Ką apie sveikatą atskleidžia aknės žemėlapis

2021-01-23, Alfa.lt
Mūsų kūno dalys atspindi vidinę organizmo būklę. Asociatyvi nuotr.
Mūsų kūno dalys atspindi vidinę organizmo būklę. Asociatyvi nuotr.

Dermatologas ir ajurvedos specialistas suvienijo savo jėgas, kad sudarytų aknės žemėlapį, kuris padės greitai suprasti veido odos sausumo, raukšlių ir spuogų priežastį.

Pagal ajurvedą, atskiros mūsų kūno dalys atspindi vidinę organizmo būklę. Ajurvedos specialistė Monica Watters ir gydytojas dermatologas Joshua Zeichneris iš Niujorko siūlo įsidėmėti aknės žemėlapį. Tai padės greitai nustatyti išbėrimų priežastį ir pašalinti ją. Pirmas žingsnis į problemos sprendimą – pakeisti mitybą.

Smakras, skruostikauliai, kaklas

Šiose vietose spuogai atsiranda dėl organizmo hormonų disbalanso, merginoms ir moterims dažniausiai tam tikroje menstruacijų ciklo fazėje.

Spuogai ant skruostikaulių linijos ir smakro dažnai atsiranda dėl mielinės mikrofloros pertekliaus žarnyne, kai žmogus piktnaudžiauja miltiniais produktais ir saldumynais.

Gydytojas J. Zeichneris rekomenduoja naudoti kosmetines priemones su salicilo rūgštimi ir peroksidu, o M. Watters pataria vengti sunkaus, kreminio, krakmolingo, drėgno ir saldaus maisto (cukraus, džiovintų vaisių, pieno produktų, miltų, sojos, keptų patiekalų, vynuogių, bananų, vyno).

Skruostai

Veikiausiai dėl spuogų atsiradimo šioje vietoje kaltos jūsų rankos. Pirma taisyklė: stenkitės neliesti veido rankomis. Be to, reikia įprasti drėgna antibakterine servetėle reguliariai nuvalyti telefoną.

Dažniau keiskite patalynę ir veido rankšluostį. Kitaip purvo ir riebalų susikaupimas ant veido užkimš poras.

Pagal ajurvedą, skruostai siejami su kvėpavimo organais (pirmiausia plaučiais), todėl rūkymas gali tapti aknės priežastimi.

T zona

Nosies ir kaktos zonoje yra daugiausia riebalinių liaukučių. Pagrindinė bėrimų šioje vietoje priežastis – pereinamojo periodo hormoninis „sprogimas“ ir užsitęsęs stresas.

Ajurveda kaktą sieja su nervų ir virškinimo sistemomis, todėl kraujo cirkuliacijos pablogėjimas, hipertonija ir žarnyno problemos gali išprovokuoti aknę.

M. Watters rekomenduoja gerti kuo daugiau vandens ir vartoti kuo mažiau pramoniniu būdu perdirbtų produktų, greitojo maisto, sumažinti riebalų, gaunamą iš tokių šaltinių kaip sūris, pienas, hidrogenizuotų aliejų (kepinių ir saldumynų iš parduotuvės) vartojimą.

Taip pat verta į racioną įtraukti probiotikus ir prebiotikus, kad pagerėtų virškinimas.

Sumažinti stresą ir sustiprinti nervų sistemą padės joga, meditacija, gilaus kvėpavimo praktika.

Jeigu spuogų atsiranda ant nosies, tai gali byloti apie kraujo spaudimo problemas. Tokiu atveju stenkitės vengti aštraus maisto, mėsos, alkoholio ir kavos, didinkite savo racione omega 3 riebalinių rūgščių kiekį (jų yra linų sėmenų aliejuje, graikiniuose riešutuose, avokaduose ir alyvuogių aliejuje).


Straipsnio komentarai

.. @ prieš miegą2021-01-24
ne rimtai. tenais jau skaitosi kaip Ispaniškas (rytinis) harlemas. Aš kai įsikrausčiau man rodos 1998 metais tai dar nebuvo rajonas tiek "gentrifikuotas". Dabar tas kvartalas pavirtęs į alėją ir turbūt nelabai į harlemą panašu, vien hipsteriai, vaivorykštės, soda sopa, tt.. Po to prieš langus pastatė tą milžinišką autobusų garažą. Bet tą sifilio biologinių ginklų programų vardą suteikė žymiai vėliau kai jau buvau grįžęs į lietuvą. Nors taip ir neteisinga kalbėti globalizuotame pasaulyje. Yra globali lietuva. Yra ir globali šilutė. Kodėl niujorkas vadinamas "big apple"? Ar čia obuolys ar obelis? Nors gal akies obuolys? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
prieš miegą2021-01-24
susilaikyk nuo riebaus maisto, kitaip netik Niujorke bet ir mėnulyje pabuvosi... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-23
zeichnerdermatology.com. Kad jo pačio oda ne tokia ir skaisti. Va galima užsiregistruoti pas spuogų specialistą į niujorką: 5 East 98th Street. Pragyvenau 7 metus visai šalia, per porą gatvių, bet tokio zeicher nemačiau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
T zonoje2021-01-23
kraujo cirkuliacijos sutrikimai lengvai atsistato gavus į "dūda" su plyta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?