Vyriausybė imasi didinti miškingumą: perduota 3,5 tūkst. ha žemės miškams auginti ir naudoti

2021-01-26, am.lrv.lt

Nacionalinė žemės tarnyba perduoda Valstybinių miškų urėdijai valdyti dar 292 valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypus, kurių bendras plotas – 3,5 tūkst. ha. Taip trečiadienį nutarė Vyriausybė.

„Lyginant su tarpukario Lietuva, šiandien šalyje miškingumas dukart didesnis, juose medienos sukaupta net 3 kartus daugiau. Bet tai ne riba – urėdijai perduodame papildomus sklypus miškams gausinti“, – sako nutarimą inicijavęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Ministro teigimu, atitinkamai bus mažinami biurokratiniai barjerai įveisti miškus privatiems asmenimis.

Trečiadienį perduoti sklypai skirti kompleksinei miškų ūkio veiklai – miškams įveisti, atkurti, prižiūrėti, racionaliai naudoti miškų išteklius. Dalyje perduodamų sklypų miškas dar tik bus įveisiamas, todėl plečiant urėdijos valdomas miško teritorijas kartu sudaromos galimybės didinti šalies miškingumą ir prisidėti prie ambicingų dabartinės Vyriausybės programoje išsikeltų miškų plėtros tikslų.

Vyriausybė taip pat pakeitė trijų draustinių – valstybinių Kenos ir Vilniaus hidrografinių bei valstybinio Baltijos jūros talasologinio – ribų planus ir nuostatus.

Naujos redakcijos nuostatuose nebeliko perteklinių ir netikslių teisinių nuostatų, dubliuojančių Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymu nustatytas tokiems draustiniams taikomas sąlygas.

Vyriausybė yra užsibrėžusi tikslą šalies miškingumą išauginti nuo 33,7 proc iki 35 proc. šalies teritorijos, saugomų teritorijų plotą per kadenciją padidinti iki penktadalio.


Straipsnio komentarai

viena raide2021-01-26
zodyje perduoda taisytina. Si klaidele keicia esmine minti ir "strateginius" valstybes tikslus, pagal paskutnes ES direktyvas. Uz
ka ministras S.Gentvilas privalo teisintis Briuseliui, skaitykite dienrastyje DELFis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2021-01-26
nu ir skaičiuoja kolumbeikiai. permetė rakštisteinai popierius iš vieno stalčiaus ir tai atseit keičia kažką. į kitą Jeigu dabar miškingumas yra 33.7%, o tarpukariu buvo dvigubai mažesnis arba kitaip tariant 17%. Visa kita buvo kažkas kas yra ne miškai. Tarybiniais laikais tikrai miškų buvo daugiau negu kad dabar. Turbūt dvigubai. Tad tie visi miško broliai visiškai ne broliai miškui. Miško naikintojai, medininkų žudytojai, tt. Nu ir kalba eina ne apie miškus ar miškingumus, bet apie dievų miškus arba kitaip tariant žodžio "miškas" apibrėžimą. Nežinosi gal nustatant "miškingumą" vadovaujamasi ta taisykle kad kuo giliau į mišką tuo daugiau medžų. Ir tada bet kas gali skaitytis kaip miškas. pvz ten kur susikerta lietuvininkų, eglių ir taikos gatvės, stovi šviesoforai, pėsčiųjų perėjos irgi galima forminti kaip brandų mišką, tik ten negiliai į mišką arba proskyna, tt.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?