagalvok kodėl kai microsoftas išleido windows 95, juos nevadino windows 1995? Po to išleido Windows ME (tūkstantmetis). Peršoko tūkstantį metų. Po to Windows 2000. Ir po to vėl atskuko skaitliuką iš naujo. Windows Vista, 7, 8, 10, tt. Tarp kitko XP reiškia graikų kalboje Chi Rho - ΧΡΙΣΤΟΣ (Christos): jėzus kristus. Pažiūrėk į Windows logotipą. Tai kryžius. Gal net ir swastika jeigu galvoti apie rėmus. Tad čia buvo visai kitokios bėdos su Y2K problema. Jie turėjo peršokti per mažiausiai 2 tūkstančius metų taip kad aborigenai nesuprastų, nesuuostų kažko, tt.. Va čia ir užuomina apie tas visas kolumbeikių atvirutes. Nu tai vizijos. Architektai jugi pasidaro modelius, muliažus, tt.. O kas dėl smerties tai neužmiršk kur randiesi. Čia žuvėjų kraštas, čia žuvama į kairę ir į dešinę, upėmis plaukia lawonai, čia suvažiuoja raganos matyt kaip toje pasakoje apie joniuką ir grytutę ir lenktyniauja virdamos žuvienę iš žuvėjų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sos2021-01-25
prasidejo lomke, zmogui arkliai vaidenasi ir apie smerti sapalioja... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ kai suplaki2021-01-25
nu kaip tu gali diagnozuoti kūnus iš žodžių? Iš žodžių tu gali diagnozuoti save, kur tavo sąmonėje tie žodžiai kažką reiškia tavo kaip žmogaus "asmeniui", kuriam galima kažką suprasti ir savarankiškai nes to asmens neliečiamybę garantuoja LR konstitucija. Kitas reikalas kai kalba apie žmones kurie neturi asmens. Jiems nepaminėtas dievo vardas, nes atseit nėra reikalo. Tokių žmonių lietuvos konstitucija negina. Juos kaip gyvenančius už visuomenės ribų, ne tik kad galima, bet ir skatinama visapusiškai engti (mobingas, persekiojimas, tt).. Tai kažkas panašaus į romos imperijoje egzistavusius "papročius" ale tremtis (banishment, exile, tt). Tad jeigu tau įdomus raudonų jūrų skrodimas, turi pirma perbristi raudų jūras, kurios tau ir taip semia drąsius kelėnus. O ginekologija yra vienas iš politologijai labai patogių jodinėjimui arkliukų. Gal labiau ne arkliukai, bet poniai. Matyt giminingas žodžiui ponios. Nes čia "natūraliai" galima pradėti iš karto skaldyti bet kurią visuomenę. Matai pas ponias yra kakliukas, kuris atseit atsakingas už kažkokių figos lapais pridengtų galvučių sukiojimus jeigu ten aukščiau yra "protingos" galvos. Visi kiti atseit kažkokie raiteliai be galvų arba riedančios galvos. bet tam kad skaldyti kažką reikalinga ir sienos ir bokšteliai kad vykdyti priežiūra. Nu ir čia į pagalbą ateina vaivorykštės, žiedai, ragų žydėjimas vienybėje, tt. Įsivaizduoji arkliai kurie su ragais susuktais tarsi į kasą? Ir ne briedis. Jeigu nori žmogui nustatinėti patologijas pirma man turi atskleisti tam žmogui to žmogaus "asmenį". Nes gal visų patologijų priežastys ten ir slypi. Nu ir va tu ant kito sakai ant savęs pasisakai. Patologija yra žodis kuris naudojamas ir skrodimo metu. Atseit miršta žmonės kaip musės, o kritinėjimo priežastys nustatomos tik kai būna šaukštai po pietų. Nu ir tada vis tiek į tuos patologus turėtų būti žiūrima kaip į tuos kolumbeikius nugalėtojus kurie rašinėja pergalingas istorijas atbulomis, tik šiuo atveju ligų istorijos rašomos atbulomis. Ir čia svarbu su daktarų grupuotės, metodais, nes jie irgi rašo tas istorijas su "genetika" omenyje, kur viskas kas parašyta gali tarnauti kaip mirties nuosprendis visiems likusiems gyviems palikuonims. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Višta2021-01-25
Prieš savaitę „Šilutės naujienose“ rašėme apie kraupų radinį Rudynų miške - maišą negyvų vištų ir triušį... jei atvirai, man kraupesni šio žmogaus nuotraukoje pasisakymai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dvitaskiui,2021-01-25
kai suplaki ginekologija su politologija, atsiskleidzia tavo patologija... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Juozas2021-01-25
tu galvoji kad ženklai kažką reiškia? Pats pagalvok ką policija susigalvojo praeitais metais: Lietuvoje bus galima legaliai viršyti greitį - startuoja projektas "Legalus dragas". Rašė apie tai ir šilokarčema. Tad pirma turi neskubėti viršyti tau nustatytus proto apribojimų: ar kartais tie vairuotojai nors ir laksto viršydami greitį kartais nėra tuo pačiu ir lygesni, drąsesni, stipresni, vikresni, tt. negu tu. Nu pas juos yra greitesnis proto veikimas. Pas tave protas lėtas, šlubas, klišas, šleivas, tt.. Jiems galima. Jie yra iš kitos operos. Jeigu buožė yra neteisus ieškok neužmirštuolių žydėjimo punktų kad primintų tau jog ne tiek buožės yra neteisūs, bet kad pats tu esi neteisus. Tai kuo užsiima buožės yra ne tavo reikalas. Ir jie tau daug laiko nesutrukdo. Va prašvilpia kaip žaibas. Įsivaizduoji kas būtų jeigu visi pradėtų su arkliais važinėti į toje atkarpoje. Šviesoje dar dar kažkaip galėtum palaviruoti, bet tamsoje kaip minų laukas. Nu jeigu pozingis atvažiuotu su žirgu ryte į darbą. Pasistatytų į stovėjimo vietą, o zakristijonaitė ateitų ir sukeistų su dvesiančiu kuinu. Parsivilktų namo šiaip ne taip, ką daryti, kaip paaiškinti žmonai šeimai? Tie turbūt irgi pultų visaip ėsti, kad tu žioplas, tave ten kas nori visaip joja ant tavęs, tt. Tad tu nesusireikšmink su savo atkarpomis. Visur siaubas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2021-01-25
Noriu kartu su VIETINIU nuimti bent po 5 -is pesčiųjų ženklus ir išstatyti Aukštumalės gatvėje link Kintų,kad vairuotojai nelakstytu šia visų mūsų valdžių užmiršta siaubo- tamsybės atkarpa .AŪ valdžia,kada spręsit? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2021-01-25
Noriu kartu su VIETINIU nuimti bent po 5 -is pesčiųjų ženklus ir išstatyti Aukštumalės gatvėje link Kintų,kad vairuotojai nelakstytu šia visų mūsų valdžių užmiršta siaubo- tamsybės atkarpa .AŪ valdžia,kada spręsit? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ dvitaskiui2021-01-24
Matai pagal tavo logiką reikalinga tarnauti. Ir tik tada bus kažkas "duota". Turbūt kai vaikai gimsta šitame pragare dar prieš skaitantis jiems gyvybe jie prieš įkvėpiant pirmą gurkšnį oro jau turi tą oro gurkšnį būti užsitarnavę arba kvėpuoja į skolą. Ir čia labai apgaulingai pasakyta. Nes kalba nebūtinai neina apie tarnų darbą kuris ir išlaisvina buožes. Va buožė ir sako: Jeigu nori kad kažkas (buožei) būtų duota (iš tavęs) eik tarnauti. Nelabai suprantu kaip tu gali kažką anal-izuoti iš teksto apie kažką. Tu gi nieko nežinai, bet jau nuteisei visaip žmogų. Išmatavai "laimę" pagal kažkokį savo laimės standartą, akiratį, išsilavinimą, net jeigu kažko ir nežino ir tai gali įvertinti su savo mylimais žodžiais. nežinoma pavirsta žinoma tereikia pavartoti žodį "nežinoma". Kažkas atsakyta. Sudoku langelis užpildytas. Tame ir esmė su buožėmis, kad jiems įdomu tik žaisti. Jiems atrodo kad niekas nesupranta kad jie užsiiima kariniais veiksmais ir kad jiems negalioja ženevos konvencijos ir kitos taisyklės. Nes va aborigenai apsvaigę nuo žydėjimo vienybės aromato. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
dvitaskiui,2021-01-24
kiekvienam yra duota tiek, kiek sugebi uzsitarnauti. Atrodai issilavnes, plataus akiracio , bet nelaimingas. Nezinoma veikla, kitos aplinkybes, bet aiskios moralinio uzsiangazavimo apraiskos. Keista polemika del pastoges ar statuso visuomeneje, kai kiseneje diplomas, o galvoje bagazas filosofiniu minciu. Siaip ydomi ir nestandartine asmenybe. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ontekste2021-01-24
blūdo, čia mimikrijos veizolizacija vimpelų dugne neasociatyvi (nei žiedu, nei iš tolo) galimai pasako viską dėlei itin notuolinio būdo.
Matom, kam uratiniai dabar dar perlai tie, gal kiek OriautO mOchsumerOmOuse zOOmetOO OpapaperdėjO, sužibO-pabirO...
retOrinis gOl 1kOrtinis, puOlimO OlimpO i dObre, jokiO abejO, nuOjOjO mielOmelOmanijOs disprOpOrcijOj dOremidOrO:;-#
- Jei Tu būtai pOzOs3D, o aš klevo lapas, tai Tave pridengčiau, kad nepultumŽ2.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ kolumbeiki2021-01-24
Man reikia ne žodžių bet žygių. Kas iš tų tabletikių ar tų dispanserių. Tu negali išrašinėti receptų žmogui kurio nėra arba pas kurį fiktyvūs dokumentai. Va mano šlykštynė "motina" vis tyčiojasi sako tu iš vaikų namų, tu sukeistas ligoninėje, eik į archyvus, kreipkis į policiją, tt.. Šiandien kaip tik dėl šito straipsnio norėjau pažiūrėti senas tarybinių laikų šilutės telefonų knygas. Nebėra. Ji sako išmečiau. Tai irgi archyvai. Man neįdomu jokie archyvai, nes viskas pas kolumbeikius suklastota. Jinai gi pati buvo atsakinga už vieną didelės šilutės įstaigos archyvą, jos artima giminaitė tvarkė policijos archyvus, tt. Toje policijoje kažkaip daug tokių naujos lietuvos keistuolių teatro "giminaičių" ir visokių kitokių reikalų. Nors į visus giminystės ryšius švogerių krašte taip ir reikalinga žiūrėti panašiai kaip į tuos poterius tėve mūsų danguje. Tai kaip tas drakonas kur su daug galvų. Tai yra visiškai kitaip. Tai daugiau negu giminės. tas man buvo labai keista kad va tokia patvorinė iš taborų sėdi ir atsakinga už informacijos saugumą. Bet tai paaiškina daug ką apie kolumbeikystes. Nu kad vis tiek pagrindinė religija klaipėdos krašte yra liudijimas. Ir čia ne tik jehovistai, bet ir bet kas kas susieta su liūdesiu, liudėjimu, raudojimu, tt.Tai nėra ko kalbėti apie kitką. Nu pats pagalvok savivaldybės adresu yra įregistruota "Šilutės rajono savivaldybės darbuotojų profesinė sąjunga". Tai kaip čia suprasti? Kas čia per "profesija"? Kur ruošia tokius savivaldybės darbuotojų "kadrus"? Ir negalima atmesti kad savivaldybės valdžia tokia baisi kad vargšams savivaldos darbuotojams kad apsiginti nuo pačių savo sugalvotos valdžios reikalinga burtis į profsąjungas. Turbūt labai nesaldu toje savivaldybėje dirbti vien mobingas, diedovščinos, neteisybė, nelygybė, tt. Turbūt jeigu ir turėtų pozingis arklį tai vis tiek nevažinėtų į darbą, nes atvažiavęs ryte pasistatytų tai vakare atėjęs rastų visą arklį apibraižytą, vinukai ištraukyti iš pasagų, prigirdytą kokių nors brudų, tt. Nejuokai su trijų raidelių gestapininkais. Įsivaizduoji ateini po sunkios darbo dienos, nori kuo greičiau namo, o arklys girtas nepastovi ant kojų. Nu gerai va prie savivaldybės yra didelis gražus bendrabutis. Matosi toks nestandartinė architektūra ir turbūt išplanavimas. Ar čia buvo sugalvota kaip seimo viešbučio analogas? Kas tame bendrabutyje gyvena? Kodėl man nepasiūlo kambario? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kolumbeiki,2021-01-24
jau bludiji. Nubek i dispanseri, paprasyk tabletike. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinis2021-01-24
Nepamirškit tik aplink žiedą kuo daugiau pėsčiųjų ženklų pastatyt kaip Cintjoniškių ir Šojaus gatvių žiede. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ istorijos vingiai2021-01-24
nu tame ir esmė kad visos tos senovinės nuotraukos ir atvirutės yra kolumbeikių suklastotos panašiai kaip su tais kitais išradimais, kur jie vis atranda visokius lobius pvz kalenbachu, nepriklausomybės aktu. Ir su visais tais atradimais turėtų iš karto įdomu būti ne tik atrastas lobis pvz tas aikštingų kunigų naudos aktas ber ir "žmogaus" asmuo ir tapatybė, kuri lygiai taip pat išgalvota. Tame ir esmė kad istorinė tiesa yra labai paprasta. Čia nebuvo iš viso jokių gatvių. Mums neįdomu jūsų makaroninė istorija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
istorijos vingiais2021-01-24
trisale sankryza (20amz. pradz. Zibu aikste), anuo masteliu prilygo stovejimo aikstelei. Apie tai byloja senosios Silutes nuotraukos, vaizduojancios sustatytus arkliu kinkinius. Ne del judejimo ribojimu, o vokiska drausme verte"parkuotis" nustatytose vietose, kad arkliai neterstu aplinkos. Zinoma, kilni zaliuju intencija issaugoti pavelda, tik ar nepervelu. Praktika rodo, kad po punkto A, turi sekti punktas B ir t.t. Pvz.: jei isliko Tilzes g. pavadinimas ( Tilsit Strasse), atstatykim ir likusias Prinz Joachim Strasse (Lietuvininku g.), Stockmannstrasse (M.Jankaus g.). Tokiame zingsnyje jokio kriminalo ir griztume arciau istorines tiesos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-24
Nu čia reikalinga vistiek suprasti kažką apie išlaisvinantį darbą į kurį jie tikrai nevažinėja su dviračiais. Ar jūs tikrai žinote kad jie turi darbą ar darbo jeigu jie važinėja į darbą ar jums tik susidaro toks įspūdis nes važinėja su prabangiomis karietomis varomos varikliais kuriuose jeigu tikėti tuo kas rašoma yra prigrūsta dešimtys arklio jėgų? Arklių viduje nėra tik jų jėgos. Patys arkliai kažkur kitur. Man kaip keista buvo kai buvau prieš 30 metų vokietijoje ir eidavom apsipirkti maisto tai prie parduotuvės stovėjo kioskas kuris specializavosi arklienoje. Dešros iš arklienos. Kaliningrade supermarkete prieš kokį dešimt metų irgi mačiau arklienos kumpio. Nusipirkau pabandyti. Nieko įpatingo. Mėsa kaip mėsa. Tame ir esmė kad arklys arkliui nelygu. Būna žirgai kurie brangesni negu ferariai ir lamborginiai. Paklauskit zakristijonaitės ta kažkokia oriflaminių taborų specialistė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
HbH2021-01-24
O kas trugdo vaziuoti ponams su arkliais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-24
vėl aiškinama kad klaipėdos kraštas nesiskaito kaip lietuva. Kad tai kažkas "prijungta", svetimkūnis, tt. Nu kaip kad vežimas ar raitelis nesiskaito kaip arklio dalis, net kai ir juda kartu. Nu ir kas liečia atgimėlių drąsos kelius kur tie keliai atseit susikryžiuoja ir po to pradeda krauti pumpurus tam kad žydėtų žiedai nėra didelio skirtumo su tomis mažais žiedeliais. Tarybiniais laikais irgi statė žiedus, bet didelius ir jų buvo nedaug: jakų klaipėdoje, kaune yra ne vienas didelis žiedas ypač dainavos mikrorajone, vilniuje irgi yra. Kas įdomu šiuo atveju su atgimėliais kad šitame konkrečiame atvejyje kalba eina ne apie sankryžą kelyje, bet apie miesto gatvių sankryžą. Nu vėl pozingis atseit atsidūręs vėl panašioje nepavydėtinoje situacijoje kaip su kvartalais ir alėjomis (vienybės žydėjimo Aliyah). Jis nieko nežino. Jis tik kareivukas kuris vykdo įsakymus. Čia ne gatvės čia kelias. Reik prisiminti kad jisai tada ir buvo meras. Ir jeigu pavartysit to meto spaudos archyvus tai pamatysit kad buvo diena iš dienos straipsniai spaudoje, kaip lietuvoje mažėja gyventojų, kaip tuštėja kaimai, sparčiausiai nykstanti valstybė europoje, tt.. Kažkaip tos alėjos labai pagelbėjo su nekilnojamo turto "užimtumu". Turizmas vyko cielais kaimais, cielais kvartalais, tt. Ir negalima galvoti kad "pozingis" čia kaltas. Tai būtų didelė didelė klaida. Šitoje sankryžoje susikerta 3 gatvės: tilžės, jankaus ir lietuvininkų. Kas įdomiausia kad Tilžės gatvė seniau vadindavosi Vilniaus gatve. Bet matyt atgimėliams žodis "vilnius" turbūt kelia alergiją. Bet va komunarų gatvė naujakuriuose tai netrukdo. Aš tai siūlyčiau pirmiausia sugražinti tilžės gatvei vilniaus gatvės pavadinimą. Na o jeigu jau labai reikalinga ta tilžės gatvė tai pervadinti komunarų gatvę. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Variantas B2021-01-24
Centrines Tilžės - Lietuvininkų gatves uždaryti, paverčiant pėsčiųjų alėja. Valstybinės reikšmės kelią Nr.165 Šilalė - Šilutė nukreipti į Nemuno, Ramučių, Cintjiniskių gatves, įkertant į Klaipėdos g., pro baldų ir hidraulinių aptvarus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
"Gulintis policininkas"2021-01-24
Išpilti apvalų taip badinamą gulintį policininką,sustatyti kelio ženklus nupiešti????kelio linijas ir bus eismas žiedu ir visi bus patenkinti ir paveldas nepasikeis tiek daug,o eismo saugumas ir intensyvumas reikalauja pokyčių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka