Vairuotojų nuomonė: įvedus eurą automobilį brangiau ir taisyti, ir nusipirkti

2015-02-19, Autoplius.lt informacija
delfi.lt nuotrauka
delfi.lt nuotrauka
Įvedus eurą automobilių kainospadidėjo. Tuo įsitikinę 43 proc. automobilių pirkėjų, rodo lankomiausio transporto skelbimų portalo Baltijos šalyse Autoplius.lt apklausa. Dar didesnė respondentų dalis (net 60 proc.) teigia, kad po euro įvedimo pastebėję pabrangusias autoprekes ir autoserviso specialistų teikiamas paslaugas. Kainos buvo suapvalintos ar padidintos ne pirkėjo naudai, į didesnę pusę.

„Automobilių kainos šoktėlėjo dar prieš įvedant eurą. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį naudotų automobilių kainos augo nuo 7,1 iki 20,3 proc. priklausomai nuo automobilio amžiaus grupės.Jau įvedus eurą, skelbimuose parduodamų automobilių kainos padidėjo, tačiau nežymiai. Dalis pardavėjų kainas eurais pakeitė apvalindami iki dešimčių. Pavydžiui jei automobilis pardavinėtas už 5000 lt po euro įvedimo kaina yra 1450 eurų. Šiuo atveju pokytis nežymus tik 1,9 euro (6,56 lt)“,- sako Viktoras Daukšas, Autoplius.lt plėtros vadovas.

Pasak automobilių rinkos ekspertopo euro įvedimo jaučiami kainų pokyčiai ir paslaugų kainuose.

„Jeigu anksčiau automobilių servise nedidelė paslauga kainavo 10 litų, dabar prašoma 5 eurų. Įkainius servisai apvalina ir dėl to, jog nenori laikyti didelio kiekio grynųjų pinigų, todėl stengiasi dirbti paprasčiau. Dažna paslauga kainuoja 5, 10 ar 15 eurų. Stebėtis dėl kylančių autoserviso kainų nereikėtų – tokie pat pokyčiai įvedus eurą buvo užfiksuoti ir Latvijoje. Tiesa, dažnai sunku tiksliai nustatyti tam tikrų paslaugų pabrangimą, kadangi vairuotojai neprisimena rečiau keičiamų detalių ir atliekamų darbų kainos”,-   teigia V. Daukšas.

Dėl automobilių kainų vairuotojai po euro įvedimo nėra nusiteikę itin optimistiškai. Beveik  kas antras (46 proc.) apklausos dalyvis mano, kad automobilių, kaip ir daugumos prekių, kainos po euro įvedimo turėtų augti. Daugiau nei trečdalis (35 proc.) mano, kad automobiliai brangs nežymiai, iki 5 proc. Tiesa, beveik ketvirtadalis (24 proc.) mano, kad automobiliai turėtų atpigti.

Autoplius.lt atliktos apklausos dalyviai prognozuoja ir automobilių pardavimų augimą. Beveik kas antras respondentas (49 proc.) mano, kad pirmaisiais metų mėnesiais bus nuperkama mažiau automobilių, tačiau vėliau rinka pamažu įsibėgės. Beveik ketvirtadalis (23 proc.) spėja, kad šiemet automobilių bus nupirkta mažiau.

„Latvijos automobilių rinkoje pirkėjai buvo aktyvūs jau pirmaisiais mėnesiais po euro įvedimo. Tadtikėkimės, kad kaimynų pavyzdžių lietuviai taip pat greitai adaptuosis prie euro“, - sako V. Daukšas.

 

Apie Autoplius.lt

Autoplius.lttai lankomiausias transporto skelbimų portalas Lietuvoje, užimantis lyderio pozicijas rinkoje jau 12-us metus. Skelbimų skaičius portale viršija 200 tūkstančių. „GemiusTraffic“ duomenimis, 2015-ųjų m. sausio mėnesį portale apsilankiusių unikalių lankytojų skaičius siekė 1,32 milijono ribą. Autoplius.lt administruoja ir tobulina bendrovė UAB „Plius“, priklausanti estų žiniasklaidos koncernui „Baltic Media Group“.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?